Sąjunginė Rusijos ir Baltarusijos valstybė ėmė braškėti. Maskvai uždraudus importuoti iš Baltarusijos pieno produktus, Minskas atsisakė dalyvauti susitikime regiono saugumo klausimais.
Sekmadienį nuskambėjęs pareiškimas, pasak analitikų, yra dar vienas ženklas, kad santykiai tarp šių valstybių kaimynių blogėja. Be to, tai yra smūgis Maskvos pastangoms plėsti ryšius su buvusios Sovietų Sąjungos respublikomis karinėje srityje.
Baltarusijos politikai ir diplomatai net neslėpė, kad atsisakyti dalyvauti Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) viršūnių susitikime privertė draudimas importuoti pieną. "Baltarusija, iki paskutinės akimirkos laukusi, kad tas diskriminacinis draudimas būtų atšauktas, buvo priversta priimti sprendimą nedalyvauti šiame susitikime", – sakoma Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Andrejus Popovo pareiškime. KSSO susitikimas prasidėjo Maskvoje šį sekmadienį. Maža to, A.Lukašenka įsakė parengti naujas Baltarusijos ir Rusijos sienos kirtimo taisykles.
Vadinamasis pieno karas tarp Baltarusijos ir Rusijos kilo birželio 6 d., kai Maskva staiga uždraudė importuoti 500 pavadinimų baltarusiškus pieno produktus, esą dėl sveikatos apsaugos. Tai skaudžiai smogė Baltarusijai, kuri iš pieno produktų eksporto į Rusiją uždirbdavo iki 1 mlrd. JAV dolerių (2,5 mlrd. litų). Rusijos sprendimas smogti Baltarusijos pieno pramonei, kaip manoma, buvo priimtas dėl to, kad gavusi finansinę paramą Baltarusija vis dėlto neskuba pripažinti Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybės. Parama, kaip teigiama, buvo išduota su sąlyga, kad Minskas tai padarys.
Naujausi komentarai