Labiausiai bijojo, kad nebūtų, kaip konservatoriams – pristatė mokesčių reformą, o nusisuko net koalicijos partneriai.
„Praeitos Vyriausybės mokesčių reformos didžiausia klaida buvo, kad pirmiausia kalbama, pasakomi nesutarti dalykai, tada sulaukiama visuomenės reakcijos“, – anksčiau šnekėjo Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
Tad slapukavo, derino, gludino pozicijas.
„Užima laiko, bet tai yra demokratija. Lėtai, tačiau užtikrintai“, – anksčiau teigė finansų ministras.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Ir vis tiek nuo konservatorių ne taip jau toli.
„Vieną kalbame grupėse, antrą – koalicijos taryboje, trečią – gauname įstatymo projektus“, – trečiadienį nurodė Seimo pirmininkas.
Finansų ministerija trečiadienį Seime įregistravo siūlymus, kaip gyventojams keistųsi mokesčiai. Be to, kad buvo sutarę visai ne taip, vienas koalicijos partnerių ketvirtadienį R. Šadžių dar apkaltino ir šventes iš gyventojų pavogus.
„Ant kiaušinių bus Rimanto Šadžiaus nupieštas paveikslas. Kas bus mėgstamiausias piešinys, tai bus Rimanto piešinys“, – kalbėjo „Nemuno aušros“ lyderis.
Vieną kalbame grupėse, antrą – koalicijos taryboje, trečią – gauname įstatymo projektus.
„Tai yra normali politinė diskusija. Jų, manau, bus ir žymiai daugiau“, – tikino R. Šadžius.
„Ministras yra tikrai kietas ministras ir rūpinasi valstybės finansiniu stabilumu“, – pabrėžė premjeras Gintautas Paluckas.
Kibirkščių daugiausia dėl nekilnojamojo turto mokesčio. Tiksliau, dėl per žemų vadinamųjų mokesčio grindų – mokėtų visi, kieno būstas brangesnis nei 40 tūkstančių.
„Neskaičiavau, nebūtinai pagal tai, kas buvo registruota, reikės skaičiuoti, tai labai abejoju. Jūs matėte, kokios yra nuotaikos“, – šnekėjo Seimo pirmininkas.
Ž. Gedvilos / ELTOS nuotr.
„Manau, kad per Velykas visi ant lapukų, išsitrauks senas skaičiuokles, kas dar turite. Jeigu pamenat – aš dar pamenu – turiu senuosius skaitliukus, skaičiuosime, kokia yra turto vertė“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.
Pasirodo, kad taip bus, nežinojo tik koalicijos partneriai.
„Taip, su premjeru paderinome“, – teigė R. Šadžius.
„Man tikrai tai nebuvo kažkokia staigmena. Koalicijos partneriai taip pat ne kartą yra diskutavę apie įvairius galimus siūlymus“, – sakė G. Paluckas.
Tačiau palaikymo nesimato ir opozicijos pusėje.
Sostinės meras Valdas Benkunskas užprotestavo, kad tai bus vilniečių mokestis. Mat čia nekilnojamasis turtas – kur kas brangesnis nei kitur Lietuvoje.
„Meras visiškai teisus, bet lygiai taip pat teisūs tie, kurie sako, kad mokestis yra ne tik vilniečiui, bet ir kauniečiui, klaipėdiečiui“, – nurodė konservatorių lyderis Laurynas Kasčiūnas.
Be to, kalbėdamas apie mokesčių didinimą, R. Šadžius visada akcentuoja, kad pinigų reikia gynybai. Nors, pavyzdžiui, iš planuojamų surinkti 46 milijonų nekilnojamojo turto mokesčio, tam tektų tik pusė sumos.
„Jos bus skiriamos daugiausia socialdemokratų socialinės programos įgyvendinimui“, – pabrėžė Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Bet kokiems mokesčiams mūsų svarstymas priklausys nuo to, ar iš to mokesčio surinkti pinigai eis į gynybą, ar ne“, – aiškino L. Kasčiūnas.
Ž. Gedvilos / ELTOS nuotr.
Premjeras sukritikavo verslą.
„Nei vienos geros žinios, tik blogos žinios“, – tvirtino Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.
Jis spaudžia valstybę daugiau skolintis, o ne didinti pelno ar gyventojų pajamų mokesčius.
„Ar jums sunku pasiskolinti? Supraskite, kad ne Seimas ir ne Vyriausybė skolinasi – skolinasi visi Lietuvos piliečiai. Galiu atsakyti, o verslui sunku pasiskolinti, kad sumokėtumėte papildomą mokestį?“ – klausė premjeras.
Beje, kliuvo R. Šadžiui ir už tai, kad jokiose derybose dėl mokesčių pats taip nė karto ir nepasirodė. Dabar žada – kas ir kaip kolegoms aiškins pats.
Paklaustas, ar pats pristatys, R. Šadžius atsakė: „Be abejo, bus susitikimų ir su koalicijos partneriais.“
Ekspertai kritikuoja, kad pagal Finansų ministerijos pasiūlytą variantą, turintiems brangesnį turtą, tarifai mažėtų. Atsigriebta būtų iš tų, kurie gyvena pigesniame būste ir mokesčio iki šiol nemokėjo.
(be temos)