Nuotolinio mokymo pasekmės: medikus užplūdo vaikai su psichosomatinėmis ligomis | Diena.lt

NUOTOLINIO MOKYMO PASEKMĖS: MEDIKUS UŽPLŪDO VAIKAI SU PSICHOSOMATINĖMIS LIGOMIS

  • 1

Karantino metu padaugėjo vaikų psichosomatinių sutrikimų ir net rimtų ligų, ketvirtadienį rašo portalas 15min.lt.

Tai atskleidė mokslininkų kolektyvo atliktas nuotolinio ugdymo poveikio Lietuvos vaikų emocinei ir fizinei sveikatai tyrimas, atliktas pernai birželio-gruodžio mėnesiais.

Pasak Santaros klinikų Pediatrijos centro Vaikų neurologijos skyriaus vedėjos dr. Rūtos Praninskienės, vaikams, kurie ir iki pandemijos turėjo emocijų ir elgesio problemų, jos dar labiau pagilėjo.

„Ligoninių neurologijos skyriai beveik pilni – vaikai skundžiasi įvairiais sutrikimais, kuriuos sukelia tiek organinės ligos, tiek emocinė būsena“, – sakė ji.

Tyrimo duomenimis, beveik pusė vaikų karantino metu bent kartais patyrė galvos skausmus, apie 13 proc. nurodė juos patiriantys dažnai. Panašūs rezultatai gauti apklausiant ir dėl pilvo skausmų. Kiti pasitaikę negalavimai – regos, miego, judesių sutrikimai, panikos priepuoliai, kitokie skausmai.

Daliai vaikų išsivystė priklausomybė nuo technologijų, sutriko jų miego ritmas, padaugėjo valgymo sutrikimų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Oi tik nereikia

Maniškiai kaip tik atsigavo kai nevaikščiojo į mokyklą-gyvatyną kurios įkaitais tapo visas Vilniaus centras. Negali niekur vaikus leisti tik į pinigus siurbiančią Gedimino Progimnaziją

SUSIJUSIOS NAUJIENOS