„Tačiau nors mes padarėme pažeidimą, tai nereiškia, kad galima prieš mus naudoti tokius metodus“, – nenusiteikusi numoti ranka į pareigūnų elgesį portalui kauno.diena.lt po įvykio sakė moteris.
Irina Kalmykova/Asmeninio archyvo nuotr.
„Buvau sukrėsta policijos įsiveržimo, galvoje netilpo, kad už karantino sąlygų pažeidimą galima sulaukti tokių veiksmų“, – kalbėjo I. Kalmykova, skaičiuodama, kad policijos buvo sumušti keturi vaikinai ir mergina. Pati šeimininkė irgi nukentėjo – patyrė šoką, į akis jai pateko ašarinių dujų, kurias tą vakarą bute irgi panaudojo pareigūnai.
Tačiau nors mes padarėme pažeidimą, tai nereiškia, kad galima prieš mus naudoti tokius metodus.
Pareigūnai po įvykio buvo pateikę tokį paaiškinimą: „Į minėtą butą atvykome gavę iškvietimą, žmonės skundėsi, kad namuose susibūrimas, konfliktuojama, mušamasi. Laiptinėje buvo kraujo. Duris atidarė moteris su vaikinu, pas kurį buvo prakirsta lupa. Užėję į butą radome dar 5 žmones. Vieno iš jų kelnės buvo suplėšytos, kas bylojo, kad būta nemažo konflikto. Bandant nustatyti visų asmenų duomenis, i mūsų pusę nuolat buvo įvairiai replikuojama, į klausimus neatsakoma. Aiškino, kad švenčia draugo sugrįžimą iš zonos (pataisos namų – red.). Norėjome tik surinkti duomenis ir surašyti protokolą už karantino nesilaikymą. Tada asmenys pradėjo mus filmuoti, iš pataisos namų išėjęs vaikinas tyliai pasakė kitiems, kad „sup***am šituos musarus (niekinantis policijos pavadinimas – red.)“. Matant asmenų neadekvatų elgesį į įvykio vietą buvo paprašyta kolegų pagalbos. Vaikinas, prieš kurį buvo panaudotas teleskopas, savo veiksmais mums kėlė realią grėsmę, taip pat kaip ir kiti vyrukai. Vertindami situaciją, pažeidėjų būseną, agresyvumą, kokios tai asmenybės, jų pavojingumo laipsnį, buvo priimtas sprendimas nedelsiant juos sulaikyti, kas ir buvo padaryta. Tuo pačiu metu moteris ir kita jauna mergina trukdė mums, todėl ir buvo stumiamos toliau. Iš pataisos namų išėjusį vaikiną laikė kita mergina, bet jis nuolat nustumdavo ją ir taip bandė kontaktuoti su mumis, todėl buvo panaudotos dujos. Šioje situacijoje buvo priimtas sprendimas sulaikyti neadekvačiai besielgiančius ir neblaivius asmenis, nelaukiant kol jie mus užpuls“.
Skautų gatvėje automobilį pastatęs vairuotojas buvo įsitikinęs, kad padarė tai nepažeisdamas Kelių eismo taisyklių.
Tačiau grįžęs iš paplūdimio jis rado ant mašinos lango padėtą pranešimą, bylojantį apie pažeidimą.
Vyras buvo įsitikinęs, kad įsivėlė klaida, nes stovėjimą draudžiančių ženklų tame kelio ruože lyg ir nematė.
Tąkart Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis patikino, kad išnagrinėjus medžiagą bus priimtas teisingas sprendimas.
Vis dėlto vairuotojui teks atverti piniginę.
Rinkliavą už automobilių stovėjimą administruojančios viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" Teisės ir administravimo departamento vadovas Julius Paulikas, išanalizavęs šį konkretų atvejį, informavo, kad draudžiantys ženklai pastatyti gatvės pradžioje, keliolika ar keliasdešimt metrų nuo jos pabaigos.
Ženklų, kurie galioja iki sankryžos, žmogus galėjo tiesiog nepastebėti.
"Turime pažeidimą įrodančią nuotrauką. Į vietą buvo nuvykę ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Manyčiau, kad kontrolierių darbas buvo atliktas teisingai", – įvertino J.Paulikas.
Už neleistinoje vietoje paliktą automobilį klaipėdiečiui pirmą kartą grėstų pusė minimalios baudos – 15 eurų, o prasižengus pakartotinai – 30–90 eurų bauda.