Registrų centras: NT sandorių rinka balandį smuko, atsigavimo teks palaukti | Diena.lt

REGISTRŲ CENTRAS: NT SANDORIŲ RINKA BALANDĮ SMUKO, ATSIGAVIMO TEKS PALAUKTI

  • 5

Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka balandį, skirtingai nei kovą, smuko, todėl manoma, kad rimtesnio jos atsigavimo dar reikės palaukti, teigia Registrų centro (RC) analitikas.

Per keturis šių metų mėnesius Lietuvoje įregistruota 35,6 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) objektų – 18 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Vien balandį įregistruota 9,9 tūkst. NT objektų – 13 proc. mažiau nei pernai balandį ir 8 proc. mažiau nei šių metų kovą, skelbia Registrų centras.

„Kaip galima matyti iš rezultatų, kovo mėnesio kilstelėjimas balandžio mėnesį neprasitęsė. Pirmąjį pavasario mėnesį matytas rinkos pakilimas kol kas nevirto tendencija ir balandį jau buvo sugrįžta prie žiemą matytų skaičių. Panašu, kad rimtesnio NT rinkos atsigavimo dar reikės palūkėti“, – pranešime sakė RC duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Šiemet visoje šalyje įregistruota 10,2 tūkst. butų pardavimų – 10 proc. mažiau nei prieš metus, vien balandį – per 2,8 tūkst., arba 3 proc. mažiau nei prieš metus ir 7 proc. mažiau nei kovą.

Vilniuje šiemet įregistruota 3,5 tūkst. butų pardavimo sandorių – 17 proc. mažiau nei prieš metus, Kaune – beveik 1,5 tūkst. (3,5 proc. daugiau), Klaipėdoje – beveik 900 (3 proc. mažiau).

Šiemet Lietuvoje taip pat įregistruota 3,2 tūkst. gyvenamųjų namų pardavimų – 26 proc. mažiau nei pernai sausį-balandį, vien balandį – 0,9 tūkst., arba 25 proc. mažiau nei pernai balandį ir 10 proc. mažiau nei šių metų kovą.

Šiais metais visoje šalyje taip pat įregistruota 16,9 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – – 20 proc. mažiau nei 2022 metų sausį-balandį, o vien tik per balandžio mėnesį įregistruota daugiau kaip 21,2 tūkst. žemės sklypų sandorių – 18 proc. mažiau nei pernai balandį ir 7 proc. mažiau nei šių metų kovą.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Jonas

Pamenat pries tai ka rase, ka snekejo Avuliai, Antanaviciai - NT rinkoje pavasaris, rinka atsigavo, zmones susitaikys su palukanom ir pirks ir 0 kalbu apie kainu mazinima :D Va realybe O ten turbut buvo pabaigta statyt daugiau butu is kuriu daug pirko imones, taip isvengiant PVM mokescio is pelno ir investuojant. Dabar kai VMI tai pariso tai ir imones nepirks BUTU KAINOS KRIS

Kada

registrų centras bus valstybinė įstaiga ir viską darys už dyką? Dabar panaikino ankstesnes patogias nemokamas paslaugas ir viskam padarė įkainius. Neatitinkančius išlaidų ir sanaudų. Tokis pat nusikaltėlių pasipelnimo lizdas kap ir bankai Prie ruso už popierinius apiforminimus nereikėjo duot nė kapeikos. Niekam ir i galva neatėjo..Irgi mat laisva Lietuva. Laisva tik išsigalvojimams kap piniga už beleka ištraukt panaikinus tirkrai geras senasias tvarkas

Antanas.

NT nors ir paklausus, bet viena iš menkiausią rentą turnčiųjų investicijų. Retas atvejis atsiperka per 20 metų, bet per tą laiką nusidėvėjimas jau vėl pareikalauja ne menkos investicijos. Taigi, realiai užtrunka 30 ir daugiau metų.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS