Rusijos ministro pirmininko Vladimiro Putino partija nusprendė perverti valdžios vertikale dar vieną didelį miestą ir pasiūlė atsisakyti Vladivostoko mero rinkimų.
"Vieningosios Rusijos" narys Dmitrijus Peniazis pateikė miesto dūmai svarstyti miesto įstatų pataisas, numatančias pakeisti vadovą, išrenkamą per visaliaudinius rinkimus, vadovu pagal darbo sutartį.
2004 metas Vladimiras Putinas, būdamas prezidentu, atšaukė tiesioginius gubernatorių rinkimus po įkaitų Beslane žūties, paaiškinęs tai būtinybe konsoliduoti valdžios vertikalę terorizmo grėsmės akivaizdoje.
Bet opozicija sako, kad po to įvykę daugybė kruvinų išpuolių įrodė sprendimo pražūtingumą, nes, panaikinus atsiskaitomumą visuomenei, pareigūnai ir jėgos struktūrų vadovai išpaiko ir sumažėjo kovos su terorizmu priemonių veiksmingumas.
Tačiau V.Putino ši kritika neįtikino: praėjusių metų pabaigoje jis pareiškė, jog jam kelia susirūpinimą nusikalstamų asmenų prasiskverbimas į valdžią per tiesioginius savivaldos rinkimus, ir pranešė, kad jo atsisakymas rengti gubernatorių rinkimus apsaugojo visuomenę nuo nusikalstamų asmenų prasiskverbimo į regionų valdžią.
Tiesiogiai merų rinkimai buvo vienas iš nedaugelio atgalinio ryšio kanalų, per kuriuos rinkėjai gali parodyti savo nepasitenkinimą valdžios politika, bet ši galimybė mažėja.
Miestų vadovų tiesioginiai rinkimai panaikinti Jekaterinburge, Smolenske, Čeliabinske, Murmanske, Tverėje, Stavropolyje, Blagoveščenske.
Laikraštis "Vedomosti" paskelbė tyrimo rezultatus, pagal kuriuos beveik pusėje iš 106 svarbių Rusijos miestų, remiant "Vieningajai Rusijai" , tiesioginiai merų rinkimai atšaukti ir atšaukiami, o po to gali iš viso išnykti.
Vladivostoko opozicija skambina pavojaus varpais.
"Jūsų pasiūlytas projektas nušalina liaudį nuo mero išrinkimo. Teisės rinkti gubernatorius mes jau nebeturime. Aš už tai nebalsuosiu", -sakė dūmos posėdyje septynių deputatų grupės "Laisvasis Vladivostokas" lyderis Genadijus Turmovas.
Naujausi komentarai