Cinikų paradas | Diena.lt

CINIKŲ PARADAS

Rusų literatūros klasikas grafas L. Tolstojus, garsėjęs nevaldomu didžiūno šėlsmu, tik perkopęs į antrąją amžiaus pusę ir susizgribęs, kad už visą padarytą blogį galiausiai teks atsakyti, nurimo ir atsigręžė dievop, bet vis tiek negavo Nobelio literatūros premijos, nes tuometės komisijos nariams buvo nepriimtinas, kaip tuokart išsireikšta, šio pono "kietakaktiškas priešiškumas visoms civilizacijos formoms".

Ir įspūdžio nepadarė net įstabūs romanai. Matyt, tuomet jo amžininkai apie klasiką žinojo daugiau, nei rašoma dabartiniuose literatūros vadovėliuose.

Tad apdovanoti tokią asmenybę būtų buvę mažų mažiausiai ciniška, nes tai diskredituotų pačią premijos idėją. Nors ta idėja dėl didelio noro išlaikyti moralinį balansą vis tiek buvo devalvuota, kai, pavyzdžiui, Nobelio taikos premijai buvo nominuotas A. Hitleris arba ta premija net buvo įteikta nekaltų žmonių krauju susitepusiam paskutiniajam ir vieninteliam Sovietų Sąjungos prezidentui.

Bet taip jau nutinka, kad, laikui bėgant, daug kas užmirštama. Taip ilgainiui turbūt užsimirš ir neblėstantis V. Putino cinizmas, kai pastarosiomis dienomis jis vėl sužibėjo komentuodamas opozicionieriaus A. Navalno apnuodijimą.

Ne mažesni cinikai nei V. Putinas šiandien atrodo ir ES parlamentarai, "besižavintys baltarusių tautos drąsa ir atkaklumu", bet taip ir nepalaikę sankcijų idėjos baltarusių "tėtušio" režimui.

Esą "Novičioką" tas galėjo išgerti ir pats, nes nuodus, anot chemiko-prezidento, "nėra sunku pasidaryti", be to, oponentas "simuliavo ligą".

Tik A. Navalnas ne iš tų, kuris nepajėgtų deramai atsikirsti. Tad savo įžvalgomis, per stebuklą atsigavęs po "Novičioko" dozės, jis gerokai pralinksmino savo sekėjus ir viešai išjuokė "plačiaregį" VVP.

Ne mažesni cinikai nei V. Putinas šiandien atrodo ir ES parlamentarai, "besižavintys baltarusių tautos drąsa ir atkaklumu", bet taip ir nepalaikę sankcijų idėjos baltarusių "tėtušio" režimui.

Šią gėdą turi prisiimti ir du nuo rezoliucijos "susilaikę" Lietuvos atstovai – S. Jakeliūnas su V. Uspaskichu.

Kitaip tariant, pasaulinės politikos cinikų parade žygeivių daugėja. Tik piliečiams nuo to ne geriau.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Virginijus

Jei ši autorė rašytų tik apie savo sapnelius, negalėtum nieko pasakyt, nes tai būtų jos asmeninės patirties viešinimas. Bet kam jai pastoviai demonstruoti savo negebėjimą suvokti to, kas vyksta pasaulyje - nesuprantu...

ale

patyletum, asta, tai atrodytum protingesne... vat tai demokratija...kad net draudziama tureti savo nuomone isrinktiems delgatams briuselyje. tfuuuuu

na ... BLT ,....

slyksti dura tu Astute ....ir dar didesne cinike.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS