Buvo Lietuvoje tokia Tautos prisikėlimo partija (TPP), įkurta pramogų verslo atstovo Arūno Valinsko. Italijoje kur buvęs kur nebuvęs išdygo toks Beppe Grillo – komikas, įkūręs „Penkių žvaigždučių judėjimą“.
Italams Beppe patinka, lietuviams A.Valinskas taip pat patiko. Abu vyrai yra kandūs, šmaikštūs, žinomi... Abu sakė kovojantys su sistema, nepriklausantys nuo jokių politinių jėgų, neturintys jokių interesų ir t.t.
Italijoje komikas B.Grillo į šuns dienas dėjo viską – politines partijas, Europos Sąjungą, krizę, taupymą, ekonomiką – žodžiu, viską. Terpė šiai, pavadinkime, politinei demagogijai sklisti, puiki. Pastaruosius kelerius metus Italija iš tiesų gyvena sunkiai.
„Prisikėlėliai“ buvo labai panaši į itališkąjį „Penkių žvaigždučių judėjimą“. Daugelis balsavusiųjų už juos lietuvių taip pat reiškė protestą prieš tradicines politines jėgas ir tūnančius Seime nuobodylas.
Žinoma, tiesiogiai niekas TPP ir „Penkių žvaigždučių judėjimo“ ar A.Valinsko ir B.Grillo nelygina. Įdomiau panagrinėti, kaip tokie judėjimai gimsta ir kodėl?
Kyla įtarimas, kad už šių politinių judėjimų kažkas stovi. Kažkas įtakingas... Jei visuomenė yra nusivylusi tradicinėmis politinėmis jėgomis, neketina už jas balsuoti, kodėl gi nesukūrus kažko, kas patrauktų rinkėjų dėmesį? Ir A.Valinskas, ir B.Grillo – puikus pasirinkimas.
Vis dėlto, remiantis Lietuvos analogija, „Penkių žvaigždučių judėjimas“ vargu ar priims kokius nors sprendimus savarankiškai ir apskritai vargu ar bus savarankiška politinė jėga. Todėl tikėtis, kad B.Grillo tesės savo rinkimų pažadus – daugiau nei naivu. Tai, ką žada B.Grillo, vargu ar bus realizuota dabartinėje situacijoje. Be to, labai tikėtina, kad kuri nors didžioji Italijos partija paprasčiausiai absorbuos „Penkių žvaigždučių judėjimą“ arba šis išsivaikščios kaip TPP.
Galiausiai protestas prieš sistemą atsisuks prieš pačius rinkėjus, nes stabilumo tokia rinkimų baigtis nežada.
Naujausi komentarai