Politikų spjūviai | Diena.lt

POLITIKŲ SPJŪVIAI

Leo Messi virtuoziškai suklaidina kelis varžovus, perduoda kamuolį Robertui Lewandowskiui, šis galingai šauna į vartus, bet Ernestas Šetkus smūgį atremia. Pasaulio rinktinė spaudžia ranką lietuviams ir pripažįsta šių meistriškumą. Gainioja vyrai kamuolį ant Šeškinės kalvų, net gražu žiūrėti... Bet kas čia? Nei vyrų, nei šviesų, nei stadiono. Tik niūrūs gelžbetonio griaučiai. Remigijus Šimašius, Artūras Zuokas, Juozas Imbrasas ir kiti buvę bei esami Vilniaus vadovai pabunda iš saldaus sapno.

Dar nuo sovietinių laikų lipdomas Nacionalinis stadionas jau seniai tapo ne sporto, o politikų mūšių įrankiu. Savotišku strateginiu objektu, kurį pastatyti sudėtingiau, nei Herakliui iškuopti Augėjo arklides. Lietuvoje tokio superherojaus neatsiranda jau daugiau nei tris dešimtmečius. Panašu, kad neatsiras dar tiek pat.

Kol politikai stumdo atsakomybės svertus vienas nuo kito, Lietuvos futbolas ir lengvoji atletika, kaip likimo nuskriausti benamiai, ir toliau trinsis varganose pašiūrėse, net nesvajodami apie aukštesnio lygio renginius.

Kai šią savaitę Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nurodė Vilniaus valdžiai nutraukti Nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą, R.Šimašius dramatiškai pareiškė, kad kilni 150 mln. vertės idėja buvo tiesiog nužudyta, o dėl to kalti "valstiečiai", darę spaudimą VPT. Ir jis esą nieko negalįs pakeisti. Valdantieji neliko skolingi, paleidę strėlių pačiam sostinės vadovui. Kol politikai stumdo atsakomybės svertus vienas nuo kito, Lietuvos futbolas ir lengvoji atletika, kaip likimo nuskriausti benamiai, ir toliau trinsis varganose pašiūrėse, net nesvajodami apie aukštesnio lygio renginius. Glaustųsi Kaune, bet vartus dar šiemet atverti turėjęs kapitališkai rekonstruotas S.Dariaus ir S.Girėno stadionas geriausiu atveju bus baigtas po poros metų. Klaipėda ir kiti didmiesčiai į tarptautinio lygio arenas apskritai nepretenduoja.

Blogiausia tai, kad Seimo rinkimai greit praeis, skandalai trumpam nurims, ir jau nauji saldžiabalsiai suoks apie būtinybę investuoti į sporto objektus, apie jų naudą tautos sveikatai, tačiau Nacionalinio stadiono griaučiai Šeškinės kalvose ir toliau siūbuos kaip siūbavę – ant politikų pažadų debesies.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Žinoma

Pamirškit tuos stadijonus

Rimas

Statys atskirą stadika

SUSIJUSIOS NAUJIENOS