Karas: Rusijos pajėgos visiškai užėmė Severodonecką | Diena.lt

KARAS: RUSIJOS PAJĖGOS VISIŠKAI UŽĖMĖ SEVERODONECKĄ

Rusijos kariuomenė į Ukrainos ginkluotąsias pajėgas paleidžia iki tūkstančio sviedinių per valandą. Tai interviu televizijos kanalui „Freedom“ pareiškė Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, praneša „rbc.ua“.

 

 

Pasak ministro, iš Vakarų gaunama artilerija jau keičia mūšių vaizdą, bet priešas turi iš esmės neribotas šaudmenų atsargas.

„Rusai paleidžia iki tūkstančio sviedinių per valandą, mėgindami psichologiškai palaužti mūsų karius“, - pabrėžė O. Reznikovas.

Pasak jo, Ukrainos pajėgoms tenka laikytis taškinių atakų taktikos, bet dešimtys haubicų arba kelios HIMRS sistemos taip pat gali padaryti žalos priešui.

„rbc.ua“ primena, jog anksčiau pasirodė pranešimų, kad kai kuriuose fronto ruožuose Rusijos artilerija pranoksta atitinkamą Ukrainos ginkluotę 20 kartų.

D. Kuleba: Rusiją siutina tas faktas, kad Ukraina bus ES narė

Rusijos vadovybė nepatenkinta, kad Ukrainai buvo suteiktas kandidatės į ES nares statusas, o silpna oficiali Kremliaus reakciją į šį Bendrijos sprendimą yra apsimestinė.

Tai pareiškė Ukrainos URM vadovas Dmytro Kuleba, žurnalistų paklaustas apie „silpną“ Rusijos reakciją į žinią, kad Ukrainai suteiktas kandidatės į ES statusas, praneša „Interfax-Ukraina“.

„Jų reakcijos silpnumas neabejotinai yra apsimestinis. Iš tikrųjų Maskvą siutina tas faktas, kad Ukraina bus Europos Sąjungos narė“, - sakė ministras.

Anot D. Kulebos, pastaruosius 30 metų Ukrainos informacinėje erdvėje buvo skleidžiamas Rusijos propagandos naratyvas, kad esą Ukraina „nereikalinga Europai, todėl ji turi atsigręžti į Rusiją“.

„30 šio darbo metų – šuniui ant uodegos. Ukraina žengia į ES. Ir tai patvirtino pati Bendrija“, - pabrėžė Ukrainos diplomatijos vadovas.

Jis pridūrė, kad Maskva „su malonumu“ sustabdytų Ukrainos ir Moldovos eurointegracijos procesą, bet jau nebeturi tokios galimybės.

122-oji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.

Nuo karo pradžios Ukrainoje žuvo 339 vaikai

Nuo Rusijos sukelto plataus masto karo pradžios Ukrainoje žuvo 339 vaikai, o dar mažiausiai 611 buvo sužeisti. Tai šeštadienį pranešė „Ukrinform“, remdamasi Ukrainos generalinio prokuroro biuro spaudos tarnyba.

Ukrainos pareigūnų duomenimis, daugiausiai vaikų nukentėjo Donecko (335), Charkivo (179) ir Kyjivo (116) srityse.

Šie skaičiai nėra galutiniai, jie tikslinami.

Be to, nuo Rusijos ginkluotųjų pajėgų bombardavimų ir apšaudymų Ukrainoje nukentėjo 2 061 mokykla, iš jų 213 visiškai sugriautos.

Ukraina praneša, kad nuo karo pradžios jau sunaikinta apie 34 700 okupantų rusų

Rusijos armija Ukrainoje nuo vasario 24 d. iki birželio 25 d. jau neteko apie 34 700 kareivių. Tai šeštadienį pranešė naujienų agentūra „Ukrinform“, remdamasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generaliniu štabu.

Be to, per šį laikotarpį okupantai rusai neteko 1 511 tankų, 3 645 šarvuotųjų kovos mašinų, 764 artilerijos sistemų, 241 reaktyvinės salvinės ugnies sistemos, 99 priešlėktuvinės gynybos priemonių, 217 lėktuvų, 184 sraigtasparnių, 626 dronų, 137 sparnuotųjų raketų, 14 laivų, 2 560 automobilių, 60 specialiosios technikos vienetų.

Pasak štabo atstovų, duomenys tikslinami. Skaičiavimą apsunkina intensyvūs karo veiksmai.

Vasario 24 d. Rusija pradėjo tarptautinės bendruomenės smerkiamą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Jos pajėgos atakuoja ir civilinius objektus. Vakarų šalys, reaguodamos į agresiją, paskelbė Rusijai labai griežtas sankcijas ir teikia ekonominę bei karinę paramą Ukrainai.

Rusija smogė raketomis Ukrainai iš Baltarusijos teritorijos

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“, paleistomis iš Maskvos sąjungininkės Baltarusijos teritorijos, šeštadienį pranešė ukrainiečių kariuomenė.

„Naktį į birželio 25-ąją Ukrainos teritorijai buvo suduotas masinis raketų ir bombų smūgis, – sakoma per platformą „Telegram“ paskelbtame Ukrainos kariuomenės pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad buvo smogta Kyjivo, Černihivo ir Sumų sritims.

Pasak kariškių, šeši Rusijos bombonešiai Tu-22M3, pakilę iš aerodromo vakarinėje Kalugos srityje, paleido 12 sparnuotųjų raketų Ch-22 iš Baltarusijos oro erdvės, skrisdami už maždaug 50–60 km nuo sienos su Ukraina.

Kariuomenė nurodė, kad šis smūgis yra pirmasis žinomas atvejis, kai Rusijos aviacija atakavo Ukrainą tiesiogiai iš Baltarusijos oro erdvės.

„Šiandienos apšaudymas tiesiogiai susijęs su Kremliaus valdžios pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą su Ukraina, kad jis taptų jo tiesiogine dalyve“, – sakoma pranešime.

Atskirame Ukrainos pajėgų šiaurinės vadovybės pranešime, paskelbtame per „Facebook“, sakoma, kad apie 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku į Černihivo sritį Rusijos kariniai orlaiviai iš Baltarusijos teritorijos paleido 20 raketų. Šio smūgio taikinys buvo Desnos gyvenvietė; kariškiai nurodė, kad pranešimų apie aukas kol kas negauta.

Šiaurės vakarinio Žytomyro miesto meras Serhijus Suchomlynas, remdamasis kariškių informacija, savo ruožtu per feisbuką paskelbtame vaizdo pranešime nurodė, kad iš Baltarusijos įskridę Rusijos kariniai lėktuvai paleido 24 raketas, smogusias kariniams objektams Žytomyro apylinkėse.

Kariškiai taip pat perspėjo, kad penktadienį tapo žinoma, jog į Baltarusijos pietinį Mozyriaus miestą atvyko „Rusijos diversinių grupių, kurios planuoja surengti mieste gyvenamųjų pastatų, mokyklų ir ligoninių sprogdinimų. Galimos provokacijos gali būti pateiktos kaip Ukrainos atsakas į surengtus aviacijos smūgius.“

D. Medvedevas grasina Moldovai

Moldova pasirengusi prisijungti prie Rusijai taikomų sankcijų; Maskva pareiškė, kad atsakymo į šį žingsnį nereikės ilgai laukti, praneša portalas „rbc.ua“.

„Dabar jie ėmė bėgti garvežio priekyje. Mėgindami įsiteikti savo naujiesiems šeimininkams, nebūdami Europos Sąjungoje, jie pasirengę prisijungti prie sankcijų prieš mūsų šalį. Na, ką gi. Tegul pabando. Tada jie gali būti 100 proc. tikri dėl to, kad negaus iš mūsų ne tik „brangių“ energijos išteklių, bet apskritai jokių. Tegul pasimėgaus sankcijomis, dar nepatekę į ES“, - pareiškė Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas.

Pasak jo, „spartėjanti Moldovos valstybingumo devalvacija vyksta pagal Ukrainos šablonus – viskas grindžiama neapykanta Rusijai“.

„Jeigu prasidės rimta makalynė dėl Moldovos anšliuso prie Rumunijos, tai reikia turėti omenyje, kad Uždniestrėje gyvena apie 220 tūkst. Rusijos piliečių...“, - pridūrė D. Medvedevas.

„rbc.ua“ primena, kad anksčiau D. Medvedevas grasino Vakarams branduoliniu ginklu.

Ukrainos teisėsauga nuo karo pradžios už okupantų rėmimą iškėlė daugiau kaip 800 bylų

Nuo karo pradžios Ukrainos teisėsaugos institucijos už kolaboravimą iškėlė 830 baudžiamųjų bylų, tarp įtariamųjų – buvę pareigūnai ir jėgos struktūrų atstovai.

Tai šeštadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Ukrainos nacionalinės policijos vadovu Ihoru Klymenka.

„830 baudžiamųjų bylų iškelta pagal straipsnį dėl kolaboracinės veiklos. 1 355 žmonėms jau pareikšti įtarimai. Teismui spėjome perduoti 55 tokias bylas“, - sakė  jis.

Anot policijos vadovo, didžiąją kolaborantų dalį sudaro žmonės, kurie atvirai remia okupantus ir teisina Rusijos veiksmus. Tarp jų yra buvusių valdininkų ir teisėsaugininkų.

„Esama tokių žmonių, kurie atvirai simpatizavo Rusijai, laukė „rusų pasaulio“. Tai buvo susiję ir su propaganda, kurią daugybę metų skleidė Rusijos masinės informacijos priemonės, pagaliau prie to prisidėjo ir kai kurios politinės partijos, veikusios mūsų valstybės teritorijoje“, - teigė I. Klymenka.

Maskva: Rusijos pajėgos Ukrainoje nukovė „iki 80“ lenkų kovotojų

 Rusija šeštadienį pareiškė, kad jos pajėgos „preciziniais smūgiais“ Rytų Ukrainoje nukovė „iki 80“ lenkų kovotojų, padėjusių Kyjivo pajėgoms.

„Iki 80 lenkų samdinių, 20 šarvuotųjų kovos mašinų ir aštuonios salvinės raketų ugnies sistemos „Grad“ buvo sunaikinti preciziniais smūgiais cinko gamyklai „Megatex“ Kostiantynivkoje“ Donecko srityje, sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime.

Šių duomenų nebuvo įmanoma nepriklausomai patvirtinti.

Severodonecką visiškai užėmė rusų pajėgos

Rusijos pajėgos visiškai užėmė svarbų Sjevjerodonecko miestą Ukrainos rytuose, dėl kurio kelias pastarąsias savaites vyko įnirtingos kautynės, šeštadienį pranešė jo meras. 

„Miestą visiškai okupavo rusai“, – sakė Sjevjerodonecko administracijos vadovas Oleksandras Striukas. 

Ankstesnę dieną Ukraina pranešė, jog atitrauks savo pajėgas iš šio miesto, kad sustiprintų kaimyninio Lysyčansko gynybą. 

Užėmusios Sjevjerodonecką ir Lysyčanską Rusijos pajėgos galutinai perimtų kontrolę Luhansko srityje ir galėtų toliau vystyti puolimą kitose Donbaso regiono teritorijose. 

O. Striukas sakė, kad buvo pradėtas civilių evakavimas iš Sjevjerodonecko chemijos gamyklos „Azot“, kurioje nuo Rusijos pajėgų artilerijos ugnies slėpėsi keli šimtai gyventojų.

„Šie žmonės beveik tris mėnesius praleido rūsiuose. Tai sunku emociškai ir fiziškai“, – sakė miesto administracijos vadovas ir pridūrė, kad dabar jiems reikės medicininės ir psichologinės pagalbos.

Tuo metu prorusiški separatistai paskelbė kartu su Rusijos pajėgomis užėmę chemijos gamyklą „Azot“ ir „evakavę“ iš ten daugiau kaip 800 civilių.  

Pajėgos „visiškai perėmė gamyklos „Azot“ pramoninės zonos kontrolę“, platformoje „Telegram“ parašė prorusiškų separatistų atstovas Andrejus Maročka.

Kitas Luhansko separatistų atstovas Ivanas Filiponenka nurodė, kad buvo „evakuoti“ maždaug 800 civilių, kurie pastarosiomis savaitėmis slėpėsi gamykloje „Azot“.  

 

 

 

 

 

 

 

GALERIJA

  • Karas: Rusijos pajėgos visiškai užėmė Severodonecką
  • Karas: Rusijos pajėgos visiškai užėmė Severodonecką
Gairės: karas Ukrainoje, Rusija, sviediniai, Oleksijus Reznikovas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS