Europos čempionate pranoko lūkesčius | Diena.lt

EUROPOS ČEMPIONATE PRANOKO LŪKESČIUS

Lietuvos kurčiųjų moterų ir vyrų krepšinio rinktinės iš Europos čempionato grįžo su medaliais.

Trenerio Andriaus Vaicekausko vadovaujama krepšininkių komanda Malagoje (Ispanija) pusfinalio rungtynes 55:66 pralaimėjo italėms, tačiau mažajame finale dėl bronzos 67:65 palaužė turkes.

Pergalingą dvitaškį per dvikovą su Turkijos ekipa pataikė Agnė Valkiūnienė.

„Tai mano gyvenimo metimas, svarbiausias per visą sportinę karjerą!“ – džiaugėsi A. Valkiūnienė.

Ramunė Eskertaitė pelnė 18 taškų, Rugilė Vosyliūtė – 9, Gražina Jočytė ir Justina Burbaitė-Mačiulienė – po 8, Sonata Bareikienė ir Jurgita Šegždaitė – po 7, Aušra Milašauskė – 6, Gabrielė Valaitytė ir A. Valkiūnienė – po 2.

Į čempionato simbolinį penketą buvo išrinkta R. Eskertaitė.

Vyrų rinktinė, treniruojama Rolando Rakučio, pusfinalyje 70:65 įveikė graikus, tačiau finale 52:79 pripažino ukrainiečių pranašumą.

Bronza: mūsų šalies moterų komanda mažajame finale palaužė Turkijos atstoves. / LKSK nuotr.

Per dvikovą dėl aukso Karolis Birieta surinko 13 taškų, Laurynas Sankauskas ir Gediminas Žukas – po 11, Benas Šimanauskas ir Laurynas Pumputis – po 10, Deivis Gindrūnas – 8, Lukas Gužauskas – 4, Lukas Laurinaitis – 3.

Į simbolinį turnyro penketą pateko G. Žukas.

Krepšininkių trečioji vieta – labai laukta, jos įrodė, kad nesėkmės buvo laikinos.

„Ukrainiečiams neprilygome fiziškumu, jie laimėjo kovą dėl kamuolio 51:30. Vis dėlto sidabras mūsų rankose – po ilgokos, net dvylikos metų, pertraukos. Tai didelė žaidėjų, trenerių štabo, kineziterapeutų, komandos personalo sėkmė“, – kalbėjo R. Rakutis.

Pastarąjį kartą mūsiškiai Senojo žemyno pirmenybėse triumfavo 2008-aisiais Bamberge (Vokietija).

„Į Ispaniją vykome vieno medalio, tačiau iškovojome du. Moterų rinktinės trečioji vieta – labai laukta, nes pastaraisiais metais mūsiškėms vis nesisekdavo, tad jos įrodė, kad tai buvo laikinos nesėkmės. Jokių priekaištų vyrams – jie finale atidavė visas jėgas, pasiekė tai, ko tikėjomės“, – sakė Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) prezidentas Edvinas Kriūnas.