Į vieną vietą – du pretendentai: greitai paaiškės, kuris futbolo klubas papildys A lygą | Diena.lt

Į VIENĄ VIETĄ – DU PRETENDENTAI: GREITAI PAAIŠKĖS, KURIS FUTBOLO KLUBAS PAPILDYS A LYGĄ

Kurio miesto – Jonavos ar Alytaus – futbolo klubas papildys A lygą, paaiškės vasario 22-ąją.

Varžysis dešimt komandų

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomasis komitetas (VK) patvirtino, kad ateinantį sezoną A lygos čempionate dalyvaus dešimt komandų, o varžybas sudarys keturi ratai.

Devynios ekipos jau žinomos: tai – A lygos licencijas gavusios Vilniaus "Žalgirio", Marijampolės "Sūduvos", "Kauno Žalgirio", Gargždų "Bangos", "Panevėžio", Vilniaus "Riterių", Kėdainių "Nevėžio", Kauno "Hegelmann Litauen" ir Telšių "Džiugo" vienuolikės.

Yra susvyravęs pasitikėjimo "Jonavos" klubu kreditas – po praeito sezono paskui jonaviškius driekiasi galimai sutartų rungtynių šleifas.

Į dešimtą vietą pretenduoja "Jonava" ir Alytaus "Dainava". Šie klubai yra pateikę prašymus dalyvauti A lygos čempionate išimties tvarka.

"Mums pasiūlyta prisijungti prie A lygos. Svarstome šią galimybę. A lygos licencijavimo procesas parodė, kad esame pajėgūs įvykdyti reikalavimus. Žaidimas aukščiausioje šalies lygoje būtų puiki proga reprezentuoti miestą ir pradžiuginti Alytaus futbolo bendruomenę", – teigė "Dainavos" klubo direktorius Žydrūnas Lukošiūnas.

Pasitars su merais

"Jonavos klubas papildomai patikslino finansinius dokumentus, tad barjerų nebeliko. Tačiau po A lygos valdybos posėdžio sulaukėme "Dainavos" paraiškos. Dar pasikalbėsime su abiejų klubų vadovais, miestų merais. Vasario 22-ąją Nepaprastųjų atvejų komitetas nuspręs, kuri komanda žengs į A lygą", – sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Pasak jo, variantas, kad A lygoje būtų vienuolika klubų, yra neįmanomas.

"Jonavos" ir "Dainavos" šansus LFF generalinis sekretorius vertina vienodai, tačiau užsiminė, kad yra susvyravęs pasitikėjimo jonaviškiais kreditas – po praeito sezono paskui juos driekiasi galimai sutartų rungtynių šleifas.

2020 m. Pirmos lygos čempionate Jonavos vienuolikė užėmė trečią vietą, Alytaus – šeštąją.

Patvirtino biudžetą

LFF VK taip pat patvirtino 2021 m. biudžetą. Jį sudarys 8 497  059 eurai, iš jų 2 613 659 eurai skiriami LFF projektinei veiklai vykdyti.

Tačiau LFF finansavimo poreikis yra didesnis – 8 877 855 eurai.

2020 m. LFF gavo 8 674 111 eurų pajamų, kurias sudaro dotacijos iš Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) ir Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA), rėmėjų parama ir kitos komercinės pajamos.

Pernai buvo numatytas 8 284 310 eurų biudžetas, o faktinis sudarė 8 077 319 eurų, tad sutaupyta 2,5 proc. biudžeto. LFF skolos sumažintos 439 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS