Eksperimentas prasidėjo, bet į klases sugrįžo ne visi pradinukai: kai kurių tėvai išliko skeptiški | Diena.lt

EKSPERIMENTAS PRASIDĖJO, BET Į KLASES SUGRĮŽO NE VISI PRADINUKAI: KAI KURIŲ TĖVAI IŠLIKO SKEPTIŠKI

Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje vasario 22 dieną startavo vadinamasis ekperimentas – į ugdymo įstaigą sugrįžo 32 pradinukų klasės. Trys mokinių, kurių tėvai buvo nusiteikę priešiškai, klasės liko mokytis nuotoliniu būdu.

32 iš 35 klasių

Apie vadinamąjį pilotinį pradinio kontaktinio ugdymo projektą portalo žurnalistų kalbintas Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos Tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis sakė, kad vasario 16 dienos vakarą buvo suorganizuotas visų mokinių tėvų atstovų posėdis, kuriame dalyvavo Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras, ekspertas iš ekspertų tarybos, Vilniaus miesto savivaldybė ir mokyklos administracija. Jame buvo atsakyta į visus rūpimus klausimus. Be to, esą tėvams buvo paruošta ir atmintinė su atsakymais, kuri vėliau išsiųsta visai bendruomenei.

„Tai buvo kertinis momentas, kuris atrado daugiau palaikytojų visoje bendruomenėje, ir dabar tikrai turime didžiąją dalį palaikančių žmonių. Į mokyklą sugrįžo 32 klasės iš 35 – vidutiniškai po 20 mokinių. Dabar jau turime mokinių iš negrįžusių klasių, kurie norėtų sugrįžti, bet jiems teks truputėlį pabūti namuose ir pasimokyti nuotoliniu būdu. Įrodžius, kad (pilotinio ugdymo – aut. past.) metodas veikia – židinių mokykloje neatsiranda arba jie yra suvaldomi, turbūt į mokyklą grįš ir kitos klasės“, – detalizavo pašnekovas.

A. Penkaitis neslėpė – į ugdymo įstaigą galėjo sugrįžti visos 35 pradinukų klasės, tačiau trijų klasių mokinių tėvai esą labiau nei kiti buvo nusiteikę skeptiškai.

Sugrįžo net su gėlėmis

„Atmosfera yra gana darbinga, šiek tiek jaudinanti, nes ir mokytojai, ir vaikai, kai kurie atėjo netgi su gėlėmis. Ši diena galbūt galėtų būti mokyklos atmintinų dienų sąraše kaip grįžimo į mokyklą diena. Tik tiek, kad atsakomybės našta gula ant mūsų visų – jei mokykloje mes užtikrinsime saugumą, kaip įtikinti visą bendruomenę, visus tėvus, kad už mokyklos ribų jie minimalizuotų savo socialinių kontaktų skaičių. Tai yra pagrindinis dalykas“, – teigė Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika.

Atmosfera yra gana darbinga, šiek tiek jaudinanti, nes ir mokytojai, ir vaikai, kai kurie atėjo netgi su gėlėmis. 

Pasak jo, kiekvienoje iš 32 klasių, kaip jau minėta, nuo pirmadienio kontaktiniu būdu mokosi vidutiniškai apie 20 mokinių, o vidutiniškai po keturis vaikus liko mokytis nuotoliniu būdu. Pastarieji mokysis įvairiai – jungsis su klasėse besimokančiais mokiniais per nuotolį ir mokysis kartu realiu laiku, bet be šio esą yra bandomi ir dar bu būdai.

„Dar vienas būdas bus, kai mokytojai baigus tiesioginį ugdymą, po pamokų, jungsis su nuotoliniu būdu besimokančiais vaikais. Ir trečiasis būdas, kurį dabar mes tik svarstome, nes nežinome, ar susidarys tokios grupės – po kelis vaikus, besimokančius nuotolyje, apjungiant į virtualiąją nuotolinę klasę. Šią savaitę bandomi įvairūs būdai siekiant išsiaiškinti, kuris iš jų būtų geriausias tam vaikui, kuris lieka mokytis nuotolyje“, – aiškino R. Remeika.

Jis taip pat kaip ir A. Penkaitis užsiminė, kad į ugdymo įstaigą šiuo metu esą norėtų grįžti ir daugiau mokinių. Tačiau dabar nebegalima. „Testavimas buvo vykdomas keturias dienas ir dabar daugiau netestuojame, kol penktadienį bus tam tikri rezultatai“, – sakė Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius.

Tikrins kartą per savaitę

Kaip teigė A. Penkaitis, kaupinių metodu COVID-19 testai buvo atlikti apie 2 tūkst. šeimos narių kartu su vaikais. „Didžiosios dalies šeimų testų rezultatai buvo neigiami. Buvo kelios šeimos, kuriose buvo rasta besimptomių susirgimų. Šios šeimos bus patikrintos standartiniu PGR testu, nustatyta, kuris žmogus serga, ir turės izoliuosis“, – pasakojo pašnekovas.

Asociatyvi freepik.com nuotr.

Tėvų tarybos pirmininkas sakė, kad vidutiniškai kartą per savaitę į Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnaziją atvažiuos Visuomenės sveikatos biuro specialistai ir klasėse atliks grupinius testus kaupinių metodu. Tarkime, jei klasėje yra 20 mokinių, jie bus padalyti į keturias grupes po penkis vaikus ir atlikti keturi tokie testai.

Jei paaiškės, kad šie keturi kaupinių mėginiai yra neigiami, vadinasi, klasėje mokiniai – sveiki. O, jei bent viename mėginyje bus rastas koronaviruso židinys, tiems penkiems mokiniams testas bus atliktas dar kartą. „Atlikus testą bus nustatytas vaikas, kuris turi susirgimą, ir jis turės izoliuotis. Tikslas yra greitai nustatyti ir užkardyti židinius, jei tokie mokykloje atsirastų“, – aiškino Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos atstovas.

Pašnekovas teigė, kad mokytojai skiepysis, o nesiskiepiję turės atlikti testus. „Mokyklos administracija yra įsipareigojusi užtikrinti, kad visi mokyklos darbuotojai būtų sveiki ir tik sveiki galėtų patekti į mokyklą. Jei mokytojas nesitestuos arba nesiskiepys, turbūt tai klasei bus organizuojamas nuotolinis mokymas“, – akcentavo A. Penkaitis.

Pagrindiniai pokyčiai

Paprašytas įvardyti pagrindinius pokyčius Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje pradėjus taikyti pilotinį pradinio kontaktinio ugdymo projektą, pašnekovas sakė, kad, kaip jau minėta, kai kurie mokiniai mokysis ugdymo įstaigoje, o kai kurie – nuotoliniu būdu. Į progimnaziją sugrįžusiems pradinukams nerekomenduojama tarpusavyje dalytis mokykliniu inventoriumi, nei iš namų atsineštu maistu. Apsauginių kaukių dėvėjimas mokiniams – neprivalomas, tačiau mokytojams – būtinas.

„Klasėms nebus galima bendrauti tarpusavyje. Bus ir patalpų, į kurias mokiniai negalės patekti. Rekomenduojama nuolat dezinfekuoti ir plauti rankas ir kita“, – kalbėjo A. Penkaitis.

Primename, kad vasario pradžioje apie naują pradinukų testavimo būdą kaupiniais išgirdę kai kurie jų tėvai buvo nusiteikę priešiškai.

„Siunčiame visiškai su sveiku protu prasilenkiantį dalyką. Vilniaus Gedimino progimnazijoje, ir taip pagarsėjusioje skandalais, kurioje pradinukų tėvai primoka už mokslą, atsirado iniciatyva – formaliai tėvų, bet realiai, puikiai žinome, kad administracijos, – leisti vaikus mokytis, jei tik visa šeima atliks COVID-19 testą ir pateiks neigiamą jo atsakymą. Tai daroma ypatingos skubos tvarka ir atsakymo iš tėvų reikalaujama jau šiandien“, – piktinosi laišką portalo redakcijai atsiuntę jo autoriai.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Ar parašysite tiesą ?

Jus žurnalistai ar tikrai jau visiški PROPAGANDONAI . Negi sunku pakalbinti tuos, kurie vis tik nepaisant milžiniško psichologinio spaudimo , isteriškų laiškų ir melo atsisakė savo rankomis pasirašyti sutikimą , kad sutinka su "eksperimentu" t.y. pasekmes jei kas nutiks priima sau .

Giriasi direktorius

O daro tai kas neleistina- spaudimą. Skiepijasi ir testuojami tik tie mokytojai, kurie nori. O čia pavyzdinė sovietinė prievarta.

Anonimas

Bakit testuotis lygioje vietoj, ar durni nematot kad babkes daromos milijonines iš jūsų sveikatos. Baroniene, kaisiojasi, apie pasekmes negalvoja avinai. Korona cirkas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS