Rūkantį vaikiną be kaukės pamatę neuniformuoti pareigūnai baudą išrašė be jokio įspėjimo | Diena.lt

RŪKANTĮ VAIKINĄ BE KAUKĖS PAMATĘ NEUNIFORMUOTI PAREIGŪNAI BAUDĄ IŠRAŠĖ BE JOKIO ĮSPĖJIMO

Utenos apskrities pareigūnams į rankas pakliuvo prie Dauniškio ežero vaikštinėjęs jaunas vaikinas. Už tai, kad apsauginė kaukė nedengė veido, o buvo po smakru, jam skirta bauda. Pareigūnai neslepia – į tokius pažeidimus ir toliau reaguos principingai.

Pasakodamas apie vasario 6 dienos popietę nutikusį incidentą Arnoldas (vardas pakeistas – aut. past.) prisipažino padaręs pažeidimą, tačiau neslėpė apmaudo – skirta bauda – kone dvigubai didesnė nei užmokestis, kurį jis artimiausiu metu gaus už darbą.

„Ėjau nusmaukęs kaukę po smakru ir rūkiau. Aplink žmonių nebuvo. Tada priėjo patruliavę neuniformuoti pareigūnai ir nufotografavo mane, surašė protokolą. Ką tik pradėjau dirbti ir maksimaliai gausiu 150 eurų algos, nes dirbu nepilną mėnesį...“ – sakė jaunas vaikinas.

Arnoldas pridūrė iki šiol besistebintis, kad bauda jam buvo paskirta iš karto – be įspėjimo. Tačiau, kaip jis išgirdo iš pareigūnų, taip esą yra todėl, kad Utena priskiriama raudonajai COVID-19 zonai.

Paklaustas, ar žada skųsti protokolą, Arnoldas tarstelėjo, kad paskirtą baudą susimokės, nes pasirašė su pažeidimu sutinkantis.

Apie šeštadienį fiksuotą pažeidimą pasiteiravus Utenos apskrities pareigūnų, šie patvirtino – toks atvejis buvo – vasario 6 d. Utenos mieste, Lapų gatvėje, pareigūnai vykdė neviešą patruliavimą (jis vykdomas specialiomis spalvomis nenudažytu ir policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu, motociklu, kita transporto priemone ar pėsčiomis – aut. past.) vilkėdami civilius drabužius. Šiuo atveju teisena pradėta, nes vyras viešoje vietoje nedėvėjo nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės ir tuo sukėlė pavojų plisti COVID-19 ligai.

Pasiteiravus, kodėl anksčiau tokio tipo nusižengimo nepadariusiam Arnoldui iš karto skirta bauda, o ne įspėjimas, Utenos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Asta Šuminienė teigė, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 straipsnio 4 dalyje numatoma, kad nusižengimas sukėlęs pavojų išplisti pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytas karantino metu, užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų, įspėjimas – netaikomas.

Siekiant suvaldyti plintančią COVID-19 ligą ir sumažinti sergamumo rodiklį į pažeidimus policija reaguoja principingai.

„Šiuo atveju vyrui skirta pusė minimalios baudos – 250 eurų. Paskirtą baudą jis savo noru turi sumokėti per penkiolika kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo įteikimo dienos. Dėl baudos sumažinimo asmuo turi teisę kreiptis į teismą“, – akcentavo Utenos apskr. VPK atstovė.

„Norime atkreipti dėmesį, kad Visagine, Utenoje ir Molėtuose COVID-19 sergamumo rodikliai yra aukščiausi Lietuvoje, todėl nuo 2021 metų vasario 3 dienos iki vasario 10-osios Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas vykdo sustiprintą ir griežtą karantino reikalavimų kontrolę Utenos, Molėtų rajonuose ir Visagino mieste. Siekiant suvaldyti plintančią COVID-19 ligą ir sumažinti sergamumo rodiklį į pažeidimus policija reaguoja principingai. Asmenys, nesilaikantys karantino rėžimo reikalavimų, bus baudžiami“, – teigė pašnekovė.

I. Gelūno / Fotobanko nuotr.

Šiuo metu Utenos apskrityje vykdoma:

– Asmenų ribojimo judėti tarp savivaldybių kontrolė;

– Viešas ir neviešas patruliavimas gyventojų elgesio kontrolei;

– Nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės dėvėjimo ir netinkamo dėvėjimo kontrolė;

– Asmenų, kurie nėra šeimos ar namų ūkio nariai, artimo kontakto kontrolė. Išskyrus socialinius palaikymo burbulus.

– Bendruomenės pareigūnai vykdo prevenciją dėl būriavimosi žiemos pramogų vietose.

Rašyti komentarą
Komentarai (112)

Laima

Įdomu tik kiek procentų policininkams nuo baudos atitenka,kad jie tokie stropūs? Valdžia visiškai praradusi žmogiškumą, jokio gailesčio,supratimo,užuojautos šitie dabartiniai valdantieji neturi. Pikta tik ant tų žmonių ,kurie už juos balsavo, išrinko, ypač Kaune. Tai turim,ką turim...

Hgd

Lauke rukyt negalima balkonuose negalima. Tai kur rukyt galima tada ?

Vadinasi - Bijokite !

Gėda ir tiems, kurie tokia žinutę neša į visuomenę be blaivių komentarų, - ar jau paliko impotentai ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS