Siūlo riboti gyvulių kiekius savivaldybėse Pereiti į pagrindinį turinį

Siūlo riboti gyvulių kiekius savivaldybėse

2010-11-19 17:15
Siūlo riboti gyvulių kiekius savivaldybėse
Siūlo riboti gyvulių kiekius savivaldybėse / Scanpix nuotr.

Seimo darbo grupė, sprendusi didelių kiaulių ir kitų gyvulių ūkių keliamas problemas gamtai bei gyventojams, pasiūlė riboti tokiuose ūkiuose auginamų gyvulių koncentraciją savivaldybių teritorijose.

Tarp siūlymų - ir mokesčių lengvatos gyvulininkystės ir paukštininkystės įmonėms, investuojančioms į taršos mažinimo priemones, bei mobilios kvapų tyrimo laboratorijos įsigijimas.

Seimo valdyba nutarė darbo grupės gyvulininkystės ir paukštininkystės problemoms spręsti išvadas pateikti Vyriausybei, informavo Seimo ryšių su visuomene skyrius.

Ši darbo grupė konstatavo, kad prieš tai veikusios premjero sudarytos darbo grupės pasiūlymai dėl gyvulininkystės, paukštininkystės ir žemės ūkio objektų sanitarinių apsaugos zonų nustatymo, taršos integruotos prevencijos kontrolės leidimų išdavimo tvarkos, kvapų kontrolės sistemos diegimo ir stambių gyvulininkystės kompleksų gamybinės veiklos sugriežtinimo yra vykdomi vangiai.

Esą trūksta Aplinkos, Sveikatos apsaugos bei Žemės ūkio ministerijų ir joms pavaldžių institucijų veiklos koordinavimo, tarp jų kyla prieštaravimų ir kol kas iš esmės iškeltos problemos nesprendžiamos, o apsiribojama tik pavieniais sprendimais.

Seimo valdybos sudaryta darbo grupė, be minėtų siūlymų, rekomendavo Aplinkos ministerijos nuostatuose numatyti, kad rengiant aplinkos apsaugos normatyvus, taisykles ir poveikio aplinkai vertinimą, į šiuos procesus turi būti įtraukti visuomenės atstovai.

Taip pat siūloma įpareigoti Aplinkos ministeriją numatyti priemones, skatinančias taikyti būdus aplinkos taršai mažinti (oro valymo filtrai, įrenginiai surenkantys dujas) kiaulių kompleksuose, kur auginama daugiau kaip 1200 sutartinių gyvulių per metus ir numatyti konkrečius šių priemonių įgyvendinimo terminus. Be to, rekomenduojama įpareigoti Žemės ūkio ministeriją parengti vienodą gyvulių apskaitą sąlyginiais vienetais, siekiant kontroliuoti vienu metu auginamų, per metus užauginamų gyvulių skaičių gyvulininkystės ir paukštininkystės kompleksuose.

Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijos taip pat turėtų būti įpareigotos pakeisti reikalavimus mėšlo tvarkymui.

Sveikatos apsaugos ministeriją siūloma įpareigoti peržiūrėti Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo tvarką, numatant netiesioginį apmokėjimą poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitos rengėjams.

Taip pat siūloma parengti gyvulininkystės objektų, kurių sanitarinės apsaugos zonos nebuvo nustatytos atliekant žemės reformą dėl kompetentingų valstybės institucijų kaltės, tokių zonų nustatymo tvarkos aprašą.

Seimo valdyba rugsėjo pabaigoje sudarė darbo grupę gyvulininkystės ir paukštininkystės problemoms spręsti. Tokį siūlymą Seimo pirmininkė Irena Degutienė valdybai pateikė atsižvelgdama į grupės Seimo narių prašymą, kuriame konstatuojama, kad vis dar lieka neišspręstos problemos dėl stambių gyvulininkystės ir paukštininkystės ūkių skleidžiamos taršos.

Gyvulininkystės ir paukštininkystės kompleksų keliamoms problemoms spręsti anksčiau, 2009 metų gruodį, premjero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kurios išvadoms gegužės pabaigoje pritarta Vyriausybės posėdyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra