Didelė tikimybė, kad R. Karobliui pavyks išlaikyti postą? | Diena.lt

DIDELĖ TIKIMYBĖ, KAD R. KAROBLIUI PAVYKS IŠLAIKYTI POSTĄ?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius teigia, kad, jo nuomone, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis turėtų išlaikyti savo postą.

Pasak jo, prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė aiškų pasitikėjimą ministru, todėl, jis nemanąs, kad Tvarkos ir teisingumo partija bei kitų partijų pirmininkai išdrįstų negerbti G. Nausėdos pasirinkimo.

„Dėl krašto apsaugos ministro aš nesiimčiau spėlioti, bet prezidentas išreiškė aiškią nuomonę, kad jis norėtų, jog R. Karoblis liktų krašto apsaugos ministru. Aš manau, kad didelė tikimybė, jog partijų pirmininkai ir (ministrą. – ELTA.) deleguojanti partija gerbs prezidento pasirinkimą. Ir turbūt ieškos galimybių, kitos pozicijos, kurią galbūt galėtų kompensuoti Tvarkos ir teisingumo partijai“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė V. Sinkevičius.

„Tvarkiečiams“ gali būti pasiūlytas kitas portfelis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad prezidentui G. Nausėdai išreiškus palaikymą, krašto apsaugos ministras R. Karoblis gali ir nebūti keičiamas, tačiau tokiu atveju, teigia „valstiečių“ lyderis, gali tekti svarstyti Tvarkai ir teisingumui pasiūlyti kitos ministerijos portfelį

„Jeigu žiūrėtume į koalicinę sutartį, tai keisis keturi (ministrai, – ELTA), bet ar keisis konkrečiai R. Karoblis nežinau. (...) Ieškosime kito sprendimo, nes viena partija (Tvarka ir teisingumas. – ELTA) pagal sritį, jeigu toje vietoje pozicijos negaus, mes turėsime spręsti, ką daryti“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime po koalicijos tarybos susitikimo sakė R. Karbauskis.

Dėl krašto apsaugos ministro aš nesiimčiau spėlioti, bet prezidentas išreiškė aiškią nuomonę, kad jis norėtų, jog R. Karoblis liktų krašto apsaugos ministru.

Pasak jo, nepasikeitus R.Karobliui, KAM būtų laikoma LVŽS prerogatyva.

„Yra kalba apie tai, kad toje atsakomybės srityje, kuri buvo priskirta Tvarkai ir teisingumui, atrodo, kad nenorima keisti ministro, tai gali tekti mums peržiūrėti kitas atsakomybės sferas ir tą ministrą laikyti, kad jis yra „valstiečių“ atsakomybės sfera“, – teigė R. Karbauskis.

R. Karobliui, sako LVŽS pirmininkas, priekaištų dėl darbo neturima.

„Mes frakcijoje niekada nešnekėjome, kad kas nors negerai šitoje ministerijoje, bet keičiasi koalicijos, keičiasi atsakomybės sferos ir čia ne tai, kad gerai ar blogai, čia tiesiog pasikeitė. Noras yra kitoks , politinis, o kaip išeis – susiderėsim“, – pridūrė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad liepos pradžioje keturių partijų, daugiau nei mėnesį trukusių derybų metu formavusių valdančiąją koaliciją – „valstiečių“, „tvarkiečių“, „socialdarbiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkai pasirašė koalicinę sutartį ir pasidalino postus Vyriausybėje.

Žemės ūkio bei Užsienio reikalų ministerijų postai atiteko Socialdemokratų darbo partijai, Tvarka ir teisingumas turėtų paskirti naująjį krašto apsaugos ministrą, o Susisiekimo bei Vidaus reikalų ministerijų portfeliai atiteko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos prerogatyvai.

Vis dėlto tuomet dar išrinktasis prezidentas G. Nausėda yra pareiškęs, kad, jo nuomone, krašto apsaugos ministras R. Karoblis turėtų likti savo poste, nes yra gerai savo darbą išmanantis profesionalas.

Ministrus skiria prezidentas ministro pirmininko teikimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Rachael Seymour

Mano kaimyno motina daro $139 / h internete. Ji buvo atleista už 6 menesiuS, taciau praejusi menesi jos darbo užmokestis buvo 13847 JAV doleriu, o tik kelias valandas dirbo internete. naudoti šia nuoroda ,,, >>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­hClub5.Com

Jis turbūt

garbingiausiai sureagavo į galimus savo pareigų pasikeitimus. Ramiai ir rimtai, be jokių nereikalingų cirkų(priešingai nei Pranckietis). Todėl manyčiau kad turėtų pasilikti. Protingas žmogus, ypač tokiame aukštame ir atsakingame poste, yra pats tas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS