Paluckas sako, kad Vyriausybė vertins siūlymus stabdyti Nacionalinio stadiono statybas Pereiti į pagrindinį turinį

Paluckas sako, kad Vyriausybė vertins siūlymus stabdyti Nacionalinio stadiono statybas

Grupei „Nemuno aušros“ frakcijos narių kreipusis į Vyriausybę su prašymu laikinai stabdyti Nacionalinio stadiono statybas, premjeras Gintautas Paluckas teigia, kad tokį prašymą, kaip ir bet kurį kitą, reikia įvertinti.

Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / ELTOS nuotr.

Visgi, akcentuoja Vyriausybės vadovas, būtina išanalizuoti visas galimas projekto stabdymo pasekmes.

„Kiekvieną pasiūlymą reikia įvertinti. Tai bus padaryta. Noriu pasakyti, kad tiek pats projektas, tiek projekto darbai derinami su Europos Komisija jau metus su puse. Bet koks veiksmas jo atžvilgiu turėtų tam tikras pasekmes“, – pirmadienį žurnalistams teigė G. Paluckas.

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas pirmadienį teigė, kad yra sulaukęs nuomonės ir iš premjero Gintauto Palucko, jog nacionalinio stadiono projektą reikia užbaigti.

„Vyriausybė palaiko, kol nepateiktas kitas sprendimas“, – teigė premjeras.

Taip pat G. Paluckas nemato problemos įgyvendinti tokį projektą Rusijos agresijos prieš Ukrainą sukurtoje geopolitinėje situacijoje. Anot jo, tokios investicijos naudingos ekonomikai, o dalis išleistų lėšų grįžta į biudžetą mokesčių pavidalu.

„Gyvenimas Lietuvoje nesustoja. Bet kokia investicija naudinga ekonomika, nes tie pinigai grįžta mokesčių pavidalu į biudžetą ir galime finansuoti kitas sritis. Bet be abejo reikia įsivertinti, ar projektas yra prioritetinis“, – kalbėjo premjeras.

Anksčiau savivaldybė Eltai jau nurodė, kad šiuo metu su Europos Komisija (EK) derina Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį, balandį tikimąsi sulaukti išvados, ar projektui numatyta skirti parama yra teisėta valstybės pagalba.

Savivaldybės teigimu, iš jos pusės priimti visi projektui vykdyti reikalingi sprendimai, o gavus teigiamą EK išvadą tolesni veiksmai turės būti iš projekto koncesininko pusės – jis turės pateikti atitinkamus dokumentus, kad susitarimai dėl indeksavimo ir papildomų darbų įgyvendinimo įsigaliotų.

Stadiono projekto koncesininkė yra netiesiogiai investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmonė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“.

Vilniaus apygardos teismas yra gavęs milijoninį nacionalinio stadiono projektuotojos „Cloud architektai“ ieškinį, šiai iš „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ esą beveik metus negaunant mokėjimų už atliktus darbus.

Koncesininkė portalui „Delfi“ šį delsimą motyvavo tuo, jog kol kas nėra gauti atsakymai dėl galutinės EK išvados, stadiono projektui leisiančios uždegti „žalią šviesą“.

Šiuo metu projektą valdo „Baltcap“ bendrovė, tačiau gavus teigiamą EK išvadą tai leistų įgyvendinti principinį susitarimą ir pradėti koncesininkės akcijų perleidimą naujajai savininkei – nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Hanner“.

Jos valdybos pirmininkas Arvydas Avulis spalio viduryje žurnalistams sakė, kad projekto vystymo procesai išsitęsė ne dėl EK vilkinimo, bet dėl nesutarimų tarp Lietuvos politikų, ir darbams stovint vietoje apie konkrečius statybų užbaigimo terminus kalbėti nevertėtų.

Pernai rugpjūčio pabaigoje sostinės savivaldybės taryba pritarė tuomet trečią kartą atnaujintam Daugiafunkcio komplekso projektui, koreguotam pagal Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabas.

Kaip teigė sostinės meras Valdas Benkunskas, vien faktinė komplekso statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.

Persidalijus projekto rizikas, Nacionalinio stadiono projektas valstybei atpigo nuo 156 iki 155,2 mln. eurų (su PVM).

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra