Darbą pradėjo nauja teisėjų atrankos komisija Pereiti į pagrindinį turinį

Darbą pradėjo nauja teisėjų atrankos komisija

2015-09-16 09:40
BNS inf.
Teisėjai neišmokėtų atlyginimų bando išsireikalauti per teismus
Teisėjai neišmokėtų atlyginimų bando išsireikalauti per teismus / Š. Mažeikos / Fotobanko nuotr.

Darbą pradėjo naujos sudėties Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, jai pirmą kartą pirmininkavo prezidentės naujai paskirtas vadovas Virginijus Lepeška, trečiadienį pranešė Nacionalinė teismų administracija.

Naujos sudėties komisija paskirta rugpjūčio pabaigoje prezidentei pasirašius dekretą. Savo noru iš komisijos veiklos pasitraukus buvusiam pirmininkui Eugenijui Laurinaičiui ir teisėjai Daliai Kačinskienei, naujuoju pirmininku paskirtas šios komisijos narys psichologas Virginijus Lepeška.

Visuomenės atstovų gretas papildė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios katedros docentė Giedrė Lastauskienė, teisėjų – Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Neringa Švedienė.

Komisijos narių pareigas toliau eis visuomenininkai žurnalistas Šarūnas Černiauskas ir ekonomistas Nerijus Mačiulis bei teisėjai Olegas Fedosiukas ir Skirgailė Žalimienė.

Pasak V.Lepeškos, šiuo metu vienas pagrindinių komisijos tikslų yra kiek įmanoma labiau spartinti pretendentų į  teisėjus atrankos procesą, taip pat didelis dėmesys bus skiriamas pretendentų į teisėjus atrankų objektyvumui.

„Turime dirbti organizuotai, profesionaliai ir labai susikaupę. Visuomenė turi matyti, kad teisėjų paskyrimas – tai kruopštus ir skaidrus procesas. Tikiu, kad komisijos darbo viešinimas gali padėti stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais ir teisėjais“, – teigia V.Lepeška.

Komisija yra prezidento patariamoji institucija, kuri šalies vadovei padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, prezidentė atsižvelgia į komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Komisijos nariai skiriami trejiems metams. Ją sudaro keturi visuomenės atstovai ir trys teisėjai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra