Gripas sėja nerimą tarp nėščiųjų Pereiti į pagrindinį turinį

Gripas sėja nerimą tarp nėščiųjų

2013-02-19 18:03
Gripas   sėja    nerimą tarp     nėščiųjų
Gripas sėja nerimą tarp nėščiųjų / Shutterstock nuotr.

Virusinė infekcija ir nėštumas – nepageidaujamas derinys, galintis neigiamai paveikti būsimą motinystę. Tai žino visos besilaukiančios moterys, todėl jos itin jautriai reaguoja, tapusios gripo auka.

Pavojingiausia pradžia

Šeimos gydytojai pastebi, kad šiemet gripo epidemija labiausiai atakuoja pažeidžiamiausius gyventojus – vaikus ir nėščiąsias. Dėl agresyvių virusų atakų ne viena jų suserga.

Kai kurios susirgusios gripu moterys nerimauja, ar tai neatsilieps būsimam kūdikiui.

Klaipėdos universitetinės ligoninės Nėštumo patologijos skyriaus vedėjas Vytautas Rauba paaiškino, kad virusinės infekcijos įtaka nėštumui priklauso nuo daugelio dalykų.

Pirmiausia svarbus nėštumo laikas. Virusine infekcija užsikrėsti pavojingiausia pirmojo nėštumo trimestro metu – iki 12 savaičių. Tokiu atveju vaisiaus vystymasis net gali sustoti ir visiškai nutrūkti.

Tad būtent per pirmuosius tris mėnesius nėščioms moterims patariama itin saugotis peršalimo ligų.

Imunitetas būna nusilpęs

Pasak V.Raubos, kaip gripas atsilieps tolimesnio nėštumo metu, priklauso ir nuo gripo viruso agresyvumo. Šis virusas būna įvairių štamų, dėl kurių skiriasi jo įtaka organizmui.

Kaip virusas paveiks nėštumą, priklausys ir nuo jo kiekio, dauginimosi ypatumų, taip pat organizmo atsparumo.

Akušeris-ginekologas priminė, kad per nėštumą moters organizmo atsparumas visada sumažėja dėl slopinamo imuniteto. Priešingu atveju, moteris negalėtų išnešioti kūdikio.

Po 12 nėštumo savaitės gripo poveikis priklauso ir nuo placentos pralaidumo. Vienų nėščiųjų placenta veikia kaip filtras, puikiai sulaikantis į organizmą patenkančius virusus ir bakterijas, o kitoms ši apsauga nesuveikia.

Tokiais atvejais virusas patenka pas kūdikį, sukeldamas sveikatos problemų.

Būtini skysčiai

V.Rauba atkreipė dėmesį, kad nėščiajai pavojingesnė yra ir aukšta temperatūra. Karščiuojant netenkama daug skysčių, tad gresia organizmo dehidratacija.

Sergant virusine infekcija nėščiajai praktiškai neskiriama vaistų, tad jai būtina gerti kuo daugiau skysčių. Šitaip ne tik išplaunamas virusas iš organizmo, bet ir apsaugoma mama bei kūdikis.

„Kai karščiuojama ir nepapildomos skysčių atsargos, tokia būsena neigiamai veikia abu – galimi kraujotakos sutrikimai, placentos trombozės“, – paaiškino akušeris-ginekologas.

Gydytojas atkreipė dėmesį, kad virusai gali atverti kelią bakterijoms. Išsivysčius bakterinėms komplikacijoms, besilaukianti moteris gali susirgti plaučių, inkstų uždegimais.

„Susirgus taip pat svarbu nepraleisti momento, kai nėščiajai reikalingas gydymas antibiotikais. Tokiais atvejais būtina tartis su specialistais, pirmiausia šeimos gydytoju. Prireikus jis siunčia akušerio-ginekologo konsultacijai“, – sakė vedėjas.

Pataria nešioti kaukę

Gydytojas pastebėjo, kad per gripo epidemiją sergantiems rekomenduojama nešioti medicininę kaukę. Jo manymu, sergančiajam ji nelabai pravers – ligoniui geriausia neiti iš namų ir taip neplatinti viruso.

O štai nėščiajai ir sveikiems žmonėms medicininė kaukė praverstų. Mat gripas – oro lašeliniu būdu plintanti infekcija.

V.Rauba per gripo epidemiją besilaukiančioms moterims patarė vengti žmonių susibūrimų, o jeigu tai neišvengiama – geriau užsidėti kaukę.

Tinka ir kiti patarimai: kuo dažniau plauti rankas, nes liečiant veidą virusinė infekcija greičiau patenka į organizmą, taip pat praverčia visos nuo peršalimo ligų rekomenduojamos apsaugos priemonės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra