Renovacijoje gyventojams sudėtingiausia atrodo žengti pirmuosius žingsnius | Diena.lt

RENOVACIJOJE GYVENTOJAMS SUDĖTINGIAUSIA ATRODO ŽENGTI PIRMUOSIUS ŽINGSNIUS

  • 2

Norint įgyvendinti sėkmingą renovacijos projektą, ypač svarbus modernizaciją administruojančios įmonės atstovų ir gyventojų bendradarbiavimas. Tiesa, didesnei daliai renovuotinų būstų gyventojų būtent pirmieji renovacijos žingsniai kelia daugiausia nerimo. Tokią informaciją atskleidė atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas, kurį inicijavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Rinkos tyrimų bendrovės atliktame tyrime dalyvavo 1015 Lietuvos nuolatinių gyventojų, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų gyventojai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad renovuotinų daugiabučių gyventojai, kaip sudėtingiausias būsto atnaujinimo proceso dalis, dažniausiai įvardija gyventojų suorganizavimą (40 proc.) ir biurokratinę dalį – paraiškų rengimą, administravimą, investicinio plano derinimą (28 proc.).

„Natūralu, kad, pradėjus domėtis būsto renovacija, iš pirmo žvilgsnio visas procesas atrodo labai sudėtingas ir reikalaujantis didžiulio gyventojų indėlio. Tačiau nuo pat pirmųjų žingsnių butų savininkams rasti atsakymus į kylančius klausimus ir planuoti renovacijos darbus padeda modernizacijos projektų administratoriai“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.

Gyventojams kyla įvairiausios baimės

Klaipėdoje daugiabučių modernizacijai atstovaujančios bendrovės specialistė Vilija Adakauskienė pastebi, jog pirmųjų susirinkimų metu itin svarbus aktyvus gyventojų dalyvavimas, kad visi butų savininkai galėtų išsiaiškinti kylančius klausimus ir išsakyti savo baimes.

„Gyventojai turi įvairiausių baimių, susijusių su renovacija, – nepasitiki medžiagų ir darbų kokybe, bijo, kad kainos, kurios būna patvirtintos investiciniame plane, nepakiltų. Taip pat netiki, kad po renovacijos galima pasiekti 50–60 proc. šilumos sutaupymus. Išsklaidant šias baimes prireikia daug administratoriaus kantrybės ir darbo, tačiau realūs pavyzdžiai padeda“, – pasakoja pašnekovė.

Ne visiems priimti sprendimą pavyksta iš pirmo karto

Specialistė pratęsia, jog ne visų daugiabučių bendruomenėms priimti vieningą sprendimą dėl renovacijos pavyksta iš pirmo karto. Tačiau dėl to nerimauti nevertėtų, nes daliai gyventojų gali prireikti daugiau laiko pasidomėti modernizacija iš išsiaiškinti kylančius klausimus.

„Praeina, mėnuo, du, trys – gyventojai vėl kreipiasi dėl pakartotinio balsavimo. Jeigu pritaria dauguma, prasideda „popierinė“ renovacijos dalis. Atsižvelgiant į gyventojų norus ir lūkesčius, rengiamas investicinis planas, vėliau – techninis darbo projektas. Tiesa, ši renovacijos dalis nėra tokia greita, kaip kartais tikisi gyventojai – ji užtrunka apie metus“, – teigia V. Adakauskienė.

APVA primena gyventojams, jog renovaciją daugiabutyje jie turi inicijuoti patys. Norėdami gauti atsakymus į dominančius klausimus bei aptarti modernizacijos galimybes visuomet gali kreiptis į Pastatų energinio taupumo ir priežiūros skyriaus specialistą, atsakingą už daugiabučių namų atnaujinimą tame rajone arba daugiabučio administratorių.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99 699.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

nuomone

RENOVACIJA tai gyventoju apvagimas ir versliininku kiseniu pildymas jei 2 ar 3 kambariu butai turi moketi apie 25 ar 30 tukstanciu tai kokia ju nuomone gali buti ka jie galvoja zada renovuoti debr 90 nama tai balsus rinko kaimyne turejo laisvu lapu isnekino gyventojus kai kurious kad is naujo pasirasytu kad sutinka tai kokia cia renovacija siaubo filmas gyventoju apvogimas

Ela

Ar renovuojant namą privaloma keisti naujai įstatytas lauko duris -telefonspynė ,o, ar reikalingas laiptinės remontas , jei išremontuota laiptinė prieš tris metus ...viskas švaru, pakeistos naujos pašto dėžutės . ???Už viską sumokėta ne maži pinigai .Man administruojančios įmonės darbuotoja aiškino, kad viskas bus keičiama ??? Kas įeina į namo renovacijos darbus ???Išeina ,kad vyks pinigų" plovimas" ????

SUSIJUSIOS NAUJIENOS