Permainingų orų pasekmė – perpildytas priėmimo skyrius | Diena.lt

PERMAININGŲ ORŲ PASEKMĖ – PERPILDYTAS PRIĖMIMO SKYRIUS

  • 2

Vakar Šiaulių ligoninėje dėl plikledžio pacientų padaugėjo tris kartus. Eilės pas traumatologus nusidriekė nuo ankstaus ryto. Paslydę žmonės krito, pasitempė raiščius ir susilaužė rankas. Kokios traumos dažniausios, LNK papasakojo nukentėję gyventojai ir bendrosios praktikos slaugytoja.

„Slydau“, – sakė vyriškis. „Kur slydot?“ – tikslinosi žurnalistė. „Namuose, prie laiptelių. – Paklaustas, kur skauda, ką, mano, kad susižalojo, teigė – nugarą. – Galvoju, ar šonkaulis, ar kas, užtai ir atvažiavau, persišviesti, pasižiūrėti.“

Kitas gyventojas pasakojo neteisingai nusileidęs ant čiurnos. „Kaime gyvename, ėjome kuro atsinešti. Penktadienį, vasario 2 dieną, buvo labai slidu. Slydau, persisuko koja ir lūžo kojos čiurna. [...] Guliu, žiūriu, mano pėda skersai. Koks išgąstis“, – pasakojo vyras.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Labai slidi kelio danga. Aš tiesiog važiavau, priešais mane važiavo automobilis ir gal greitis jo buvo didesnis, jį „sulaidė“ ir tiesiai man su užpakaliu automobilio“, – autoįvykyje dėl slidžios dangos nukentėjusi, pasakojo moteris. „Kokią traumą patyrėte?“ – domėjosi žurnalistė. „Galvą skauda, ranką ir krūtinės ląstą kairės pusės.“

„Slydau, taip“, – teigė dar vienas nelaimėlis. „Kur ėjote? Šaligatviu? Papasakokite“, – tikslinosi LNK reporterė. „Darbe, lauke [...]. Nepastebėjau, slydau“, – pasakojo jis. Paklaustas, ką susižalojo, atsakė: „Peršvietė, laukiu atsakymo. [...] Greičiausiai išnarinau.“

„Rytas buvo labai ypatingas, labai slidu, turime daug autoįvykių, daug traumų. Traumos gan sunkios – peties sužalojimai, išnirimai, alkūnių traumos. Ir visos traumos pakeliui į darbą, autoįvykiai pakeliui į darbą. Va tokios bėdos šį rytą (vakar ryte, – red. past.) užklupo mus. Ligonių atėjusi radau dešimt. Tai yra tikrai daug. Salėje yra šeši ligoniai su tikrai sunkiomis traumomis. Laukia įtempta diena“, – situaciją nupasakojo bendrosios praktikos slaugytoja Laima Šimkauskienė.

Jie vis vien netenka darbingumo šešioms savaitėms. Tai yra sunku, šeimai nuostolis.

„Procentaliai kiek daugiau pacientų?“ – klausė žurnalistė.

„Tris kartus daugiau, tikrai traumų daug“, – skaičiavo slaugytoja.

„Sakėte, yra sunkių ligonių. Koks kelias jų laukia? Operacija, ligoninė?“ – domėjosi reporterė.

„Taip, jų laukia ilgas kelias. Gali būti ir operuojami, gali būti sugipsuoti ir išleisti namo. Tačiau jie vis vien netenka darbingumo šešioms savaitėms. Tai yra sunku, šeimai nuostolis“, – teigė L. Šimkauskienė. Paklausta, kokios traumos dažniausios, teigė: „Dažniausios riešo traumos, pečių išnirimai, pasitaiko ir kojų lūžių, bet rečiau. Daugiausia griūva seni žmonės ir jie dažniausiai susilaužo riešus, nes mes kai griūvame, remiamės rankomis. Bandome save apsaugoti, bet pakenkiame ir lūžiai sunkiai gyja.“

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Šluota

Kodėl tik Šiauliuose? Vilniuje ne kitaip. Viskas palikta sutvarkyti gamtai, o kiemsargių nematome antrą savaitę. Net ligoninės parke - vien sniego gauburiai, ledas ir vanduo. Ką jau kalbėti apie daugiabučių kiemus. Tik šalia gatvės esantys šaligatviai yra prižiūrimi ir barstomi smėliu ar druska. Anot straipsnio pavadinimo, tai viskas yra užkrauta ant gyventojų galvų - ir blogas oras, ir traumos, ir kaltė. Priežiūros įmonės - išvis nei prie ko.

Lopeta

Gal tiktų pavadinimas: "Kelių ir šaligatvių nepriežiūros vaisiai"?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS