Mažins eiles pas gydytojus: skirti tyrimus ir vaistus galės slaugytojai | Diena.lt

MAŽINS EILES PAS GYDYTOJUS: SKIRTI TYRIMUS IR VAISTUS GALĖS SLAUGYTOJAI

  • 38

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga daugiau funkcijų suteikė slaugytojams: jie galės konsultuoti kai kuriuos pacientus, skirti ir vertinti kai kuriuos tyrimus, išrašyti medicinos pagalbos priemones bei skirti vaistus.

Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, šiais pokyčiais siekiama mažinti eiles prie šeimos gydytojų kabinetų.

„Esame tikri, kad naujos funkcijos, kurios numatytos slaugytojams, tikrai yra tos, kurias kiekvienas jų yra kompetentingas atlikti, tad pacientams dėl naujovių nerimauti nereikia“, – pabrėžia ministras.

Pasak jo, įvedus naują slaugytojo konsultacijos paslaugą, lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, jei nėra paūmėjimų ar naujų sveikatos sutrikimų, galės konsultuotis tik su slaugytoju.

Esame tikri, kad naujos funkcijos, kurios numatytos slaugytojams, tikrai yra tos, kurias kiekvienas jų yra kompetentingas atlikti, tad pacientams dėl naujovių nerimauti nereikia.

Slaugytojo konsultacija pacientams bus teikiama toje gydymo įstaigoje, prie kurios jie yra prisirašę. 

Viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, nuo šiol slaugytojai bus aktyviau įtraukti ir teikiant pagalbą sergantiesiems cukriniu diabetu.

„Numatyta, jog jie savarankiškai galės paskirti glikozilinto hemoglobino tyrimą ir vertinti jo rezultatus, kurie svarbūs vertinant cukrinio diabeto gydymo efektyvumą, taip pat galės koreguoti paskirtų antiglikeminių vaistų dozę, atlikti diabetinės pėdos profilaktiką – bus privaloma kiekvieno apsilankymo metu apžiūrėti ir įvertinti cukriniu diabetu sergančio paciento pėdas“, – sako viceministrė.

Be to, bendrosios praktikos slaugytojai turės gebėti prižiūrėti pacientus, sergančius kraujotakos sistemos ligomis, paskirti kraujo krešumo tyrimą ir vertinti jo rezultatą, koreguoti paskirtų antikoaguliantų ar antihipertezinių vaistų dozes.

Slaugytojai taip pat patys galės paskirti ir išrašyti kompensuojamąsias slaugos priemones, pavyzdžiui, sauskelnes, įklotus, vienkartines paklodes, vienkartinius insulino švirkštus su adatomis, diagnostines juosteles gliukozei nustatyti ir kt.

Šias naujoves rengė darbo grupė, joje dirbo Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, šalies universitetų ir kolegijų dėstytojai, Lietuvos slaugytojų vadovų sąjungos, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos atstovai, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos ir Valstybinės ligonių kasos specialistai.

Rašyti komentarą
Komentarai (38)

atsilikėliai

šiaip tai teko ne tik matyt , bet ir išgirsti,kai slaugutė pasakydavo gydytojai kokius reik išrašyti vaistus. Nieko neturiu prieš,bet atsidavusios savo profesijai slaugytojos dirba ne ką mažiau nei gydytojai,bet joms tiek nemoka kiek gauna gydytojas. O juk tarp gydytojų yra ir tokių kurie nė velnio nenusimano apie ligonio sveikatos gydymą.Tad jei bus leista slaugytojoms išrašyt vaistus,tai lai jos bus atsakingos už ligonio būklę,bei gauna didesnius atlyginimus.

vkt

Siūlau derėtis: gal galėtų ir pacientai kai ką, kai kada patys sau išsirašyti...

...

Tai ATVIRAS pripažinimas kad mūsų 'daktarai' nieko neišmano, kad jie - eiliniai šundaktariai, o štai slaugytojos (žiniuonės) bent nors ką žino.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS