Serbijos prezidentas siūlys vyriausybei apsvarstyti bendrų pratybų su NATO klausimą | Diena.lt

SERBIJOS PREZIDENTAS SIŪLYS VYRIAUSYBEI APSVARSTYTI BENDRŲ PRATYBŲ SU NATO KLAUSIMĄ

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius ketina pasiūlyti šalies vyriausybei apsvarstyti galimybę surengti karines pratybas su NATO ir kitais partneriais.

Jis tai pareiškė per bendrą spaudos konferenciją su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, praneša portalas „eurointegration“,  remdamasis RTS.

„Kaip vyriausiasis vadas aš pasiūlysiu Serbijos Respublikos vyriausybei apsvarstyti sprendimą artimiausiu metu atnaujinti bendras pratybas su NATO, kurias rengėme anksčiau, ir su kitais mūsų partneriais“, – sakė A. Vučičius.

Serbija, tradiciškai susijusi su Rusija, nėra NATO narė, tačiau dalyvauja Partnerystės taikos labui programoje nuo 2006 metų. Bendrų pratybų su NATO perspektyvą galima laikyti žingsniu glaudesnio bendradarbiavimo link.

Bet oficiali Serbijos pozicija dėl visateisės narystės NATO lieka nepakitusi, o neutralumas yra svarbiausias jos karinės politikos aspektas.

„Serbija kariniu požiūriu yra neutrali šalis ir tokia išliks“, – pabrėžė A. Vučičius.

Pirmadienį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas neatmetė galimybės padidinti Aljanso karių skaičių Vakarų Balkanuose siekiant užkirsti kelią regiono destabilizacijai.

NATO jau padidino savo pajėgas Kosove, kai rugsėjo pabaigoje padidėjo įtampa tarp Prištinos ir Belgrado.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Klausimelis

Ar serbai jau ne putlerio marionetes?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS