-
Pirmas žvilgsnis į didžiausią ir brangiausią 2020 metų „iPhone“ (apžvalga) 2
„iPhone 12 Pro Max“ dizainas ir ekranas
Naujieji „iPhone 12“ gavo mažesnį rėmelį ir dėl to, atitinkamai – didesnį ekraną. Šios apžvalgos herojus „iPhone 12 Pro Max“ yra aprūpintas 6,7 col. įstrižainės „Super Retina XDR“ ekranu. Akivaizdu, kad šių metų „iPhone“ dizainas pasikeitė ne tik vidumi, bet ir išoriškai.
Naujasis išmanusis tapo patvaresnis ir atsparesnis kritimams dėl specialaus ekraną dengiančio keraminio skydo (angl. Ceramic Shield). Pagaliau priekinė telefono dalis yra tokio pat patvarumo lygio, kaip ir jo korpusas. „Apple“ žada, kad dabar išmanusis atsparesnis smūgiams net keturis kartus. Telefono korpusas pagamintas iš chirurginio nerūdijančio plieno ir toks sprendimas yra ne tik vizualiai patrauklus, bet ir praktiškas. „iPhone 12 Pro Max“ yra keturių spalvos variantų: sidabrinės, grafito, auksinės ir mėlynos.
„iPhone 12 Pro Max“ našumas
Kaip ir visi šių metų „iPhone“, „Pro Max“ yra aprūpintas „A14 Bionic“ lustu. Vertėtų paminėti, kad tai pirmasis „iPhone“ procesorius, sukurtas panaudojant 5 nanometrų technologiją. Nors „Apple“ įrenginiai niekada neturėjo problemų su našumu, Varlė.lt specialistai pastebi, kad naujasis procesorius leidžia išmaniajam veikti dar sparčiau ir dar efektyviau naudoti baterijos įkrovą.
Naujasis signalo apdorojimo procesorius leidžia filmuoti „Dolby Vision“ standarto filmukus. Tokios galimybės neturi net kai kurios profesionalios kameros, o ką jau kalbėti apie kitus išmaniuosius telefonus. Galima rinktis iš trijų atminties talpos „iPhone 12 Pro Max“ variantų: 128 GB, 256 GB ir 512 GB.
„iPhone 12 Pro Max“ kameros
Atskiro dėmesio vertas „Apple“ proveržis kamerų srityje. „iPhone 12 Pro Max“ turi trigubą galinę kamerą, kurią sudaro 12 MP objektyvai: teleobjektyvas, plataus kampo ir ultra plataus kampo. Fotografuoti naktiniame režime dabar galima naudojantis tiek plataus kampo, tiek ultra plataus kampo objektyvais. Galima pastebėti, kad nuotraukos užfiksuotos tamsiuoju paros metu ar esant prastam apšvietimui, dabar dar kokybiškesnės.
„iPhone 12 Pro Max“ modelyje „iPhone“ kamerų sistema pasiekė maksimumą. Lyginant su praeitų metų modeliu, 47 proc. padidinta matrica ir didesni pikseliai reikšmingai padidino plačiakampės kameros šviesos pagavimo galimybes. Nauja optinio vaizdo stabilizavimo sistema veikia tik su matrica, o ne su objektyvu, todėl kadrai gaunasi tikrai labai aiškūs, net jei jūsų rankos dreba. Naktinis režimas portretuose naudojant plačiakampį objektyvą leidžia gauti iš tikrųjų sodrias spalvas ir gražų išsiliejusio fono, kitaip – „bokeh“ efektą. Išskirtinė „Deep Fusion“ technologija praverčia esant menkam ar vidutiniam apšvietimo lygiui. „Neural Engine“ sistema analizuoja kiekvieną pikselį keliuose kadruose su skirtinga ekspozicija, todėl visi gauto kadro elementai būna maksimalaus detalumo. Taip pat vertėtų paminėti, kad „Smart HDR 3“ režime automatiškai koreguojamos šviesios ir tamsios sritys bei objektų kontūrai.
Atsiradęs „LiDAR“ jutiklis padeda portretiniame režime. Jis padeda telefono kamerai greitai susifokusoti prasto apšvietimo sąlygomis ir akimirksniu nustatyti objektų išdėstymą tam, kad vėliau būtų teisingai išlietas fonas ir parinkti atitinkami nustatymai.
Kalbant apie filmavimo galimybes, reikėtų pasakyti, kad „iPhone 12 Pro Max“ užfiksuoti filmukai atrodo tikroviškesni, o svarbiausias čia dalykas yra „Dolby Vision“ funkcija, t.y. profesionalus filmavimo standartas. Taigi, akivaizdu, kad „iPhone 12 Pro Max“ bus nepamainomas tikrų mobilios fotografijos ir filmavimo mėgėjų bei profesionalų išmanusis.
„iPhone 12 Pro Max“ baterija
Jeigu ieškote „iPhone“ su ilgiausiai veikiančia baterija, „iPhone 12 Pro Max“ yra būtent tai, ko jums reikia. Didesnis ekranas reiškia, kad gamintojui teko integruoti talpesnę bateriją ir nors, jos talpos neatskleidžia, nurodomi aiškūs autonominio veikimo parametrai leidžia suprasti, kad turime reikalų su geriausią bateriją turinčiu „iPhone“. Pakankamai aktyviai naudojantis išmaniuoju, t.y. klausantis muzikos, naršant socialiniuose tinkluose, žaidžiant žaidimus, jo baterijos užtenka parai ar net daugiau, nes viskas priklauso nuo to, kaip labai apkrausite įrenginį. Orientaciniai gamintojo nurodomi autonominio veikimo laikai atrodo taip ir testavimai rodo, kad jie yra arti tiesos:
• Iki 20 val. vaizdo įrašų atkūrimas
• Iki 12 val. vaizdo transliacijos (streaming)
• Iki 80 val. garso atkūrimas
Ką gali „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ kartu?
Ne paslaptis, kad naudojantis tuo paties gamintojo produktais pasiekiama daugiau ir kalba čia ne tiesiog apie abstraktų geriausią suderinamumą dėl to, kad gaminiai priklauso tai pačiai ekosistemai. Štai tik keli konkretūs pavyzdžiai, kokie šių produktų sinergijos privalumai. Suporuotos su „iPhone“ ar „Apple Watch“ „AirPods“ ausinės suteikia nepakartojamos garso patirties. Labai patogu, kad „iPhone“ telefone iššoka pranešimai, kada metas įkrauti ausines, tačiau dar didesnis patogumas tas, kad einant bėgioti telefoną galima palikti namuose, nes „Apple Music“ programėlė „Apple Watch“ išmaniajame laikrodyje visiškai suderinama su „iPhone“ mediateka, todėl nereiks kiekvieną kartą traukti telefoną, kai norėsite įjungti norimą muzikos kūrinį.
Apibendrinimas
Pasak Varlė.lt specialistų, „iPhone 12 Pro Max“ didesnis ir geresnis nei kiti šių metų „iPhone“ ir dėl to neverta ginčytis. Didelis ekranas, ilgai veikianti baterija ir dabar tikrai išskirtinė kamera lemia, kad tai išmanusis tiek, fotografijos ir filmavimo profesionalams, tiek žmonėms, kurie visada iš įrenginio trokšta maksimalios kokybės. Na, o šiais metais „Apple“ įrodė: dydis svarbu. Ir koks tai dydis: kompaktiškas ar didelis, spręsti turi kiekvienas, todėl gamintojas pasiūlė net keturis „iPhone 12“ variantus. Ir nesvarbu, kurį modelį pasirinksite, galite būti tikri, kad kiekvienas jų pasiūlys jums „iOS 14“ su visomis naujovėmis, puikų ekraną, nuostabią kamerą ir topinius parametrus.
-
Belaukiant „iPhone 11“: „Apple“ telefonų istorijos apžvalga
Mobiliųjų telefonų ekspertas Arnoldas Lukošius apžvelgia „iPhone“ istoriją nuo pirmojo iki praėjusiais metais pristatytų telefonų modelių bei dalijasi dažniausiomis spėlionėmis, kuo „Apple“ nustebins šįkart.
2007 m. – pradžia
Pirmojo „iPhone“ pristatymo metu Steve'as Jobsas pasakė, kad „Apple“ sukurs telefoną iš naujo, ir tai buvo tiesa. Šis kompanijos „Apple“ išmanusis su liečiamu ekranu pradėjo naują telefonų istorijos etapą. Šiandieniniais standartais pirmasis modelis buvo itin mažas: talpino tik 4 GB duomenų, o jo ekrano įstrižainė siekė vos 3,5 colio. Tuomet šis išmanusis kainavo 499 dolerių.
2008 m. – „App Store“ debiutas
Antrasis „iPhone 3G“ modelis, kaip sufleruoja pavadinimas, jau galėjo prisijungti prie 3G interneto tinklo, be to, jame buvo įdiegta GPS funkcija. Telefono talpa pasiekė 8 GB, tačiau didžiausia šio modelio naujiena buvo jame įdiegta ir pirmą kartą pristatyta mobiliųjų aplikacijų parduotuvė „App Store“.
2009 m. – dvigubai didesnė sparta
Po metų pristačiusi „3GS“ modelį, „Apple“ savo vartotojams žadėjo jau dvigubai greitesnį veikimą. Telefone taip pat buvo atnaujinta kamera ir ekrano ryškumas, o svarbiausia, būtent šioje versijoje buvo pradėta naudoti jau nebe „iPhone OS“, bet „iOS“ programinė įranga. Atminties dydis telefone buvo padidintas iki 16 GB, o programėlių kiekis aplikacijų parduotuvėje pasiekė 500 tūkst. (2008 m. jų buvo tik 500).
2010 m. – paskutinysis Steve'o Jobso „iPhone“
Ketvirtasis „iPhone“ modelis išsiskyrė savo dizainu, aukštos rezoliucijos „Retina“ ekranu ir naujuoju korpusu, kuris buvo pagamintas iš metalo ir stiklo. Šis telefonas greitai tapo pagrindiniu stilingo miestiečio atributu. Jis buvo ypatingas dar ir dėl to, jog tapo paskutiniuoju Steve'o Jobso pristatytu telefonu. Be to, būtent šiame „iPhone“ buvo įdiegta „Facetime“ programa, leidžianti bendrauti su įjungto vaizdo funkcija.
2011 m. – pažintis su „Siri“
„iPhone 4S” buvo pirmasis „Apple“ telefono modelis su virtualiuoju, kalbančiu asistentu „Siri“. Tuo metu tai buvo visiškai nauja ir netikėta – „Siri“ galėjo ne tik papasakoti apie orą ar atsakyti į rūpimus klausimus, bet ir pajuokauti. Taip pat šis modelis buvo giriamas ir dėl 8 megapikselių kameros.
2012 m. – dar didesnis ekranas
„iPhone 5“ ekranas buvo praplėstas, tačiau pats telefonas buvo lengvesnis ir plonesnis nei jo pirmtakai. Be to, kartu su šiuo išmaniuoju buvo pristatytas ir naujas jo įkroviklis. Šio modelio pardavimai pasiekė aukštumas – iš viso buvo parduota daugiau nei 70 mln. „iPhone 5“ vienetų.
2013 m. – piršto skeneris
Naujieji „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“ modeliai turėjo greitesnius procesorius, taip pat juose atsirado svarbus „Touch ID“ priedas (piršto antspaudų skeneris), leidęs atrakinti telefoną piršto prisilietimu. Beje, būtent šiuose telefonuose buvo pristatyta ir „Air Drop“ duomenų perdavimo funkcija.
2014 – didelis ir didesnis
2014-aisiais „Apple“ pradėjo naują tradiciją – pristatyti įprasto ir „plus“ dydžių telefonus, taip leisdama vartotojui pačiam pasirinkti, kokios įstrižainės jam reikia labiau. Per pirmas tris dienas po „iPhone 6“ modelių pristatymo buvo pasiektas rekordinis 10 mln. parduotų išmaniųjų skaičius.
2015 m. – „3D Touch“ technologija
Pagrindiniai „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S plus“ privalumai buvo 12 megapikselių kamera ir nauja „3D Touch” technologija, leidžianti atlikti naujus veiksmus priklausomai nuo ekrano ir ikonos paspaudimo stiprumo. Ši funkcija naudojama ne tik naujausiuose „iPhone“ modeliuose, bet ir kai kuriuose „Mac Book“ kompiuteriuose.
2016 m. – kitoks ausinių lizdas
„iPhone 7“ ir „iPhone 7 plus“ buvo pirmieji „Apple“ išmanieji, turintys net IP67 atsparumo vandeniui indeksą, be to, jie buvo papildyti ir dviguba kamera. Tačiau daugiausiai kalbų sulaukė tai, jog būtent šiuose „Apple“ išmaniuosiuose neliko visiems įprasto 3,55 mm ausinių lizdo.
2017 m. – jubiliejinis „iPhone X“
Dešimtmečio proga „Apple“ pristatė ne tik aštuntąjį, bet ir jubiliejinį modelį. „iPhone 8“ ir „iPhone 8 plus“ telefonuose, be kitų minimalių atnaujinimų, buvo įdiegta belaidžio krovimo funkcija. Tuo tarpu dešimtmečio erą vainikuojančiame „iPhone X“ naujienų buvo daugiau: šiame modelyje buvo pritaikytas pilno ekrano dizainas, panaikintas „Home“ mygtukas ir įdiegta „Face ID“ veido atpažinimo sistema.
2018 m. – didžiausias ekranas
Praėjusių metų rudenį „Apple“ ir vėl pristatė tris išmaniųjų modelius: „iPhone XS“, „iPhone XS MAX“ ir „iPhone XR“. Pirmieji du tarpusavyje skiriasi tik dydžiu – „XS MAX“ modelis dabar yra erdviausią, 6,5 colio įstrižainės ekraną turintis „Apple“ išmanusis. Pigesnė „XR“ versija nuo kitų dviejų modelių skiriasi aliuminio, o ne plieno, korpusu, taip pat tik vieno lęšio kamera ir ryškiomis spalvomis.
2019 m. – kol kas tik gandai
Nekantraujantys „Apple“ gerbėjai ir technologijų ekspertai tikisi, kad rugsėjo 10 d. pristatoma 11-oji serija nebus kuklesnė nei ankstesnės ir ją taip pat sudarys trys flagmanai: standartinis bei du didesni modeliai. Be to, spėjama, kad gamintojas tęs su „XR“ modeliu pradėtą ryškiaspalvių telefonų korpusų tradiciją – bent jau tai sufleruoja oficialiuose renginio kvietimuose naudotas daugiaspalvis „Apple“ logotipas. Daug naujovių tikimasi iš naujų telefonų kamerų, o taip pat – bent vieno modelio, pritaikyto 5G ryšio tinklui.