Bendrų kelionių vertė
„Kelionės – mūsų šeimos gyvenimo būdas, – pokalbį pradeda L. Vidrinskienė. – Per metus svetur stengiamės išvykti bent keturis kartus. Dažniausiai renkamės šiltuosius kraštus, ypač tada, kai Lietuvoje tvyro darganos ar spaudžia šaltukas.“
Pasak jos, kelionės – tai ne tik poilsis, bet ir puiki investicija į vaikų pasaulėžiūros formavimą, galimybė šeimai daugiau laiko praleisti kartu ir patirti gyvenimo džiaugsmą.
Tačiau, kad ir kaip gerai būna suplanuota kelionė, iš anksto numatyti, su kokiais iššūkiais teks susidurti, neįmanoma. Nors daugumą jų pavyksta gana lengvai išspręsti, kai kurios situacijos gali stipriai paveikti ne tik emociškai, bet ir finansiškai. Labiausiai, žinoma, atostogų ritmą sutrikdo sveikatos problemos.
Galimų iššūkių prevencija
L. Vidrinskienė, turinti daugiau kaip trylikos metų patirtes draudimo sektoriuje, ne tik stebi šiuos atvejus iš arti, bet ir pati yra su jais susidūrusi keliaudama. Laimė, tiek jai, tiek šeimos nariams visada pavyksta viską išspręsti be didelio streso, nes dar prieš keliones būna pasirūpinta galimų iššūkių prevencija.
Pašnekovė akcentuoja, kad, keliaujant po Europos šalis, būtina turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kuri leidžia gauti būtinąją medicinos pagalbą be papildomų išlaidų.
„Tai vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų apsidrausti kelionėje – tereikia parodyti kortelę gydymo įstaigoje ir viskas sutvarkoma automatiškai. Ne kartą mačiau, kaip tai išgelbėjo žmones nuo didelių finansinių išlaidų dėl traumų ar ligų“, – sako L. Vidrinskienė.
Ji ypač rekomenduoja šią kortelę tiems, kurie mėgsta keliauti automobiliu ar kemperiu, nes tuomet per trumpą laiką aplankoma daug šalių, o kiekvienoje jų gali prireikti pagalbos.
Būtinas sveikatos draudimas
Nors pati Laura visuomet keliauja su draudimu, ji yra girdėjusi ne vieną skaudžią tų žmonių, kurie tokio draudimo neturėjo, istoriją. Ypač liūdnos situacijos nutinka tada, kai vaikams prireikia skubios pagalbos, o ją suteikę užsienio gydytojai pateikia kelių šimtų ar net kelių tūkstančių eurų sąskaitas.
Kelionės – tai ne tik poilsis, bet ir puiki investicija į vaikų pasaulėžiūros formavimą, galimybė šeimai daugiau laiko praleisti kartu.
„Tokių atvejų esu mačiusi ne vieną – tėvai pasijunta bejėgiai, o kelionės džiaugsmas akimirksniu virsta milžinišku stresu ir didelėmis išlaidomis“, – pasakoja L. Vidrinskienė.
Paklausta, ar prieš vykdama svetur su dviem vaikais pasidomi, kur bus artimiausia gydymo įstaiga, pašnekovė atsako to nedaranti, nes vadovaujasi požiūriu, kad gyvename laikais, kai viską galima rasti telefone per kelias sekundes. Tačiau pabrėžia visada pasirūpinanti prevencija, t. y. draudimu. Tik tada, anot jos, galima atsipalaiduoti ir mėgautis kelione.
Reikia atlikti namų darbus
„Keliauti nuolat nerimaujant ir baiminantis – tai tarsi pačiam save programuoti nesėkmei. Ramybė ir saugumas turi ateiti iš vidaus – bet tam reikia atlikti namų darbus dar prieš kelionę ir pasiruošti iš anksto“, – sako Laura.
Baigdama pokalbį pašnekovė siunčia nuoširdų linkėjimą visiems keliauti mėgstantiems žmonėms.
„Linkiu kiekvienam, planuojančiam vykti svetur, prisiminti, kad saugumas kelionėse – tai ne papildomos laiko sąnaudos ar išlaidos, bet investicija į ramybę. Užtikrintas finansinis ir emocinis saugumas leidžia patirti keliones visapusiškai – be baimės ir rūpesčių“, – pabrėžia L. Vidrinskienė.
Investicija į ramybę keliaujant
ESDK yra paprasta, nemokama ir labai svarbi priemonė užtikrinti savo ir artimųjų saugumą keliaujant po Europos šalis.
Kam ji reikalinga?
ESDK – tai dokumentas, kurį išduoda ligonių kasa ir kuris patvirtina žmogaus teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas ES šalyse, Europos ekonominės erdvės šalyse, Šveicarijoje ar Jungtinėje Karalystėje iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Kitaip tariant, jei Lietuvoje esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, ši kortelė leidžia jums atostogaujant Europoje gauti būtinąją medicinos pagalbą nemokamai arba pagal tos šalies taikomas sąlygas.
Kada kortelė praverčia?
• Kai svetur netikėtai paūmėja lėtinė liga.
• Patyrus traumą, pavyzdžiui, parkritus ir susižeidus.
• Patekus į eismo įvykį ir susižalojus.
• Susidūrus su kitomis nenumatytomis situacijomis, kai būtina medicinos pagalba.
Ką reikia žinoti apie tvarką skirtingose šalyse?
Kiekviena šalis turi savo sveikatos apsaugos sistemą ir taisykles. Jei prireikia būtinosios medicinos pagalbos, kortelė galioja tik tuomet, kai kreipiamasi į gydymo įstaigas, kurios yra sudariusios sutartį su tos šalies ligonių kasa. Todėl prieš išvykstant rekomenduojama pasidomėti, kokios priemokos ar mokesčiai taikomi pacientams konkrečioje šalyje. Ši informacija prieinama ligonių kasos interneto svetainėje čia.
Kaip gauti kortelę?
• Atvykus į ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių.
• Prisijungus prie informacinės sistemos e.vlk.lt ir užpildžius prašymą.
• Paštu atsiuntus užpildytą ir pasirašytą popierinę Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje skelbiamą prašymo formą.
Naujausi komentarai