Ilgametis Žuvinto rezervato vadovas A. Pranaitis atsisako pareigų, dirbs ekologu | Diena.lt

ILGAMETIS ŽUVINTO REZERVATO VADOVAS A. PRANAITIS ATSISAKO PAREIGŲ, DIRBS EKOLOGU

Ilgametis Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis atsisako pareigų, tačiau ir toliau ketina dirbti rezervate – imsis ekologo darbo.

„Aš išeinu iš darbo, bet nežinau, ar čia taip labai įdomu. Čia visiškai normalus dalykas, su niekuo nesusijęs“, – BNS trečiadienį sakė A. Pranaitis.

„Aš išeinu iš darbo ir pereinu į kitą poziciją (...) Aš noriu dirbt ekologu ir juo dirbsiu“, – pridūrė jis.

A. Pranaitis neatskleidė, dėl kokių priežasčių imsis dirbti žemesnėse pareigose, tačiau paneigė, kad tai susiję su politiniais dalykais.

„Čia jau mano asmeninis dalykas, bet čia tikrai nėra jokios politikos. Jeigu galvojat, kad čia dėl kažkokios kritikos su aplinkos ministru, tai aš nematau jokio ryšio tarp šitų dalykų“, – teigė rezervato direktorius.

Jis taip pat teigė, kad pareigų atsisakyti paskatino ir Žuvinto rezervato auditas.

„Kažkiek ir dėl šitų dalykų“, – kalbėjo A. Pranaitis.

Jis sakė, kad naujų pareigų imsis gruodžio mėnesį, o iki to panaudos sukauptas atostogas.

„Gruodžio mėnesį greičiausiai jau būsiu kitose pareigose. Aš dar savaitę turiu visokių atostogų ir panašiai“, – tvirtino rezervato vadovas.

Paklaustas, ar pats parašė prašymą atsisakyti pareigų, jis teigė „taip sutaręs“ su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriumi Albertu Stanislovaičiu.

„Mes taip susitarę esam su savo valdžia. Čia tikrai nėra jokios politikos, bet jums A. Stanislovaitis gal geriau paaiškins“, – sakė A. Pranaitis.

Jis taip pat teigė kol kas nežinantis, kiek tiksliai sumažės jo alga.

„Alga gal ir sumažės, pasižiūrėsim, bet yra ekspertinių veiklų, aš gamtininkas“, – teigė Žuvinto rezervato direktorius.

Jis šiemet dėl medžioklės ir žvejybos rezervate kritikavo aplinkos ministro K. Mažeikos siūlymu Vyriausybės priimtus naujus Žuvinto rezervato nuostatus.

Su Valstybinės saugomos teritorijų tarnybos vadovu A. Stanislovaičiu BNS trečiadienį susisiekti nepavyko.

A. Pranaitis Žuvinto rezervatui vadovauja nuo 2002-ųjų, kai žuvo tuometinis jo vadovas, žinomas gamtininkas Vytautas Nedzinskas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Bjauru

Jau taip buvo apleides tą rezervatą kad baisu.Ištrenkti jį o ne į kitas pareigas.Sėdėjo ir bezdėjo gerą algą imdamas už dykinėjimą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS