Kinija: Uhano laboratorijoje yra trys šikšnosparnių koronavirusai | Diena.lt

KINIJA: UHANO LABORATORIJOJE YRA TRYS ŠIKŠNOSPARNIŲ KORONAVIRUSAI

Kinijos virusologijos institutas, kurį JAV įtaria galėjus tapti COVID-19 pandemijos šaltiniu, turi tris gyvus šikšnosparnių koronavirusų kamienus, bet nė vienas iš jų neatitinka dabar visame pasaulyje išplitusio SARS-CoV-2, pareiškė jo direktorė.

Dauguma mokslininkų mano, kad COVID-19 sukeliantis virusas, kuris pirmą kartą pasirodė centriniame Kinijos Uhano mieste ir jau nusinešė daugiau kaip 340 tūkst. gyvybių, persidavė žmonėms iš šikšnosparnių per kažkokius kitus žinduolius, galbūt Uhano turguje, kur parduodama egzotinių gyvūnų mėsa.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) yra apkaltinę Kiniją skaidrumo stoka šiuo klausimu ir kelis kartus skelbė teoriją, kad virusas atsirado Uhano maksimalaus saugumo laboratorijoje.

Tačiau Uhano virusologijos instituto direktorė valstybiniam transliuotojui CGTN sakė, kad šie JAV prezidento ir kitų pareigūnų pareiškimai yra „grynas prasimanymas“.

Gegužės 13 dieną nufilmuotame, bet šeštadienio vakarą parodytame interviu Wang Yanyi (Vang Jani) sakė, kad jos centras yra „išskyręs ir gavęs kai kuriuos šikšnosparnių koronavirusus“.

„Dabar turime trys gyvų virusų kamienus... Bet didžiausias jų panašumas į SARS-CoV-2 tesiekia 79,8 procento“, – pažymėjo ji.

Viena iš instituto tyrėjų komandų, kuriai vadovauja profesorė Shi Zhengli (Ši Džengli), nuo 2004-ųjų tyrinėja šikšnosparnių koronavirusus, didžiausią dėmesį skirdama „SARS šaltinio atsekimui“.

Staigus ūmus respiracinis sindromas (SARS/SŪRS) atsirado 2002 metų lapkritį Pietų Kinijoje, o 2003 metų viduryje virto sveikatos krize, nuo kurios ypač nukentėjo Azija. Virusas pražudė 774 žmones, kurių keturi penktadaliai buvo Kinijoje ir Honkonge.

„Žinome, kad visas SARS-CoV-2 genomas yra tik 80-ia proc. panašus į SARS [sukėlėjo] genomą. Skirtumas akivaizdus, – sakė Wang Yanyi. – Tad ankstesnių profesorės Shi tyrimų metu nebuvo domėtasi virusais, kurie ne tokie panašūs į SARS virusą.“

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi (Vang I) sekmadienį savo ruožtu pareiškė, kad jo šalis yra „atvira“ tarptautiniam bendradarbiavimui dėl naujojo koronaviruso šaltinio nustatymo, bet tyrimas privaląs būti be „jokio politinio įsikišimo“.

Ministras užsipuolė tai, ką pavadino JAV politikų pastangomis „sufabrikuoti gandų“ apie ligos sukėlėjo kilmę ir „stigmatizuoti Kiniją“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV ir Australija pastarosiomis savaitėmis ragino ištirti pandemijos šaltinį.

„Kinija yra atvira bendradarbiavimui su tarptautine mokslo bendruomene, siekiant išsiaiškinti viruso šaltinį“, – sakė Wang Yi spaudos konferencijoje, surengtoje Kinijos parlamento – Nacionalinio Liaudies Kongreso – kasmetinės sesijos paraštėse.

„Tuo pat metu mes manome, kad tai turėtų būti profesionalu, sąžininga ir konstruktyvu“, – pridūrė jis.

„Sąžiningumas reiškia, kad procese neturi būti jokio politinio įsikišimo, [turi būti] gerbiamas visų šalių suverenitetas ir prieštaraujama bet kokiai kaltės prezumpcijai“, – sakė ministras.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Tegu

Ta mokslininke bobutems pasakas skleidzia. 78% pamasumo tai ir yra tas uzkratas kuris buvo paleistas. Klausimas tik tycia ar netycia ji paleido.

JAV rezidentas

Tik ivede muitus Trump kiniskoms prekems- geltonieji paleido biologini ginkla - virusa. Privalo pasaulis atsisakyti kinisko slamsto ir pasigaminti patiems reikalingu daiktu.

Bandymus su šikšnosparniais

darė, tai jie ir apkrėsti. Gyvūnėliai čia niekuo dėti, tai žmogaus darbas ir užkratas į pasaulį paleistas tikslingai. Nereik čia pasakų sekt.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS