Savivaldybė prašo Vyriausybės skirti papildomus 5 mln. litų Dainų šventei organizuoti. Esą antraip tūkstantmetį teks minėti purve.
Vicemeras Gintautas Babravičius šiandien susitinka su ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi aptarti Dainų šventės finansavimo klausimo. Sumažinus renginio biudžetą nuo 9 iki 7 mln. litų, verkiant stinga papildomų lėšų būtiniausioms reikmėms. Vien Vingio parkui sutvarkyti trūksta 3,5 mln. litų.
"Susitikime su ministru pirmininku spręsime, ką daryti. Reikės sumokėti už dalyvių maitinimą, transporto išlaidas. Vilniaus miesto savivaldybė skirs apie 1 mln. litų, bet visiems reikalams, įskaitant Vingio, Kalnų, Sereikiškių parkus ir kitas vietas, reikia dar 5 mln. litų. Pavyzdžiui, Vingio parko estrados paprastam remontui reikia 0,5 mln. litų. Jeigu norėtume pakeisti dar ir dangą, daugiau paremontuoti, padažyti – reikia jau 2,5 mln. litų“, – tikino G.Babravičius.
Kaip tik tiek Dainų šventei asignavimus padidinti vakar pataisyto biudžeto svarstyme Seimui siūlė ir Vyriausybė.
Vilniaus miesto valdžia įspėja, kad be papildomų lėšų nepavyks šventei parengti nė vienos aikštės. Jeigu nebus baigtas tvarkyti Vingio parkas, teks melsti dangaus, kad per pagrindinį tūkstantmečio renginį nelytų. Antraip šventės dalyviai ir svečiai bus priversti murdytis purve.
"Vingio parkas tvarkyti buvo pradėtas pernai, todėl šiemet nebėra kur dingti. Pernai buvo suardyta visa duobėta aikštelė, kurios plotas – apie dešimt hektarų. Dabar iš naujo suvežtos žemės, aikštė sulyginta, sėjama veja. Daromi keliukai – iš skaldos arba asfaltuojami. Reikia pakloti inžinerinius tinklus, pastatyti įgarsinimo spintas, kurių ne viena, o šešios. Juk su kabeliu nepribėgiosi per visą Vingio aikštės pievą. Todėl iki liepos 5 d. nori nenori žolė turi būti sudygusi. Ir čia jau ne tas klausimas, bus gražiau ar ne. Arba Dainų šventė vyks Vingio parke, arba nevyks. Jeigu bus purvas, vadinasi, nevyks", – liūdnai prognozavo vicemeras Stanislovas Šriūbėnas.
Išgirdęs kolegos žodžius G.Babravičius ėmė raminti: bet kokiomis sąlygomis Dainų šventė Vilniuje vyks. Tačiau negavus lėšų esą teks rengti papildomas taisykles dalyvių ir svečių saugumui užtikrinti.
"Pavyzdžiui, prašysime moterų, kad šios į šventę nesiautų aukštakulnių batelių, nes jeigu jos tokia avalyne ateis ir dar palis, jos nusilauš tuos kulniukus", – šmaikštavo Vilniaus vicemeras.
Dainų šventės "Amžių sutartinė" programoje numatyta 14 didelių renginių. Visi jie vyks Vilniuje liepos 1–6 d. Planuojama, kad į šventę suvažiuos 40 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir 18 pasaulio šalių: JAV, Kanados, Australijos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities, Didžiosios Britanijos, Airijos, Islandijos ir kitų.
Naujausi komentarai