Lengvaatlečiams dosni buvo ne vien vasara | Diena.lt

LENGVAATLEČIAMS DOSNI BUVO NE VIEN VASARA

Lietuvos lengvaatlečiai per 2023-iuosius dvylika kartų gerino šalies rekordus ir iškovojo septyniolika medalių didžiausiose tarptautinėse varžybose.

T. Keršulio paraiška

Pernai sausio 19 d. šuolininkė su kartimi Rugilė Miklyčiūtė Kauno suaugusiųjų ir jaunimo čempionate pagerino Lietuvos uždarų patalpų rekordą, kai sėkmingai peršoko į 4 m aukštį iškeltą kartelę.

Rekordas išsilaikė vos dvi dienas, nes sausio 21-ąją Rugilė Kuldygoje (Latvija) su kartimi įveikė 4,03 m aukštį.

Vasario 5 d. Taline (Estija) įvykusiose daugiakovių varžybose Edgaras Benkunskas pagerino septynkovės rekordą, kuris laikėsi penkiolika metų. Daugiakovininkas surinko 5 937 taškus.

Netrukus įspūdingą pasirodymą Bostone (JAV) surengė sprinteris Tomas Keršulis, kuris vienose varžybose pagerino net du Lietuvos uždarų patalpų rekordus. Lengvaatletis 200 m įveikė per 21,05 sek., o 400 m – per 45,78 sek.

T. Keršulis – kol kas vienintelis lietuvis, įvykdęs 2024 m. kovo 1–3 d. Glazge (Škotija) vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionato normatyvą.

Viršyti rekordai

Balandžio 29-ąją Berklyje (JAV) disko metikas Mykolas Alekna įrankį nusviedė lygiai 71 m ir pagerino JAV studentų (NCAA) ir Europos iki 23 metų rekordus.

Gegužės 14 d. Vilniuje buvo surengtas Lietuvos 100 km bėgimo čempionatas. Aleksandras Sorokinas pagerino pasaulio ir Lietuvos rekordus (6 val. 5 min. 35 sek.), o Gitana Akmanavičiūtė beveik 5 min. pagerino jai priklausiusį Lietuvos rekordą (7 val. 34 min. 5 sek.).

T. Keršulis – kol kas vienintelis lietuvis, įvykdęs Škotijoje vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionato normatyvą.

Dar vienas penkiolika metų laikęsis šalies rekordas viršytas gegužės 27 d., kai Sakramente (JAV) Greta Karinauskaitė 3 000 m kliūtinio bėgimo distanciją įveikė per 9 min. 26,88 sek.

Birželio 20–22 d. Chožuve (Lenkija) įvykusiame Europos komandų čempionate Lukas Sutkus, Ema Sarafinaitė, T. Keršulis ir Modesta Justė Morauskaitė pagerino mišrios bėgimo estafetės 4 po 400 m Lietuvos rekordą (3 min. 15,95 sek.).

Europos žaidynių medalius iškovojo ieties metikas Edis Matusevičius (84,22 m – sidabras), disko metikas Andrius Gudžius (64,94 m – bronza), bėgikės Gabija Galvydytė (1 500 m – 4 min. 09,48 sek., bronza) ir G. Karinauskaitė (3 000 m kliūtinis bėgimas – 9 min. 28,48 sek., bronza).

Liepos 7-ąją Vingio parko stadione buvo pagerintas net devyniolika metų gyvavęs Lietuvos rekordas: „Cosma“ vasaros taurės varžybose Einius Trumpa, Matas Janarauskas, L. Sutkus ir T. Keršulis bėgimo estafetę 4 po 400 m užbaigė per 3 min. 09,65 sek.

Šūsnis medalių

Liepos 12–16 d. Espe (Suomija) įvykusio Europos iki 23 metų čempionato aukso medalį iškovojo disko metikas M. Alekna (68,34 m), sidabro – bėgikė G. Karinauskaitė (3000 m kliūtinis bėgimas – 9 min. 30,96 sek.).

Liepos 24–28 d. Maribore (Slovėnija) surengto Europos jaunimo olimpinio festivalio sidabrą pelnė sprinteris Danielius Vasiliauskas (200 m – 21,20 sek.), bronzą – trišuolininkė Aurėja Beniušytė (13,11 m).

Rugpjūčio 1–6 d. Čengdu (Kinija) pasaulio universitetų žaidynių čempionu tapo ieties metikas E. Matusevičius (80,37 m), o E. Benkunskas (dešimtkovė – 7 879 taškai) ir trišuolininkė Diana Zagainova (14,02 m) iškovojo sidabro medalius.

Rugpjūčio 7–10 d. Jeruzalėje (Izraelis) įvykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate R. Miklyčiūtė šuolių su kartimi rungties finale ne tik iškovojo sidabro medalį, bet ir pagerino Lietuvos rekordą (4,15 m).

Rugpjūčio 19–27 d. Budapešte (Vengrija) pasaulio čempionato bronzą pelnė M. Alekna (68,85 m).

Auksinės pabaigtuvės

Gruodžio 1–2 d. Taipėjuje (Taivanas) į vyko pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatas, kuriame antrą kartą iš eilės čempionu tapo A. Sorokinas (301,790 km).

Be to, Aleksandro vedama Lietuvos komanda, kuriai dar atstovavo Andrius Preibys ir Ruslanas Seitkalijevas, kartu įveikė 813,368 km ir triumfavo vyrų įskaitoje.