-
V. Uspaskichas: turbūt dalyvausiu Vilniaus mero rinkimuose 19
„Pačiam man turbūt, su taryba žiūrėsime, teks dalyvauti Vilniaus miesto mero rinkimuose. Aš matau, ką ten galima daryti kitaip ir geriau. Todėl toks pasiryžimas. Galų gale, partijos vadovas turi prisiimti ir visą laiką tuos sunkiausius arba svarbiausius postus visuose rinkimuose“, – žurnalistams po Darbo partijos pirmininko rinkimų teigė V. Uspaskichas.
Naujai perrinktas partijos pirmininkas akcentavo, kad darbas su savivalda, dėmesys regionais yra ypač svarbus.
„Su savivalda dirbti labai svarbu, nes pas mus dabar yra tik trys miestai praktiškai pagrindiniai, iš ko formuojasi biudžetas, visi kiti yra dotuojami. Todėl reikia skirti daugiau dėmesio regionams, sukurti verslo aplinką, investicijų aplinką, kad ten investuoti būtų geriau, kad investicija atsipirktų ir duotų didesnę grąžą. Todėl reikia nemažai turėti savo atstovų ten“, – sakė V. Uspaskichas.
„Plius mūsų programoje yra, kad savivaldos administracija turi dirbti su verslu, tam turi būti didinami skolinimosi limitai“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad sekmadienį Kėdainiuose vykstančiame Darbo partijos suvažiavime partijos pirmininku dar dvejų metų kadencijai buvo perrinktas V. Uspaskichas. Nors į partijos pirmininkus buvo pasiūlytos Seimo narių Ievos Kačinskaitės-Urbonienės, Valentino Bukausko, Aido Gedvilo bei dabartinio partijos pirmininko pavaduotojo Marijus Veličkos kandidatūros, tačiau jie kandidatūras atsiėmė.
V. Uspaskichas buvo perrinktas 383 delegatų balsais, vos pora delegatų susilaikė.
Darbo partijos pirmininku V. Uspaskichas pastarąjį kartą buvo išrinktas 2018 m. Tuomet jis prie politinės jėgos vairo stojo po pertraukos, kai 2013 m. šias pareigas apleido, teismui nagrinėjant vadinamąją „juodosios buhalterijos“ bylą. 2015 metų gruodį baigiantis bylos svarstymui Lietuvos apeliaciniame teisme, jis iš partijos buvo apskritai kuriam laikui pasitraukęs.
Iki 2018 m. „darbiečiams“, kaip laikini ar išrinkti partijos pirmininkai, vadovavo Loreta Graužinienė, Vytautas Gapšys, Valentinas Mazuronis, Živilė Pinskuvienė, Šarūnas Birutis. Vadovauti kone iš politinio žemėlapio tuomet dingusiai partijai V. Uspaskichas grįžo 2018 m. Jis buvo išrinktas be konkurencijos: niekas dėl šio posto nesivaržė, o ir tuomet iš 731 suvažiavimo delegato tik 2 žmonės balsavo prieš. Per kelerius metus V. Uspaskicho vedami „darbiečiai“ atsigavo partinių reitingų lentelėje, o 2020 m. Seimo rinkimuose peržengė 5 proc. barjerą ir laimėjo dešimt mandatų.
-
V. Uspaskichas džiaugiasi Vilniaus mero rinkimuose likęs trečias 6
Politikas teigia nesureikšminąs to, kad jam nepavyko pakliūti į Vilniaus miesto mero rinkimų antrąjį turą. Pasak jo, tai, kad sostinės vadovo rinkimuose jis liko trečias yra labai geras rezultatas. Politikas užsimena, kad pasiekti rezultatai jį įkvepia ir toliau ateityje siekti sostinės mero posto.
„Aš džiaugiuosi, kad mes pasiekėme tokį rezultatą, ir tai yra pagrindas, kad Darbo partija gyvuos“, - sakė pirmadienį V. Uspaskichas.
Mes aplenkėme konservatorius, Liberalų sąjūdį, socdemai išnyko, „tvarkiečiai“ išnyko, ar buvo galima tikėtis geresnių rezultatų už rezultatus Vilniuje.
„Mes aplenkėme konservatorius, Liberalų sąjūdį, socdemai išnyko, „tvarkiečiai“ išnyko, ar buvo galima tikėtis geresnių rezultatų už rezultatus Vilniuje“, - džiaugėsi europarlamentaras.
Politikas dar neatskleidė, kurį iš buvusių konkurentų sostinės mero rinkimuose Darbo partija rems antrajame ture. Pasak jo, tai dar pirmadienį svarstys partijos taryba.
Visgi, neatmetė europarlamentaras, partija gali nedeklaruoti paramos nė vienam antrajame ture toliau konkuruosiančiam kandidatui, jei dabartinis sostinės meras Remigijus Šimašius ir buvęs Vilniaus vadovas Artūras Zuokas su darbiečiais neves derybų.
Vilniaus miesto mero rinkimuose europarlamentaras nusileido A. Zuokui (22,7 proc.) ir R. Šimašiui (37,3 proc.) Darbo partijos lyderis surinko 10,96 proc. balsų.
Pagal mandatų skaičių Darbo partija - šešta, ji, preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, surinko 5,09 proc. palaikymą.
-
Prezidentė balsavo savivaldos rinkimuose: buvo lengva išsirinkti 8
Trečiadienį dalyvavusi išankstiniame balsavime Vilniaus savivaldybėje, ji teigė, jog tarp jos keliamų kriterijų buvo „sąžiningumas, ar vykdomas duotas žodis“, taip pat skaidrumas.
„Tai yra vienas pagrindinių mano kriterijų“, – sakė ji, paklausta, ar jai buvo svarbi kandidatų skaidri praeitis.
„Man buvo lengva išsirinkti, nors kandidatų ir septyniolika. Bet žinau, už ką balsavau“, – sakė D. Grybauskaitė.
Šalies vadovė sako nereitingavusi politikų pasirinktame sąraše, sakydama, kad pasitiki pasirinkta „organizacija“.
„Kai balsuoji, tikiesi, kad išrinks tą, už kurį balsuoji, bet ne visada taip išeina. O permainos ir taip vyksta, jos priklauso nuo mūsų pačių, nuo kiekvieno Lietuvos žmogaus“, – teigė prezidentė, paklausta, ar balsavo už permainas sostinėje.
Prezidentė sako balsavusi rinkimuose iš anksto, nes šią savaitę išvyksta vizito į Slovakiją ir Austriją.
Ji taip pat mano, jog tiesioginiai merų rinkimai pasiteisino.
„Manau, kad taip. Jie po truputį įgyja daugiau drąsos ir jėgos. Gal ateityje reikės ir tikslinti įstatymus, bet taip, tai yra galimybė žmonėms tiesiogiai pasisakyti, tiesiogiai rinkti. Po tų pasikeitimų tiesiogiai renkami (merai – BNS) visiškai kitaip jaučia ir žmonių paramą ar kritiką, yra jiems tiesiogiai atskaitingi“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.