Registrų centro darbuotojas teismui apskundė etikos sargus | Diena.lt

REGISTRŲ CENTRO DARBUOTOJAS TEISMUI APSKUNDĖ ETIKOS SARGUS

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė buvusio VĮ „Registrų centras“ Informacinių technologijų centro Infrastruktūros valdymo departamento viršininko Saulius Kvedaravičius skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) jam konstatuoto pažeidimo.

Teismo nuomone, teiginys, kad VTEK pirmiausia privalėtų asmenį įspėti apie būtinybę deklaruoti privačius interesus, o pažeidimą konstatuoti tik šios pareigos nevykdant yra nepagrįstas. Prevencinių priemonių taikymas įstatymo reikalavimus pažeidusiems asmenims prieštarautų teisingumo bei sąžiningumo principams, nes įstatymai negali nustatyti tokio teisinio reglamentavimo, kuriam esant vieni asmenys būtų nepagrįstai išskirti iš kitų asmenų, šiuo atveju - privačius interesus deklaruojančių sąžiningai, laiku ir tinkamai.

Šių metų sausį VTEK nusprendė, kad S.Kvedaravičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. S.Kvedaravičiaus teigimu, VTEK visų pirma privalėjo jį įspėti apie būtinybę deklaruoti. Savo privačių interesų deklaracijoje S.Kvedaravičius ne iš karto nurodė, kad yra daugiabučių namų savininkų bendrijos „Vytenio loftai“ pirmininkas ir ne iš karto deklaravo duomenis apie savo sutuoktinę. Tyrimo duomenys parodė, kad tai jis privalėjo padaryti dar 2012 m., tačiau šią pareigą įvykdė tik 2017 m.

S.Kvedaravičius teigė neprivalėjęs deklaruoti šių duomenų, nes jo VĮ „Registrų centras“ eitos pareigos to daryti neįpareigojo - esą jis nebuvo valstybės tarnautojas. Tačiau VAAT atkreipė dėmesį, kad valstybės tarnautojai yra valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, kuriems priskiriami ir valstybės įmonėse dirbantys bei administravimo įgaliojimus turintys asmenys. Taigi S.Kvedaravičius, VĮ „Registrų centras“ eidamas departamento viršininko pareigas į šią kategoriją pateko. Todėl jam turėjo būti taikomos VPIDVTĮ nuostatos, įskaitant pareigą deklaruoti privačius interesus.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS