Kai nedirbi, reikia pranešti
Lietuviai – darbštūs žmonės. Tad ir per šventes ne vienas ėmėsi ne taurelę kilnoti (nereikia slėpti, kuo visuomet baigiasi Visų šventųjų diena), o kai ką gero namuose padaryti. Ir koks buvo tokių žmonių nustebimas, kai vakar nuvažiavę į "Senukų" prekybos centrą gyventojai turėjo bučiuoti durų rankeną. Tiesa, už tų durų stiklo buvo užkištas popieriaus lapas su užrašu, jog lapkričio 1 dieną parduotuvė nedirbs. Tik ar tam, kad apie tai sužinotų miestiečiai, pakako to užkišto lapo su užrašu? Nejaugi buvo taip sunku apie tą nedarbo dieną įdėti skelbimą į miesto laikraščius? Kas dabar padengs nuostolius žmonėms, kurie specialiai važiavo į "Senukus" ir turėjo apsisukę grįžti namo? Negražu šitaip neatsakingai elgtis.
Juozas
Lapus pučia į kiemą
Esu pasipiktinusi miestą valančios įmonės darbuotojais. Kretingos gatvėje valydami takus jie nupučia juos ant kiemų ir palieka. Juk daugiabučių kiemų niekas nevalo nuo vasaros. Juos mes patys turime tvarkytis. Šios įmonės darbuotojai turėtų pagalvoti, kad taip takų negalima valyti. Jei taip vienas nuo kito tik stumdysime, tai ir gyvensime iki ausų šiukšlėse. Galėtų nors nugrėbti nuo takų, o dabar nupūstus lapus palieka mūsų kiemuose. Tokia veikla užfiksuota prie Kretingos gatvės 46–50 namų. Gėda tokiems šlavėjams.
Nijolė
Ant Pilies tilto – duobė
Prisimenu, kaip "Karštame telefone" vienas miestietis džiaugėsi, kad po jo pastabos šioje rubrikoje jau kitą dieną buvo užlyginta duobė, buvusi ant Pilies tilto. Pamėginsiu ir aš laimę. Nes ant to paties tilto važiuojant Pilies gatvės link vėl atsirado didelė duobė. Kyšo net armatūros galas. Gal kaip nors galima tą duobę užlyginti.
Arvydas
Neskatina tausoti gamtos
Vieną dieną kažkur perskaičiau, kad jei į šiukšlių konteinerius metami sugrėbti lapai, skiriama 2 tūkst. litų bauda. Kodėl valdininkai žiūri tik kaip skirti baudą, o neskuba sudaryti žmonėms sąlygų, kad jie iš tikrųjų tausotų gamtą ir jos neterštų. Juk nuosavų namų gyventojai kitaip tvarkosi buitį. Mums nereikia tiek kartų išvežti šiukšlių, jei palyginsime, kiek mes mokame už jų išvežimą. Per metus sumokame 321 litą už atliekų išvežimą. Realiai mūsų konteinerius išveža pustuščius. Todėl žmonės krauna viską, ką turi, – lapus, maisto atliekas. Tai galima būtų kaupti ir kompostuoti. Būtų tvarka ir nauda. Tačiau tai neskatinama. Pastebima, kad daugiabučių namų gyventojai į konteinerius meta viską, ką turi. Bet tam ir yra savivaldybėse darbuotojai, kurie turėtų sukti galvas, kaip skatinti žmogų tausoti gamtą.
Skaitytoja
Naujausi komentarai