Medikai abejoja naujomis valdžios idėjomis: ar tai tikrai padės sumažinti eiles? Pereiti į pagrindinį turinį

Medikai abejoja naujomis valdžios idėjomis: ar tai tikrai padės sumažinti eiles?

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo dar vieną receptą, kaip sumažinti eiles pas gydytojus – dažniau konsultuoti pacientus nuotoliu. Ministerija siūlo plėsti ir konsultacijas tarp gydytojų. Vis dėlto medikų bendruomenė kritiška.

Medikai abejoja naujomis valdžios idėjomis: ar tai tikrai padės sumažinti eiles?
Medikai abejoja naujomis valdžios idėjomis: ar tai tikrai padės sumažinti eiles? / P. Peleckio / BNS nuotr., LNK stop kadras

Būdų, kaip sumažinti eiles pas gydytojus, ieško jau ne pirma Vyriausybė.

„Yra tyrimai, kurie rodo, kad nuotolinės konsultacijos sutrumpina eiles pas specialistus iki mėnesio laiko“, – tikino sveikatos apsaugos viceministrė Jelena Čelutkienė.

Taip būtų taupomas ir gydytojo, ir paciento laikas.

„Mūsų tikslas – pasiekti, kad pirmiausia atsirastų šeimos gydytojas pacientas: vaizdo konsultacija, lengvai prieinama, kada bus galima nevykti pas šeimos gydytoją, bet daug ką išspręsti nuotoliu“, – teigė J. Čelutkienė. 

Pastebėjus odos pakitimų gydytojui būtų galima tiesiog nusiųsti nuotrauką ar susisiekti vaizdo skambučiu. Nemažai tokių konsultacijų medikai jau vykdė pandemijos metu. Nors, anot gydytojo Liutauro Labanausko, tuomet ne visi buvo patenkinti.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Bet ar mažėtų eilės? Lietuvos medikų sąjungos vadovas skėsčioja rankomis.

„Jei dabar su jumis kalbu, jus konsultuoju, tai nekonsultuoju kito paciento. Tai aš užimu tą patį laiką“, – sakė Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas L. Labanauskas.

Eiles, anot ministerijos, mažintų ir telemedicinos plėtra, kai skirtingų įstaigų gydytojai konsultuojasi tarpusavyje: aptariama paciento būklė, nuotoliu analizuojami dokumentai.

„Gydytojas radiologas yra visai kitame mieste ir aprašinėja, sakykime, Vilniuje atliktą rentgenogramą, tai irgi vyksta sėkmingai“, – akcentavo šeimos gydytoja Jurga Dūdienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Šeimos gydytoja J. Dūdienė sako, jog tai padeda kokybiškiau suteikti pagalbą pacientui, tačiau eilės kaip buvo taip yra.

„Surašyti dokumentaciją į e.sveikatą irgi užima laiko. Tai nėra taip, kad tušti koridoriai, nieks nevyksta. Už tų durų darbas vyksta“, – teigė šeimos gydytoja.

Panevėžio rajono poliklinikos kardiologė nuotolinio gydymo nauda abejoja. Sako, gali pasitaikyti nemažai klaidų. Su siuntimu pas medikę dėl neva širdies permušimų atėjusiam pacientui visai ne jos pagalbos reikėjo, o žmogus laukė eilėje. 

„Pažiūrėjau, hemoglobinas arti kraujo perpylimo ribos ir teigiamas slapto kraujavimo bei žarnyno tyrimas. Tai reiškia, kažkur onkologija, kažkas žarnyne, bet visai ne kardiologo reikalas“, – pasakojo gydytoja kardiologė Vida Jakubkienė.

P. Peleckio / BNS nuotr.

Gydytojai skundžiasi, kad nuotolinį darbą sunkina ir techniniai nesklandumai: stringantis internetas, lėtai dirbanti e.sveikatos sistema. O ir dėl apmokėjimo klausimų kyla. 

„Gydymo įstaigoje ligoniui man skiriama 30 minučių, gal konsultacija bus 15 minučių. Gerai, mes nieko prieš, bet tada jau du ligonius priimsiu ir ligonių kasos turės dvigubai“, – aiškino L. Labanauskas. 

Ministerija nedetalizuoja, tačiau patikina, jog viskas bus apmokėta.

„Visos pas mus paslaugos yra finansuojamos PSDF lėšomis“, – patikino sveikatos apsaugos viceministrė.

Telemedicina jau išbandoma ne vienoje šalies gydymo įstaigoje. Bandomasis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Iki kitų metų vidurio tikimasi sukurti nuotolinių konsultacijų sistemą e.sveikatoje ir išplėsti paslaugas šalies mastu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
pirdyla

visas reikalas kad nėra kam atlikti analizės :nuo kada atsirado eilės? ko gero prisikūrė privačių klinikų perdaug.
0
0
senis

pasikvieskit kašpirovski tas mokėjo per nuotoli net operuot ,nesuprantu kas renka tokius valdžion
0
0
Visi komentarai (2)