Indonezijoje vykstant masinėms protesto akcijoms, iš kalėjimo pabėgo 258 kaliniai | Diena.lt

INDONEZIJOJE VYKSTANT MASINĖMS PROTESTO AKCIJOMS, IŠ KALĖJIMO PABĖGO 258 KALINIAI

Indonezijos rytuose esančioje Vakarų Papua provincijoje vykstant masinėms protesto akcijoms, iš kalėjimo pabėgo 258 kaliniai. Tai antradienį pranešė šalies pataisos įstaigų valdybos vadovo atstovas spaudai Adė Kusmantas.

„Sorongo uostamiestyje padegę valstybines įstaigas, manifestantai patraukė prie kalėjimo. Jie mėtė akmenis, provokuodami kalinius bėgti“, – cituoja jį „Reuters“. Pasak atstovo, 258 kaliniams pavyko pabėgti, kai kurie iš jų jau sulaikyti. A. Kusmantas pridūrė, kad nuo protestuotojų nukentėjo vienas iš penitenciarinės įstaigos apsaugos darbuotojų.

Pirmadienį per masines protesto akcijas demonstrantai užtvėrė pagrindines Manokvario miesto gatves ir užblokavo transporto eismą. Pasak Indonezijos žiniasklaidos, manifestantai padegė tenykštės įstatymų leidimo institucijos pastatą ir kelis automobilius. Pareigūnai tiria riaušių aplinkybes. Pranešimų apie įtariamuosius ar sulaikytuosius kol kas negauta.

Kaip rašo laikraštis „The Jakarta Post“, dingstį masinėms manifestacijoms davė incidentas, įvykęs sekmadienį studentų bendrabutyje antrame pagal dydį šalies mieste Surabajoje, Rytų Javos provincijos administraciniame centre. Pasak mačiusiųjų, studentai javiečiai, didžiausios Indonezijoje etninės grupės atstovai, pradėjo užgaulioti, o paskui ir mušti jaunuolius iš Papua ir Vakarų Papua provincijų. Anot jų, papuasai nenorėjo švęsti rugpjūčio 17-ąją pažymimos Nepriklausomybės dienos, taip pat plėšė nacionalines vėliavas.

Praėjusių metų pabaigoje šiose provincijose veikiančios separatistų grupuotės kovotojai sušaudė 19 darbininkų, stačiusių tiltą. Tai buvo ekstremistų atsakymas į tai, kad visoje šalyje buvo suimta apie 500 Papua nepriklausomybės šalininkų. Šiais suėmimais buvo siekiama neleisti, kad gruodžio 1 d. įvyktų numatytos kasmetinės demonstracijos Papua nepriklausomybei remti. Tą dieną 1961 metais, pasibaigus olandų kolonizacijai, Papua paskelbė savo nepriklausomybę. Bet Indonezijos valdžia įvedė savo kontrolę teritorijoje, išlikusią iki šiol. Indonezijos autonominės provincijos statusas Papua buvo suteiktas 2003 metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

idomu

ar tuos 10 susaudytu papuasai suvalge? parasykit......

SUSIJUSIOS NAUJIENOS