Amerikiečių vedamas „Rytas“ išsivežė pergalę iš Šiaulių | Diena.lt

AMERIKIEČIŲ VEDAMAS „RYTAS“ IŠSIVEŽĖ PERGALĘ IŠ ŠIAULIŲ

• 0

Vilniaus „Rytas“ (11-5) susikaupė, kai labiausiai reikėjo ir išlaikė nenugalėtu savo naują trenerį Giedrių Žibėną.

Donaldą Kairį Vilniaus komandos trenerio poste prieš savaitę pakeitęs G.Žibėnas šventė pergalę Šiauliuose, kur „Rytas“ po atkaklios kovos 86:78 palaužė kovingus šeimininkus (4-10).

Penki Vilniaus komandos žaidėjai pelnė dviženkles taškų sumas, o rezultatyviausiai sužaidė abu amerikiečiai Keithas Bensonas ir Ryanas Boatrightas, padėję perlaužti mačo eigą antrojoje rungtynių dalyje.

Vilniaus „Rytas“ šiame mače vertėsi be trijų svarbių žaidėjų: Martynas Echodas, Andrew Goudelockas ir Kristjanas Kitsingas gydosi traumas.

Ypač trūko jėgos po krepšiais, kur „Šiaulių“ legionierius iš Belgijos Andy Van Vlietas vien iki pertraukos pelnė 11 taškų.

Ypač efektingas buvo jo dėjimas virš lanko pagavus tolimą Elvaro Fridrikssono perdavimą. Šis epizodas, vėliau mače įvykęs Justo Furmanavičiaus dėjimas viena ranka per Keithą Bensoną bei 41 metų Mindaugo Lukauskio blokas į ataką pabėgusiam Doviui Bičkauskiui buvo gražiausios rungtynių atakos.

Atkakliose rungtynėse „Šiauliai“ atitrūko trečiajame kėlinyje, kai po sėkmingos atkarpos susikūrė 9 taškų persvarą.

Tačiau „Rytas“ greitai numalšino maištą ir grįžo į atkaklias rungtynes.

Suaktyvinę gynybą ir vis dažniau atradę savo aukščiausią žmogų – 211 cm ūgio K.Bensoną, vilniečiai patys atsiplėšė ketvirtajame kėlinyje 12 taškų, privertę šiauliečius dažnai klysti.

Antano Sireikos auklėtiniai dar spurtavo 7:0, bet pakeisti buvo sunku – šiauliečiai suklydo per rungtynes 20 kartų – dusyk daugiai nei svečiai, o tai buvo esminis skirtumas.

„Rytas“ pergalėmis pavijo antrojoje vietoje esantį Panevėžio „Lietkabelį“ (11-4), kuris yra sužaidęs maču mažiau.

Šiaulių klubas lieka paskutinėje – dešimtoje LKL lentelės vietoje.

„Šiauliai“: Andy Van Vlietas 19 (10 atk.kam.), Elvaras Fridrikssonas 16, Kasparas Berzinis 11, Martynas Varnas 9, Justas Furmanavičius 8.

„Rytas“: Keithas Boatrightas 15, Ryanas Boatrightas ir Dovis Bičkauskis po 14, Lukas Uleckas 11, Gytis Radzevičius 10, Arnas Butkevičius 9.