A. Veryga apdovanojo medikus už darbą suvaldant koronaviruso plitimą | Diena.lt

A. VERYGA APDOVANOJO MEDIKUS UŽ DARBĄ SUVALDANT KORONAVIRUSO PLITIMĄ

Daugiau kaip 100 Rytų Lietuvos regiono medikų Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose įteikti apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.

Šie specialiai sukurti medaliai įteikti Santaros klinikų ir Santaros klinikų koordinuojamų ligoninių medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų, mobilių punktų darbuotojams už sudėtingą darbą suvaldant koronaviruso (COVID-19) plitimą.

Apdovanojimai kitų regionų medikams bus teikiami kitą savaitę, o likusius apdovanojimus planuojama įteikti liepos pabaigoje.

Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą. 

„Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys – įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija. Jūsų darbai prisidėjo prie Lietuvos sėkmės istorijos, kai atsidūrėme tarp šalių lyderių, sėkmingai suvaldžiusių šio klastingo viruso plitimą“, – sako ministras A. Veryga.

Nuo šiol Lietuva bus minima tarp sėkmės pavyzdžių, kaip galima suvaldyti naujo viruso plitimą.

Anot ministro, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams turime dėkoti ne tik už tiesioginį darbą su pacientais, bet ir už tai, kad prisidėjo idėjomis ir pasiūlymais, inicijavo naujoves, kurių buvo galybė ir kurios padėjo Lietuvai sustabdyti viruso plitimą.

„Pasaulis Lietuvą žino kaip krepšinio šalį ir kaip profesionalių medikų kalvę. Nuo šiol Lietuva bus minima tarp sėkmės pavyzdžių, kaip galima suvaldyti naujo viruso plitimą. Mūsų stiprybė yra ta, kad mokame dirbti kartu ir įsiklausyti, pavyzdžiui, ką sako epidemiologai, infektologai, medikai, visuomenės sveikatos specialistai, kiti ekspertai bei suvienijame skirtingų sričių profesionalų žinojimą“, – sako ministras A. Veryga.

Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Motiejūnienė Bilotienė tvirtina, kad nuo karantino pradžios, beveik tris mėnesius teko dirbti ypatingomis sąlygomis ir kitu ritmu. Santaros klinikos nebuvome tik įstaiga, turinti Infekcinių ligų centrą – turėjome planuoti darbą, galvodami apie viso regiono uždavinius.

Nominuotų medikų sąrašą rasite čia.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Lietuvis

Niekas čia nieko neapdovanojo paprasčiausią priešrinkiminė vėmygos reklama

kitaip nepavadinsi-

TRIOCHALA IR MELAGIS ...

Anonimui Pydarui

Niekas taip neatitraukia nuo gyvenimo kaip kova už būvį
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS