Galimybe nesunkiai, tiesiai iš gamintojų gauti šviežių produktų, galėtų tapti Maisto ambasados. V. Kavaliauskas su bendraminčiais netgi sugalvojo sistemą, kaip iš ambasados taškų būtų galima saugiai, be jokių kontaktų su žmonėmis, pasiimti lauknešėlius.
„Lauknešėlių sistema itin paprasta. Produktus užsakome internetu, sumokame už juos interneto banke. Užsakymai sudedami ir paliekami Maisto ambasadoje – gana arti nuo namų esančioje atsiėmimo vietoje. Svarbiausia čia – abipusis pasitikėjimas“, – sako V. Kavaliauskas ir prisimena žodžius, kuriuos jam kartą Sūrių turguje pasakė šviesios atminties žurnalistas Romas Sakadolskis: „Su sūriu jūs kuriate savitarpio pasitikėjimo saitus“.
Atrodo, šie žodžiai šiandien yra kaip niekada aktualūs. Šiandien išgyvename laiką, kai pasitikėjimas duoda savo vaisius. Valgytojas negali pasirinkti ir nežino, kas tiksliai bus jo užsakytame lauknešėlyje, taigi, jam lieka tik viltis, kad gamintojas įdės šviežiausią, geriausią ir skaniausią produktą. „Juk kalbame apie pilietinį solidarumą ir sąžinę“, – teigia asociacijos „Viva Sol“ įkūrėjas V. Kavaliauskas.
Mes siūlome bendruomenėms, kaimynų grupėms daryti savo lauknešėlius, kalbėti su smulkiaisiais gamintojais. Šiandien daugiau nieko kito ir nelieka, kaip tik kurti pasitikėjimo ryšius tarp valgytojo ir gamintojo.
Per trumpą laiką Vilniuje, Alytuje ir Varėnos rajone jau įkurtos 7 Maisto ambasados, kuriose galima atsiimti lauknešėlius. Maisto ambasadų iniciatoriai sako, kad kiekvieną dieną prie jų iniciatyvos jungiasi vis daugiau žmonių.
„Mes siūlome bendruomenėms, kaimynų grupėms daryti savo lauknešėlius, kalbėti su smulkiaisiais gamintojais. Šiandien daugiau nieko kito ir nelieka, kaip tik kurti pasitikėjimo ryšius tarp valgytojo ir gamintojo“, – įsitikinęs ožkų augintojas ir sūrininkas V. Kavaliauskas.
Daugiau nei 10 metų Dargužių kaime, Varėnos rajone veikianti parduotuvėlė-namų restoranėlis bene pirmieji pritarė ir pradėjo įgyvendinti Maisto ambasados idėją.
Jie pakvietė smulkiuosius gamintojus tiekti būtiniausius maisto produktus – pieną, varškę, jogurtą, sūrius, naminę duoną, sezonines daržoves, kiaušinius, mėsą vietos gyventojams.
„Produktai valgytojams perduodami laikantis visų higienos reikalavimų – supakuoti jie paliekami terasoje, stengiantis išvengti socialinio kontakto“, – teigia dargužietė, viena iš Atvirų Dargužių savanoriško judėjimo organizatorių, „Pavasarinių sūrio lauknešėlių“ užsakymų administratorė-savanorė Dovilė Plokštytė.
Dargužių savanoriai yra pasirengę padėti vienišiems, vyresnio amžiaus žmonėms – atnešti jiems maisto produktų, vaistų, sumokėti mokesčius. „Žmonėms ramiau, kai jie žino, kad esama žmonių, į kuriuos jie, esant reikalui, gali kreiptis“, – įsitikinę Atvirų Dargužių judėjimo nariai.
Naujausi komentarai