Paslaptingoji aura: žvilgsnis į kūną ir sielą | Diena.lt

PASLAPTINGOJI AURA: ŽVILGSNIS Į KŪNĄ IR SIELĄ

Tai, ko plika akimi matyti negalime, visada skamba mistiškai. Žmogaus aura yra vienas iš paslaptingų reiškinių, nepaisant, kad mokslininkai jau kurį laiką naudoja specialius įrenginius jai užfiksuoti.

Kaunietis techninių mokslų daktaras Artūras Dabkevičius auros diagnostikos srityje dirba nuo 2009 m. Auros nuotrauką pasidarė pats. Ilgai gilinęsis tiek į teoriją, tiek į technines galimybes, auros diagnostikai pasitelkė "Kirliano" metodą, kurį taikant naudojama speciali aparatūra ir programinė įranga.

Kas yra aura?

"Aura – tai žmogaus energoinformacinis laukas, kuris supa fizinį kūną. Tame lauke atsispindi žmogaus energetika, kokios psichoemocinės būklės jis yra, ir apskritai suteikia įdomios informacijos apie žmogų", – aiškina A.Dabkevičius.

Ar žmogus gali visai neturėti auros? Specialistas tvirtai atsakė: "Ne. Ji gali būti labai silpna, bet vis tiek yra."

Diagnostiko teigimu, žmogus gimsta su aura. Jei naujagimis sveikas, nepatyręs gimdymo traumos, ji yra stipri ir galinga, daug didesnė nei suaugusiojo. Auros nuotraukoje matomas lauko dydis, forma, yra informacijos apie čakras.

Čakra (sanskrito kalba – "diskas, ratas") įvardijama kaip bioenerginis centras. Energinę čakrų sistemą sudaro nuo kelių iki kelių šimtų čakrų, tačiau pagrindinėmis yra laikomos septynios. Jos yra išsidėsčiusios išilgai stuburo, pradedant nuo uodegikaulio, kylant aukštyn iki pat viršugalvio. Septintoji yra šiek tiek virš jo.

Čakros siejamos su kūno organais, nerviniais raizginiais, endokrininėmis liaukomis. Pavyzdžiui, pagrindinė čakra Muladhara, priklausomai nuo jos intensyvumo, siejama su išlikimu, kova už būvį, fizine sveikata. Čakros ryškumas, balansas ir dydis nurodo, kaip šie dalykai pasireiškia žmogaus gyvenime.

"Auroje ir čakrose matyti visų negalavimų užuomazgos. Auros diagnostika padeda sustabdyti jų vystymąsi pakeitus gyvenimo būdą, negatyvias mintis ir emocijas transformavus į pozityvias", – aiškina A.Dabkevičius.

Specialistas teigia, kad žmogaus akis gali matyti tik labai mažą  gamtoje egzistuojančio elektromagnetinio spektro dalį: nuo 400 iki 700 nanometrų bangos ilgį. Tai yra spalvos, kurias mes suprantame: raudona, oranžinė, žalia, mėlyna, violetinė ir pan. Įvairiais prietaisais ir davikliais yra nustatyta, kad žmogaus kūno išspinduliuojamas elektromagnetinių bangų diapazonas labai platus, ir didžioji jų dalis yra žmogui nematoma. Aurą sudaro ultravioletinių, infraraudonųjų spindulių, radijo ir mikrobangų visuma", – priduria A.Dabkevičius.

Vis dėlto, nors pasitaiko žmonių, teigiančių, kad gali matyti aurą plika akimi, diagnostiko nuomone, tai, ką jie mato, yra subjektyvu.

"Tai kompleksinis klausimas, bet toks fenomenas egzistuoja, ir man teko su tokiais žmonėmis susitikti, – patirtimi dalijasi specialistas. – Dažnai gebėjimas matyti priklauso nuo tos akimirkos būklės, aplinkos sąlygų. Dėl to yra sukurta aparatūra, kuri gali objektyviai įvertinti, nufotografuoti žmogaus aurą ir pateikti įdomius duomenis apie žmogaus fizinę, psichoemocinę, netgi dvasinę būseną."

Kaip ji fotografuojama?

Praėjusio amžiaus viduryje Rusijos fizioterapeutas, medicininės aparatūros meistras Semionas Kirlianas pradėjo eksperimentuoti fotografuodamas įvairius objektus aukštos įtampos elektromagnetiniame lauke.

Po ilgų bandymų S.Kirlianas sukūrė metodą, kuris buvo aprašytas ir paskelbtas 1964 m. išleistoje knygoje. Eksperimentinių tyrimų rezultatai buvo paskelbti ir pasklido po visą pasaulį. Mokslinio tyrimo institutai įsikūrė Vokietijoje, Italijoje, JAV, Brazilijoje, Sovietų Sąjungoje – Maskvoje, Kijeve.

Nors fotografavimo metodika aukštos įtampos elektromagnetiniame lauke iki šiol išliko ta pati, naudojamos technologijos ir aparatūra labai pasikeitė. Šiais laikais naudojamos skaitmeninės technologijos ir kameros, kurios gerokai pranoksta anuomet naudotas analogines, kai tekdavo eksponuoti, o vėliau ryškinti bei fiksuoti nuotraukas, dėl to būdavo paklaidų. Patikimumo ir objektyvumo šiais laikais suteikia ir naudojama programinė įranga, kuria užfiksuojamas kiekvienas nuotraukoje esantis taškas (pikselis).

Ištobulinta technologija leidžia įvertinti žmogaus psichofiziologinę būseną ir įvairių faktorių poveikį. Šiuo metu vis svarbesni tampa prevenciniai ir greiti diagnostikos metodai, siejantys elektrofiziologines ir anatomines organizmo charakteristikas, pavyzdžiui, elektroencefalograma (EEG) ar elektrokardiograma (EKG). "Kirliano" metodas – taip pat pripažintas kaip vienas iš "ekspress" diagnostikos metodų, per keletą minučių galintis pateikti visą informaciją apie žmogaus funkcinę, energinę, psichoemocinę būklę.

Specialistas kamerą diagnostikai paruošia ją kas kartą specialiai kalibruodamas. Tai daroma dėl to, kad gauti rezultatai būtų patikimi, atsikartojantys ir juos būtų galima lyginti tarpusavyje, daryti atitinkamas išvadas, atlikti monitoringą (stebėseną). Kalibravimas padeda nustatyti objektyvius duomenis.

Gyvename bendrame energiniame lauke

Žmogaus aura – sudėtinga struktūra, sudaryta iš kelių tarpusavyje persiklojančių sluoksnių.

Pats grubiausias – mums gerai pažįstamas fizinis kūnas, po to eina eterinis, arba energinis kūnas, paskui – astralinis (emocinis), mentalinis, karminis ir dvasinis kūnai. Tai, kas matuojama auros fotografijos metu, yra energinis, arba eterinis, kūnas, arčiausiai fizinio kūno esantis ir labai nedidelis sluoksnis. Sveiko žmogaus eterinis kūnas vidutiniškai sudaro apie kelis centimetrus virš fizinio kūno. Stipraus žmogaus eterinis kūnas gali būti ir 10 cm, silpno – vos keletas milimetrų. O emocinis kūnas yra daug didesnis, gali siekti net iki pusės metro ar 70 cm.

Vienetai, kuriais matuojama, yra santykiniai – pikseliai, t. y. šviesūs taškiukai, kuriuos išspinduliuoja žmogaus kūnas elektromagnetiniame lauke ir kuriuos užfiksuoja kameros objektyvas. Per ilgus tyrinėjimo metus buvo atrasta, kad informaciją apie žmogaus fizinę bei psichoemocinę būklę galima nuskaityti nuo skirtingų žmogaus kūno vietų – pėdų, ausų, kaktos, bet tiksliausius duomenis pateikia žmogaus plaštaka. Pastaruoju metu gaminamos kameros informaciją nuskaito nuo rankų pirštų. Pagal ją galima spręsti, koks energinio lauko dydis, forma, simetrija ir kiti parametrai, iš to daryti diagnostines išvadas, teikti rekomendacijas.

"Įvairūs bioenergetikai auros dydį vertina skirtingai: vieni sako, kad žmogaus aura yra metras, kiti – kad 20 metrų. Ir abu gali būti teisūs, nes priklauso, kurį sluoksnį matuojame, – teigia A.Dabkevičius. – Be to, visi esame bendrame žemės energiniame lauke, bendrame žmonijos lauke. Galime matuoti eterinio kūno plotą, bet ne bendrą auros dydį."

Savijautos atspindys

Paklaustas, ar aura veikia fizinį kūną, ar jis veikia aurą, A.Dabkevičius atsako: poveikis vienas kitam yra vienodas.

Vis dėlto yra dvejopas požiūris. Pagal idealistinį siela turi kūną ir aura yra tos sielos atspindys, pagal materialistinį – kūnas turi savo energiją, kurią ir fiksuoja prietaisas. Jeigu auroje yra tamsių dėmių ar skylių, ilgainiui gali susiformuoti ir fizinių problemų – taip būtų pagal idealistinį požiūrį. Pagal materialistinį – jeigu fizinis kūnas turi sutrikimų, jie atsispindės ir auroje, spinduliavimas bus sutrikęs.

"Esu idealistas ir tikiu, kad egzistuoja Kūrėjas, o mes turime jo dalelę, kibirkštį, ir ateiname į kūną, – atvirauja A.Dabkevičius. – Jeigu auroje yra skylių, fiziniame kūne gali išsivystyti sutrikimų. Taigi, aura yra pirminis sluoksnis, kuris tarsi apsaugo nuo negatyvaus išorinio poveikio."

Atlikus auros diagnostiką, galima pamatyti tiek fizinius, tiek psichoemocinius sutrikimus. Tam naudojamos skirtingos kompiuterinės programos, kurios apdoroja nufotografuotus duomenis. Pagal juos specialistas daro išvadas, teikia rekomendacijas.

Nustatant energinį lauką ir čakras, įvertinama ir visų organų bei sistemų funkcinė būklė. Duomenys, iš jų ir energijos stoka ar perteklius, pateikiami aiškiai suprantamoje formoje – lentelėje. Psichologinėms problemoms nustatyti yra sukurta speciali programa ir metodika.

"Šizofrenija yra asmenybės susidvejinimas, ir sergančiųjų šia liga aura labai įdomi. Ji galvos srityje yra daug didesnė nei prie kūno, o viršugalvyje tarsi suskilusi ir atrodo kaip du pusrutuliai", – pasakoja A.Dabkevičius.

Tradicinės diagnostikos – rentgeno, tomografijos, magnetinio rezonanso ir kitais metodais fotografuojami organai, o gydytojai nustato organinio lygio problemas. Vis dėlto, tai yra jau paskutinė stotelė.

"Jei serga fizinis kūnas, vadinasi, mintys ir emocijos jau seniai nėra geros", – tvirtina A.Dabkevičius.

Kuri spalva ryškiausia

"Aura gali būti kelių spalvų, bet viena yra dominuojanti. Spalvos suteikia informaciją apie žmogų, parodo, koks jis yra", – aiškina specialistas.

Tam tikru laiku gimę žmonės turi skirtingą pasaulėžiūrą. Tai, kokie dalykai, kokios problemos kartais yra svarbiausia, atsispindi ir auroje.

"Mūsų seneliams labiausiai rūpėjo išlikimo klausimai, hipių laikais, esant sovietiniam režimui, augusiems mūsų tėvams – laisvė, o dabar – savirealizacija. Pavyzdžiui, indigo vaikai, kurie, teigiama, turi indigo spalvos aurą, sakyčiau, yra laikmečio tendencija", – svarsto A.Dabkevičius.

Svarbu, kad čakros veiktų optimaliu režimu. Jų išbalansavimas reiškia, kad žmogus arba persistengia, arba kažką savyje nuslopina. Tai priklauso, į kurią pusę energinis centras yra pasislinkęs.

Kalbėdamas apie čakros dydį specialistas priduria: "Jeigu silpna kažkurios čakros energetika, tada atitinkama gyvenimo sritis nevisiškai funkcionuoja. Žmogus gali turėti talentą, bet neturi sąlygų jį išreikšti, realizuoti. Pavyzdžiui, silpna trečioji (Manipura) čakra, atsakinga už drąsą, valią, ryžtingumą ir socialumą, gali rodyti, kad žmogus bus neryžtingas, atidėlios sprendimus, negalės prisiimti atsakomybės, vengs viešumo ir panašiai."

Miestas ir kaimas

XXI a. vadinamas įtampos, streso, depresijos laikmečiu. Visa tai matyti ir auros nuotraukose.

Vis dėlto, specialisto pastebėjimu, galima išskirti miesto ir kaimo žmones. Provincijoje streso lygis yra daug žemesnis nei mieste. Ypač išsiskiria didmiesčiai Kaunas ir Vilnius – šiuose miestuose streso lygis aukštesnis dėl nuolatinio skubėjimo. Čia žmonių energetika silpnesnė.

"Kaimo apylinkėse žmonės ramesni, bet nugara, stuburas yra  nesveiki, prasta kraujotaka", – pastebi specialistas.

Moterims, sulaukusioms 40 metų, pradeda trikti endokrininės sistemos, skydliaukės ir kiaušidžių veikla. Vyresnio amžiaus žmones ima kankinti kepenų, tulžies ligos, ypač jei jie vartoja alkoholį.

Šiais laikais populiarėja vegetariška, veganiška, gliuteno ir kitos dietos, kai atsisakoma kai kurių maisto produktų. A.Dabkevičiaus pastebėjimu, žmogaus mitybos įpročiai auroje neatsispindi. Skirtumas buvo pastebėtas tik keletu atvejų.

"Kiekvienas esame individualus. Jeigu tinka valgyti lašinukų ar cepelinų su spirgučiais, tai ir valgykime. Jeigu žmogus, atsisakęs mėsos, valgys tik košę ir jausis blogai, tai matysis ir energetikoje, ir auroje. Tačiau jei žmogus jaučiasi gerai nevalgydamas mėsos, turi daugiau energijos, tada ir energetika bus gera", – tvirtina specialistas.

Jis turi nuomonę ir apie organizmo valymą, nes yra atlikęs auros diagostiką prieš valymą ir po jo.

"Valyti buvo pasitelktas baltasis molis, kuris nugremžia žarnyno sieneles. Iš tiesų organizmas išsivalo ir fiziškai, ir energiškai", – pastebi A.Dabkevičius.

Žalingi įpročiai

Išskirtinai žmogaus aurai kenkia alkoholis ir narkotikai. Specialistas pasakojo atlikęs su stipriaisiais gėrimais eksperimentą, per kurį tiriamajam kas 10–15 minučių išgėrus po 50 g brendžio buvo fotografuojama aura.

Dvi valandas trukusio eksperimento pradžioje auros plotas padidėjo. Tai, anot diagnostiko, natūralu, nes išgėrus alkoholio suaktyvėja kraujotaka, nervų sistemoje pagerėja elektriniai impulsai. Tačiau po valandos auros plotas pradeda mažėti, o po pusantros energetika sumažėja itin smarkiai ir iki eksperimento pabaigos išbūna daug mažesnė negu pradžioje. Auroje atsiranda įtrūkimų, apkraunamos kepenys, inkstai.

Specialistas pastebi, kad išvaizda nebūtinai atitinka jo aurą. Žmogus gali būti tvarkingas ir gražus, o aura skylėta. Viskas priklauso nuo gyvenimo būdo. Įtakos turi ne tik žalingi įpročiai, bet ir poilsis, vandens vartojimas, emocinė harmonija, dvasinė būsena. Narkotikų žala yra stulbinanti.

"Viename festivalyje žmonės prisipažino vartoję amfetamino ir kitokių miltelių. Žinoma, tai atsispindėjo ir auroje", – A.Dabkevičiaus teigimu, narkotikus vartojančių žmonių aura yra visiškai sudarkyta, matomos didelės skylės.

Iš išorės jauno ir gražaus žmogus aura iš tiesų yra tarsi ligonio. Specialistas alkoholio ir narkotikų vartojimą įvardija kaip savarankišką ėjimą į mirtį. Jo nuomone, turime klausti – iš kur tai kyla? Įtakos gali turėti šeimoje patirti nemalonūs įvykiai, abortai, neišnešioti kūdikiai, savižudybės. Dėl šių priežasčių vaikas ar anūkas, norėdamas palengvinti naštą savo tėvams ar seneliams, iš meilės dažniausiai visiškai nesąmoningai prisiima kaltę ir taip pradeda vartoti kvaišalus. Tokiu atveju gali pagelbėti psichoterapija.

Auros fotografavimas neturi neigiamo poveikio, bet to daryti negalima žmonėms, kuriems implantuoti kardiostimuliatoriai ar kiti elektroniniai prietaisai, nerekomenduojama paskutiniais mėnesiais besilaukiančioms moterims.

Kava ir cigaretės

Rusų mokslininkai, atlikę tyrimą, pastebėjo, kad surūkius cigaretę susiplnėja energetika gerklės ir plaučių srityse, o visiškai atsikuria maždaug po keturių valandų. Visų priklausomybių priežastys yra psichologinės. Rūkymas tarsi suteikia nepriklausomybę, būdamas kompanijoje žmogus gali išeiti tam, kad parūkytų. Jis tarsi tampa išskirtinis. Vis dėlto, kodėl jam reikia to dėmesio, tos nepriklausomybės? Galbūt jis tai pasąmoningai demonstruoja savo mamai ar tėčiui. Galbūt tėvai jo net nemato, bet jaunuolis taip kompensuoja dėmesio ar meilės, kurios negauna iš tėvų, trūkumą, sako specialistas. Kava, kuri taip pat sukelia priklausomybes, yra stimuliantas. Išgėrus puodelį kavos energetika kiek pakinta, tačiau po pusvalandžio viskas daugmaž vėl susibalansuoja.

Meilė gydo

Profesorius Konstantinas Korotkovas yra atlikęs eksperimentą, kai į aurą fotografuojančią kamerą du žmonės dėjo po vieną pirštą. Vieni žmonės buvo atsitiktiniai, kiti – įsimylėję. Pirmuoju atveju fotografijoje užfiksuotas dviejų žmonių auros spinduliavimas liko vienas prie kito, o mylinčių žmonių – susijungęs. Teiginys, kad meilė gydo, patvirtina: įsimylėję žmonės vienas kitam duoda ir ima vienas iš kito, taip kompensuodami trūkumus ir perteklių. Jei vienas sukaupęs per daug energijos tam tikrame centre, ją gali perduoti kitam, o jei kažko trūksta – paimti. Tokiu būdu vyksta gydymas meile.

GALERIJA

  • Paslaptingoji aura: žvilgsnis į kūną ir sielą
  • Artūras Dabkevičius
  • Paslaptingoji aura: žvilgsnis į kūną ir sielą
Karolinos Dainytės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Hmm...

Tai kur tų aurų nuotraukos? Manau kad tai šarlatanizmas.

Zilvinas Sirvinskas

Man labai patiko jusu straipsnis. Smagu kad bandoma moksliskai irodyti - mes neesam tik kaulai Ir oda ar tik molecules. Juk mes esam kazkas daugiau Ir visi ta jauciam. Saunuole. Aciu tau Karolina!

dgdgg

Pasidariau savo auros foto,bet tik prie pim pa lo ............ji buvo didele.....o taireiskai kas vaikia bus galiunai ))))))))))))))
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS