Palaužti arba sunaikinti | Diena.lt

PALAUŽTI ARBA SUNAIKINTI

Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse Ukrainos generalinės prokuratūros biuras paskelbė skausmingus skaičius – nuo Rusijos invazijos pradžios šalyje žuvo 483 vaikai, 989 buvo sužeisti. Sako, dėl streso kai kurie vaikai nustoja augti, kiti liaujasi kalbėję, nelygu, kiek kuris patyrė kremlinių „taikdarių“ nešamą kruviną „gėrį“.

Prieš kelis mėnesius paskelbta Jeilio universiteto tyrėjo iš JAV N. Raymondo ataskaita (ji grįsta palydovinėmis nuotraukomis ir viešais duomenimis) per pasaulį nuvilnijo tarsi Ukrainos vaikų grobimo pavojaus aliarmas.

Kalba yra apie 6 tūkst. mažųjų karo belaisvių (Ukrainos valdžia tikina jų esant net iki 15 tūkst.), kuriuos Rusija laiko perauklėjimo stovyklose Sibire ir aneksuotame Kryme.

Tarp jų buvo ir vos kelių mėnesių kūdikių, jie apgyvendinti 43 stovyklose visoje Rusijoje, dalis tų vaikų prievartiniu būdu įvaikinami rusų šeimose.

Nors Kremlius tai vadina našlaičių gelbėjimu, nustatyta, kad mažiesiems diegiamos promaskvietiškos pažiūros, jie mokomi naudotis šaunamaisiais ginklais, nors esą nerasta įrodymų, jog būtų siunčiami kovoti.

Taigi jau visai netoli iki blogosios Afrikos, kur Vaikų gynimo diena irgi prasmės neturi, nors ši data yra priminimas pasauliui apie būtinybę saugoti mažųjų teises, nes be to sunkiai įmanoma dvasiškai sveika ateities visuomenė.

Vaikas turi teisę gyventi nieko nebijodamas, su savo mama ir tėčiu, niekam nevalia jo mušti, jis turi teisę į taikų dangų, teisę žaisti, teisę į vaikystę.

Tik štai Kremlius ukrainiečių atžvilgiu to nepripažįsta, civilizuoto pasaulio konvencijos jiems negalioja, todėl ir dėl Ukrainos vaikų jie turi savo planų: palaužti arba sunaikinti.

Gairės: karas Ukrainoje, Ukraina, Rusija, vaikai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS