-
Tiriant stambaus masto korupciją Vilniuje S. Malinauskas rėžė: mere, ar pats kreipėtės į STT? 26
S. Malinauskas apie mero poziciją žodžių į vatą nevyniojo.
„Pulti žurnalistą, kuris pirmasis atkreipė dėmesį į abejones dėl deklaracijos, kuri buvo pateikta sudarius santuoką. Mano galva tai yra labai neetiška, tai primena poną Uspaskichą, kuris žurnalistus vadindavo „tupais“. Mes dar eteryje išgirdome, jog meras kalba apie korupciją, kai pats dabar teisinasi dėl korupcijos jo vadovaujamoje savivaldybėje, apie žurnalisto korupciją. Tai yra jau ir teisinio vertinimo klausimas.
Žinau, kad meras grasina žurnalistams teismais. Galbūt mes galime turėti precendentą ir paprašyti merą paaiškinti poziciją teisme“, – apie R. Šimašiaus poziciją sakė S. Malinauskas.
Kam jūs išsisukinėjat?
„Bet vienas dalykas, kas vyksta, man asmeniškai yra visiškai nesuvokiama. Ponas Šimašius sako, kad reikia kreiptis į STT. Jūs sakėte, cituoju, kad „įtarimų turėjote seniai“. Ar jūs kreipėtės į STT, kaip vadovas, kuris tiesiogiai atsako už savivaldybės veiklą“, – klausimą merui uždavė S. Malinauskas.
R. Šimašius atsakydamas į S. Malinausko klausimą teigė, jog visi jo išsakyti teiginiai yra neteisingi bei tai – iškreipti faktai.
„Turiu galimybę atsakyti į jūsų tiradą. Tai, ką jūs pasakėte yra netiesa ir iškreipti faktai. Pirmiausia tą noriu pasakyti visais atžvilgiais. O dėl STT, tai visais atvejais, be jokios abejonės, kai kyla įtarimai...“, – Žinių radijo eteryje sakė R. Šimašius, bet klausimą jam dar kartą pakartojo S. Malinauskas.
„Ar jūs kreipėtės? Nepradėkime vėl viešųjų ryšių. Suprantu, kad jūs sakysite, jog aš meluoju. Ar kreipėtės pats į STT?“ – klausimą vėl pa kartojo S. Malinauskas, prašydamas atsakyti trumpai – „taip“ arba „ne“.
„Kam jūs išsisukinėjat?“ – tęsė S. Malinauskas.
„Gerbiamas Skirmantai, mokykloje visi išmoksta – vienas kalba, kiti klauso. Tai leiskite užbaigti prašau. Tai taip, be abejo kreipiausi, visais atvejais, kai kilo įtarimai, kuriais buvo pagrindo pasidalinti su STT. Visais atvejais be išimties“, – tikino Vilniaus miesto meras.
„O visais atvejais, be abejo, kreipiausi ir kreipiuosi“, – toliau sakė R. Šimašius.
S. Malinauskas uždavė dar vieną klausimą.
„Dar vienas klausimas labai trumpas iš mano pusės. Mindaugas Pakalnis yra jūsų komandos žmogus? Kaip jūs jį vertinate. Ar jis jūsų komandos žmogus ar ne?“ – klausė S. Malinauskas.
„Aš supratau, gerbiamas Skirmantai, kad prieš tai jūs sakėte, kad ir M. Pakalnio laukia kažkas“, – apie išsakytus S. Malinausko teiginius kalbėjo R. Šimašius.
Čia S. Malinauskas dar kartą pertraukė merą, sakydamas, kad nežino, ką R. Šimašius suprato.
„Aš klausiu, ar jis yra jūsų komandos žmogus. Pone mere, jūs tiesiog žaidžiate tuos žaidimus, jie labai nevykę. Aš dabar klausiu, atsakykite kaip politikas, man klausimų neuždavinėkite, kaip jūs bandėte žeminti žurnalistą“, – apie ketvirtadienį Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus surengtą spaudos konferenciją sakė S. Malinauskas.
„Gerbiamas Skirmantas, kaip suprantu, pakomentavo, kad M. Pakalnio irgi kažkas panašaus laukia. Tai yra visiška spekuliacija, niekuo neparemta. Aš labai džiaugiuosi, kad prieš penkerius metus M. Pakalnį pritraukiau į komandą. Jo dėka pavyko išvalyti daugybę dalykų, įskaitant ir korupcinių dalykų labai akivaizdžiai.
Kai kurių dalykų, panašu, kad iki galo nepavyko padaryti. Aš džiaugiuosi, kad nei vienas žmogus, kuris atėjo su manimi, arba man esant, nėra tyrime. M. Pakalnį traktuoju kaip labai artimą sau žmogų, labai džiaugiuosi, kad jis daro gerus darbus. Ir kartais tai suprasti reikia daugiau pastangų nei tik skaityti kažkokius „Delfi“ komentarus ar kitokius komentatus.
Tai taip, jis yra mano komandos narys, juo labai pasitikiu. Ir labai prašyčiau nedalinti spekuliacijų ir nešmeižti žmonių, neturint tam jokio pagrindo“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ sakė Vilniaus miesto meras R. Šimašius.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) žada aiškintis, ar Nekilnojamojo turto plėtros asociacija vykdė neteisėtą lobizmą Vilniaus mero atžvilgiu.
Tarnyba ketvirtadienį pranešė, jog situaciją dėl galbūt nedeklaruotos lobistinės veiklos aiškinsis remiantis naujienų portalo „Delfi“ publikacija, jog lobiste oficialiai registruota asociacija R. Šimašiaus atžvilgiu vykdė lobistinę veiklą dėl Žemės įstatymo pataisų bei „šio valstybės politiko galbūt patirtą ir nedeklaruotą lobistinę įtaką“.
VTEK primena, kad vykdyti lobistinę veiklą gali tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, kurie registruoti lobistais, taip pat deklaruoti tokią veiklą ir tie, kurie ją patiria. Interesų konfliktu laikoma situacija, kai atlikdamas tarnybines pareigas ar vykdydamas tarnybinį pavedimą, asmuo turi priimti ar dalyvauti priimant sprendimą, susijusį ir su jo privačiais interesais.
Paaiškėjus, kad juridinis asmuo nedeklaruoja lobistinės veiklos, jam gali grėsti bauda iki 4 tūkst. eurų.
-
R. Šimašius: „Do architects“ pasitraukimas iš konkursų – perteklinė priemonė 2
„Interesų konflikto esu įpareigotas vengti aš, ne kažkas kitas, (...) tai yra mano pareiga. Man atrodo, kad kuo daugiau žmonių dalyvauja viešuose konkursuose, tuo didesnė tikimybė, kad ten bus tikrai geri projektai“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė R. Šimašius.
Jis teigė „visada vertinęs“ architektės Gilmos Teodoros Gylytės įmonę „Do architects“ bei pabrėžė, kad ji konkursuose sėkmingai dalyvavo dar iki 2019 metų, o apie jos sėkmę buvo diskutuojama ir architektų bendruomenėje.
Man atrodo, kad kuo daugiau žmonių dalyvauja viešuose konkursuose, tuo didesnė tikimybė, kad ten bus tikrai geri projektai.
„Galiu pasakyti, kad visą laiką vertinau šią įmone, bet kviečiu paskaityti, architektų bendruomenėje irgi yra apie tai daug diskutuojama, (architektas – BNS) Audrys Karalius tą labai gerai yra išdėstęs, kodėl sekėsi, ir ne nuo 2019 metų, o gerokai anksčiau. Prie to kažką pridėti nelabai turiu“, – teigė jis.
Taip Vilniaus meras reagavo į žiniasklaidos pranešimus apie G. T. Gylytės įmonės sėkmę savivaldybės konkursuose – pasak jų, nuo 2019 metų įmonė laimėjo penkis konkursus.
Vilniaus meras taip pat tvirtino nematantis problemos, jog savivaldybė rėmė G. T. Gylytės pusbrolio Benedikto Gylio projektą „Portalas“ prie Vilniaus geležinkelio stoties. Apie tai šią savaitę skelbė delfi.lt.
„Jeigu man ir Gilmai būtų dar plius 20 metų, tai tų sąsajų turbūt būtų dar daugiau. Natūralu, kad praeityje buvo daug ko. „Portalo“ idėja pirmą kartą pasireiškė gal 2017 metais, yra laimėtas konkursas, ir ką noriu akcentuoti, kad buvo atrinkta komisija. „Portalo“ projektas, mano supratimu, yra labai pasiteisinęs“, – teigė jis.
R. Šimašius antradienį feisbuke tvirtino nedaręs įtakos konkursams, kuriuos laimėjo G. T. Gylytės įmonė bei pabrėžė pats niekada nesprendžiantis apie jokius konkrečius projektus mieste. Jis kaltinimus pavadino „vinių ieškojimu“ bei „pritemptais ir tendencingais“.
R. Šimašius liepos pabaigoje pranešė sumainęs žiedus su G. T. Gylyte. Anksčiau šiemet jis išsiskyrė su žmona Agne Matulaite.
-
R. Šimašius: to jau per daug – tokios purvo lavinos neatlaikytų niekas 39
„Aš esu politikas, viešas asmuo, tačiau viskam yra ribos. O ypač kai tai liečia mano artimuosius. Kai kritika virsta purvu, komentarai – žeminimu, bandymai rinktis politinius taškus – melu, detalių nežinojimas – būrimu iš kavos tirščių, – to jau per daug. Tokios purvo lavinos neatlaikytų niekas. Visi turi teisę kelti klausimus, bet pačių sugalvotas šmeižtas nėra atsakymai į juos.
Todėl matydamas šią purvo fiestą, stabdau savo atostogas ir dar šiandien parskrendu į Lietuvą. Grįžtu vienas – purvo ratilai pasiekė mus ir Prancūzijoje, sušlubavo Gilmos sveikata, ji nuo vakar guli ligoninėje, bet šiuo metu jaučiasi geriau – grįšiu pas ją rytoj, iki to laiko ja pasirūpins draugiški prancūzai, pas kuriuos esame apsistoję“, – feisbuke liejosi R.Šimašius.
Meras žada trečiadienį sukviesti žiniasklaidos atstovus į pusryčius savo kabinete ir atsakyti į klausimus. Anot R.Šimašiaus, politika visada reikalauja daug asmeninių aukų.
„Tik šiandien, dabar, aš šių aukų nebesu pasiruošęs aukoti. Nes tai net ne mano aukos, o mano mylimų žmonių aukos.
Atvirai – net ir po daugiau nei dviejų dešimtmečių politikoje aš tam nesu pasiruošęs.
Grįžtu vienas – purvo ratilai pasiekė mus ir Prancūzijoje, sušlubavo Gilmos sveikata, ji nuo vakar guli ligoninėje.
Nesu pasiruošęs, kad mano skyrybų istorija būtų valkiojama į visas puses, nesu pasiruošęs į skyrybų skalbinių viešą skalbimą atsakyti tuo pačiu. Turiu du nepilnamečius vaikus, ir jie nenusipelno būti į tai įtraukti. Ar dabar lengviausias kelias būtų pasitraukti iš politikos, kaip siūlo kai kurie politiniai oponentai arba juos cituojantys žiniasklaidos kanalai? Kažkuria prasme tai tikrai būtų paprasta – nes net ir pats fantastiškiausias darbas negali būti vertas tokių aukų. Tačiau aš nepaliksiu nebaigtų darbų, net jeigu kai kas to ir labai norėtų. Šiame poste jau teko atlaikyti politines išdavystes, pandemijas, radikalų atakas, rinkiminius šmeižtus – atlaikysiu ir šią. Nežinau, ar atlaikys tie, kas mano galintys sistemiškai drabstyti purvais niekuo dėtus žmones. Nenoriu palikti neatsakytų klausimų, nuo jų nebėgu ir nebėgsiu, tam ir grįžtu. Prisipažinsiu, kai kurių klausimų ar teorijų net nesitikėjau – žmonių fantazija beribė. Tačiau suprantu, kad dauguma klausimų kyla iš rūpesčio, žingeidumo, asmeninių patirčių, dažnai – iš aukštų klausiančių ar pasisakančių asmenų moralinių standartų, dažniausia iš noro suprasti“, – toliau feisbuke rašė Vilniaus meras.
Pasak R. Šimašiaus, Gilma nebuvo jo skyrybų priežastis, o apie skyrybas buvusiai žmonai jis sako užsiminęs dar pernai vasarą – „ir pokalbyje dviese, ir poros terapijos metu“, o atskirai apsigyveno nuo rugsėjo, tuo metu esą dar nežinodamas, ar visam laikui.
„Kad galutinai apsisprendžiau skirtis, Agnei pasakiau lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje. Visa kita info – vieša“, – aiškino politikas ir užsiminė, kad su Gilma artimiau bendrauti pradėjo po praėjusių Kalėdų.
„Su Agne užauginome jau suaugusią ir iš namų prieš kelerius metus išvykusią Agnės dukrą iš pirmos santuokos ir iki šiol auginame du mūsų bendrus vaikus. Skyrybų sunkiausia dalis yra ta, kad negaliu nuolat būti su savo vaikais, o tik matytis pagal jų galimybes. Pagal mūsų susitarimą jų gyvenamoji vieta yra su mama – jos bute, kuris iki tol buvo mūsų bendra nuosavybė“, – toliau aiškino jis ir patikino, kad vaikų išlaikymui skiria alimentus, kurie sudaro pusę jo šiandieninio atlyginimo.
Sostinės meras akcentavo, kad neketina viešai aiškintis santykių, kaip tai padarė A.Matulaitė, bet supranta, kad Agnei yra skaudu ir emociškai sunku.
„Labai norėčiau, kad ji būtų laiminga, ir mes galėtume bendrauti bent apie vaikus. Tačiau į viešą santykių aiškinimąsi nesileisiu – aš dėkingas Agnei už kartu nugyventus metus ir už mūsų vaikus, kurių gerovė man be galo svarbi. Ir kurie, beje, apie mano naujus santykius sužinojo iš manęs, o ne iš žiniasklaidos, bet matau, kad tiesa nelabai kam ir berūpi“, – įrašą feisbuke baigė R. Šimašius toliau pateikdamas paaiškinimus apie priekaištus ir kritiką dėl esą galbūt per vėlai deklaruotų asmeninių ryšių, kadangi jo žmona Gilma, dirbdama „Do Architects“, yra laimėjusi kelis savivaldybės konkursus.
Primename, kad liepos 31 d. pasirodė žinia apie naują R. Šimašiaus santuoką su Gilma.
„Jums netikėta? Mums irgi. Šiandien su Gilma sumainėme žiedus. Džiaugiamės gavę palaiminimą ir esam laimingi. Parašus padėsime kažkada po atostogų, kurių išvykstame rytoj“, – feisbuko paskyroje tą šeštadienį paskelbė politikas.
„Bus klausimų, suprantu. Bet, manau, suprasite ir mane, jei iškart neatsakysiu. Šiandien tik pasakysiu, kad Gilmą pažįstu jau seniai. Mus supažindino Vilnius. O šie metai pažinčiai atnešė ryškių spalvų ir polėkio. Laukia nuostabi kelionė. Palinkėkite mums laimės“, – tuomet teigė meras.
Tai yra antroji sostinės mero santuoka. Birželio viduryje jis oficialiai išsiskyrė su psichoterapeute A. Matulaite.