„Aurum 1006 km“ lenktynėse – rekordų lietus | Diena.lt

„AURUM 1006 KM“ LENKTYNĖSE – REKORDŲ LIETUS

Palangoje vykusios 23-iosios "Aurum 1006 km powered by Hankook" lenktynės atviliojo minias žiūrovų. Įveikus 373 trasos ratus, kurie sudaro 1006 kilometrus, greičiausia tapo "Circle K – Lesta Racing Team" komanda, važiavusi "Audi R8 LMS" automobiliu.

Nugalėtojams – sveikinimai

Antrąją vietą iškovojo tokį patį automobilį vairavusi "Circle K Miles Plus Racing Team" komanda, trečia liko "LG OLED PVCase by Porsche club" komanda su "Porsche 911 GT3 CUP".

Automobilių griausmas, drebinęs kurortą, tapo neatskiriama liepos vizitine kortele.

Į Palangą specialiai stebėti lenktynių suvažiavo tūkstančiai žiūrovų iš visos Lietuvos.

Šeštadienio vakarą 23-iąsias "Aurum 1006 km lenktynes" stebėję žiūrovai negailėjo aplodismentų pirmajam finišo liniją kirtusiam "Circle K – Lesta Racing Team" ekipos lenktynininkui Juliui Adomavičiui.

J.Adomavičius kartu su ekipos draugais Marijumi Mazuck, Eimantu Navikausku ir Ignu Gelžiniu džiaugėsi ne tik iškovota pereinamąja taure, bet ir daugybe pasiektų neeilinių rekordų.

Komanda laimėjo pergalę ir GT3 klasėje, o trasą įveikė per 8 val. 20 min. 1,762 sek.

Tai naujas lenktynių trukmės rekordas.

Ankstesnis rekordas buvo pasiektas 2019 m. Jį iškovojo taip pat J.Adomavičius, kuris tą kartą atstovavo "Circle K Miles Plus Racing Team" komandai su "Porsche GT3 Cup". Sportininkas lenktynes tuomet baigė per 8 val. 37 min. 26,121 sek.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Ant pakylos – apdovanojimai

Antrąją vietą aršioje dvikovoje pavyko paveržti tokį pat automobilį vairavusiems "Circle K MylesPlus Racing Team" ekipos sportininkams Oskarui Brazaičiui, Paul August ir broliams estams Ralf ir Paul Aronams, kurie nugalėtojams 1 tūkst. km distancijoje pralaimėjo vos 26,726 sek.

Į pergalingą finišą ekipos automobilį atvairavo jauniausias pasibaigusių lenktynių dalyvis, aštuoniolikmetis P.Aron.

Antrieji absoliučios įskaitos prizininkai tokią pat vietą iškovojo ir GT3 klasėje.

Trečias finišavo "Porsche 911 GT3 Club" vairavęs Mantas Janavičius iš "LG Oled PVCase by "Porsche" club" komandos, o šiuo juo pasiekimu itin džiaugėsi ekipos draugai Michael Vergers, Marius Bartkus ir Aurelijus Rusteika.

Tretieji prizininkai, antriesiems pralaimėję vos 0,211 sek., šventė pergalę GTO klasėje.

Ketvirta ir antra GTO klasėje liko "Porsche Baltic GT3" komanda, kurios atstovai Robertas Kupčikas, Tautvydas Rudokas ir Rokas Kvaraciejus vairavo "Porsche 911 GT3 Cup" ir nuo nugalėtojų atsiliko vienu ratu arba 2 min. 01,792 sek.

Penkti ir treti GTO klasėje liko "Ignera Bio-Circle by Dinamit" ekipos sportininkai Mantas Matukaitis, Aivaras Pyragius, Karolis Gedgaudas ir Rokas Steponavičius, su "Lamborhini Huracan Super Trofeo Evo" nuo nugalėtojų atsilikę 5 ratais (5 min. 37,783 sek.)

Šeštąją absoliučios įskaitos poziciją ir ketvirtąją GTO klasėje, nuo nugalėtojų atsilikę 12 min. 26,082 sek., iškovojo "Gera dovana-Šiauliai By RD Sings" sportininkai Audrius Butkevičius, Arturs Batraks ir Paulius Paškevičius, vairavę "Lamborghini Huracan Super Trofeo". Nors, kaip teigta, šiauliečiai verti ir aukštesnės pozicijos. Ypač už ryžtą nugalėti ir didžiules pastangas sunkioje kelionėje po varžybų Portugalijoje į lenktynes Palangoje.

Šventė – visai Lietuvai

Palangoje vykstančių "Aurum 1006 km lenktynių" gerbėjai galėjo stebėti ypatingą rungtį – visame pasaulyje populiarias automobilių garso sistemų entuziastų varžybas, kuriose kiekvienas bando įrodyti, kieno automobilyje sumontuota garso sistema galingesnė, matuojant uždaro ar atviro automobilio tūrio vienete skleidžiamo garso lygį decibelais.

Net 40 renginio dalyvių kovojo dėl pripažinimo ir prizų, o galingos garso sistemos drebino orą.

Orai lepino lenktynininkus. Palangoje varžybos dažniausiai vykdavo karštymečiu, kuris nėra didžiausia palaima nei lenktynininkams, nei jų automobilių varikliams.

Šeštadienį sportininkai varžėsi sausoje trasoje, termometro stulpeliui vidurdienį pakilus iki 20 laipsnių šilumos.

Prognozuotas lietus irgi nekliudė trasos, todėl sportininkams ar jų komandų vadovams nekilo didesnių problemų.

Šeštadienį, kai trasoje buvo pats lenktynių įkarštis, į savo fiestą pakvietė ir išskirtinių automobilių mėgėjai.

Žiūrovai galėjo stebėti išskirtinių automobilių "Memel Motor Fest" paradą. Kurorto gatvėmis riedėjo 70 išskirtinių automobilių.