VMI paskelbė nuo koronaviruso nukentėjusių verslininkų sąrašą: neieškos mokesčių | Diena.lt

VMI PASKELBĖ NUO KORONAVIRUSO NUKENTĖJUSIŲ VERSLININKŲ SĄRAŠĄ: NEIEŠKOS MOKESČIŲ

Į sąrašą nepatekę verslininkai, kurie galimai patyrė neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl pagalbos priemonių taikymo supaprastinta tvarka gali kreiptis į VMI.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad atsižvelgdama į nustatytus ribojimus, draudimus veiklos vykdymui dėl COVID-191, dėl kurių verslininkai patyrė tiesioginį neigiamą poveikį, VMI interneto svetainėje paskelbė mokesčių mokėtojų sąrašą, kuriems bus taikomos pagalbos priemonės.

Pasitikrinti, ar jie patenka į sąrašą, verslininkai gali VMI interneto svetainėje, čia.

„Į sąrašą įtrauktiems verslininkams, nuo kovo 16 d. iki šalyje galios ekstremalioji padėtis, bus taikomas atleidimas nuo delspinigių, iš jų nebus išieškomi mokesčiai, o pateikę prašymą, jie galės supaprastinta tvarka sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Šiems mokesčių mokėtojams bus taikomos ir analogiškos valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą palengvinančios priemonės“, – primena VMI vadovė Edita Janušienė.

Verslininkai, neradę savęs tarp paskelbtų mokesčių mokėtojų, tačiau taip pat patyrę neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl minėtų pagalbos priemonių taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių, pateikdami supaprastintos formos prašymą dėl pasirinktų pagalbos priemonių taikymo.

VMI parengė bei savo interneto svetainėje paskelbė supaprastintą prašymo formą. Užpildytą ją galima pateikti per Mano VMI, e. paštu vmi@vmi.lt arba klasikiniu paštu. Prašymai teikiami „vieno langelio“ principu, o tai reiškia, kad vienas VMI ir „Sodrai“ adresuotas prašymas turėtų būti pateikiamas VMI. Taip pat atsisakyta papildomai privalomų dokumentų pateikimo (pasiliekant teisę jų paprašyti atskirais atvejais).

Nukentėjusiųjų nuo koronaviruso sąraše – prekybos, kelionių, maitinimo įmonės

VVMI paskelbtame nuo koronaviruso nukentėjusių įmonių sąraše yra valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kontroliuojama viena didžiausių žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“, nuo šios savaitės uždaryti statybinių ir namų apyvokos prekių, drabužių, baldų ir kiti prekybos tinklai, automobilių prekybininkai, didieji kelionių organizatoriai, maitinimo įmonės.

Į sąrašą pateko didieji kelionių organizatoriai „Novaturas“, „Tez tour“, „Baltic clipper“ ir „Baltic tours“, kuriuos ekspertai ir verslo atstovai įvardino kaip labiausiai koronaviruso pažeidžiamą sektorių.

VMI sąraše yra ir maitinimo įmonių – picerijų tinklas „Čili pica“, „Charlie Pizza“ ir „La Crepe“ restoranus valdanti „Amber food“, „Delano“, „McDonald's“ užkandines Baltijos šalyse valdanti „Premier restaurants“.

Sąraše yra statybinių ir namų apyvokos prekių prekybos tinklai „Ermitažas“, „Kesko Senukai“, „Depo“, žemės ūkio technikos prekybos grupė „Dojus agro“,  žaliavų prekybos grupės „Imlitex Holdings“ bendrovė „Imlitex“, didžiausia Baltijos šalių mažmeninės drabužių prekybos grupė „Apranga“, „SBA baldų kompanija“, prekybos centrą „Ikea“ franšizės pagrindu valdanti „Felit“, parduotuves „Topo centras“ valdanti „Topo grupė“.

Į sąrašą pateko ir automobilių prekybininkai – BMW automobilių prekybos įmonė „Krasta Auto“, „Mercedes-Benz“ prekiaujanti „Silberauto“, „Volkswagen“, „Audi“ ir „Seat“ pardavinėjanti „Autojuta“, „Renault“, „Volvo“ ir „Dacia“ atstovė „Sostena“, taip pat Vokietijos MAN atstovas Lietuvoje „Adampolis“.

Sąraše yra ir daugybė viešbučių valdytojų, pavyzdžiui, „Radisson Blu“ Vilniuje valdanti įmonė „Lietuva viešbutis“,  „Congress“, „Stikliai“, „Narutis“ ar „Grand SPA Lietuva“ Druskininkuose.

VMI sąraše atsidūrė ir Estijos geležinkelių paslaugų grupė „Skinest Baltija“, informacinių technologijų įmonė „Atea“, booking.com paslaugų centras.

Informacija apie pagalbą verslui dėl COVID-19 skelbiama ir nuolat atnaujinama VMI interneto svetainėje skiltyje „Aktuali informacija verslui dėl COVID-19“ .

Primename, jog šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

VMI paskelbė papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms, pagal aptarnavimo teritorijas. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje. Skambinant mokesčių informacijos centro telefonu 1882, galima pasirinkti aktualią temą „Mokesčių mokėjimo išdėstymas arba atidėjimas“ (spausti 0).

Visos „Sodros“ paslaugos teikiamos internetu prisijungus prie draudėjų paskyros www.sodra.lt/draudejui. Konsultacijas įmokų klausimais galima gauti telefonu 1883 arba pateikus elektroninę užklausą.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Saulė

O smulkusis verslas kaip visada pamirštas, kapstykites kas kaip sugeba...gėda už tokį valstybės požiūrį

Milijonas + -

Ten kur pelnai milijoniniai, tai vienas milijonas minus ar plius, nė nesimato. Manau šitiems jokios paramos nereikia ir būtų didelė ,DIDELĖ GĖDA jei jie tos paramos prašytų. Paramą reikėtų teikti "ubago lazdos" principu, tik toms įmonėms, kurioms gresia visiškas bankrotas, trūksta pinigų algoms išmokėti ir tolimesniam verslui vystyti. Padarykite bent vieną kartą TEISINGAI. Nejaugi visiškai neturite sąžinės. SUSIGĖSKITE pagaliau, nes ne jūs vieni gyvenate, ne vieni jūs turite vaikų, šeimas ir įsipareigojimus. Yra varguolių Lietuva, atsisukite į juos.

Nu jo

Agrokoncernui lengvatos ir pagalba, o į nemokamas atostogas ir prastovas išvaryti šiaip žmogeliai ne tik paramos negaus, bet dar ir turės PSD mokėt, nuo to niekas neatleidžiamas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS