Renovuotų namų gyventojai taupo energiją ir kurią tvaresnę aplinką | Diena.lt

RENOVUOTŲ NAMŲ GYVENTOJAI TAUPO ENERGIJĄ IR KURIĄ TVARESNĘ APLINKĄ

  • 0

Per vienus metus – vidutiniškai 10 750 t mažiau CO2 išmetimų į aplinką. Tokius rezultatus skaičiuoja „Mano BŪSTAS“, padėjęs klientams įgyvendinti jau 172 daugiabučių namų renovacijos projektus. Tai leidžia miestiečiams kvėpuoti švaresniu oru, o gyventojams – sumažinti priklausomybę nuo rekordiškai brangių energijos išteklių vartojimo.

Džiugina ne tik kišenę

„Žvėriškai augant energijos resursų kainoms, mažiausią įtampą prieš artėjantį šildymo sezoną pajus būtent renovuotų daugiabučių namų gyventojai – jų sąskaitos už šildymą bus gerokai mažesnės. Renovacija džiugina ne tik gyventojų kišenę, augina viso pastato ir jame esančių butų vertę, bet ir pastebimai prisideda prie švaresnės ir tvaresnės aplinkos puoselėjimo, mažina klimato kaitos grėsmes“, – sako „Mano BŪSTO“ Renovacijos ir projektavimo grupės direktorė Vida Naudžiūnienė.

Europos Komisija skaičiuoja, kad pastatuose suvartojama apie 40 proc. visos šilumos energijos. Tai sudaro daugiau nei trečdalį į aplinką išmetamo anglies dvideginio ES. Tad vienintelis būdas mažinti šią taršą – kompleksiškai modernizuoti energiškai neefektyvius pastatus.

Atnaujinus seną daugiabutį namą, sutaupoma apie 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio. Skaičiuojama, kad vieno renovuoto daugiabučio namo CO² emisija vidutiniškai sumažėja 62,5 t per metus.

Mažiausią įtampą prieš artėjantį šildymo sezoną pajus būtent renovuotų daugiabučių namų gyventojai – jų sąskaitos už šildymą bus gerokai mažesnės.

„Mano BŪSTAS“ yra įgyvendinęs daugiausia daugiabučių renovacijos projektų tarp būsto administravimo įmonių Lietuvoje – 172. Šie renovacijos projektai leido CO² emisiją sumažinti vidutiniškai 10 750 t per metus.

Svarbu sužiūrėti kiekvieną detalę

„Nežadame sustoti – šiuo metu skirtinguose Lietuvos miestuose kuruojame dar 127 daugiabučių namų renovacijos procesus, kurie leis auginti energinį pastatų efektyvumą ir garantuos klientams mažesnę priklausomybę nuo didelių energijos resursų sąnaudų. Draugiškai aplinkai tarnaujančius namų modernizavimo projektus kuruojame jau septynerius metus“, – pasakoja V. Naudžiūnienė.

Renovacija – ganėtinai sudėtingas ir kompleksiškas projektas, kuriame svarbu sužiūrėti kiekvieną detalę: nuo dokumentų parengimo namo renovacijos projektui įgyvendinti ir valstybės paramai gauti iki patikimų darbų rangovų parinkimo ir darbų kokybės kontrolės. „Mano BŪSTAS“ padeda užtikrinti sklandų daugiabučio namo atnaujinimo procesą nuo pradžios iki pabaigos.

Apsisprendusiems dėl renovacijos gyventojams namo administratorius visų pirma teikia pasiūlymus dėl energiją taupančių sprendimų įgyvendinimo ir organizuoja investicijų plano sudarymą.

„Atnaujinimo darbai pradedami tik gyventojams aptarus ir patvirtinus investicijų planą. Pastato renovaciją atliekame prioriteto tvarka pagal susidėvėjimo mastą“, – sako V. Naudžiūnienė.

Vieno daugiabučio atnaujinimas vidutiniškai trunka apie 36 mėnesius. „Renovacijos rezultatas atperka netrumpą laukimo laikotarpį – gyventojai džiaugiasi ne tik galimybe sutaupyti, bet ir gražesniais, šviesesniais namais“, – pabrėžė „Mano BŪSTO“ Renovacijos ir projektavimo grupės direktorė.

Efektyvumas: „Mano BŪSTAS“ padėjo renovuoti jau 172 daugiabučius, tai leido CO2 emisiją sumažinti vidutiniškai 10 750 t per metus.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS