Per pasaulį nuvilnijo smurto banga Pereiti į pagrindinį turinį

Per pasaulį nuvilnijo smurto banga

2009-07-07 23:59
Aukos: Kinijos Urumčio gatvės liko nusėtos šimtais sužeistųjų.
Aukos: Kinijos Urumčio gatvės liko nusėtos šimtais sužeistųjų. / AFP, "Reuters" nuotr.

Įvairiuose pasaulio kampeliuose savaitgalį tryško agresija. Aistros kunkuliavo Vokietijoje, Italijoje, Kinijoje ir Hondūre.

Sudegino policijos automobilį

Tradicinė gatvės šventė, kasmet vykstanti antrame pagal dydį Vokietijos mieste Hamburge, naktį į sekmadienį virto riaušėmis. Jose dalyvavo maždaug tūkstantis žmonių. 86 riaušininkai buvo sulaikyti, nukentėjo 27 policijos pareigūnai. Chuliganai statėsi barikadas ir sugebėjo sudeginti vieną policijos automobilį.

Maždaug 1800 teisėsaugos pareigūnų guminėmis lazdomis ir vandens patrankomis tramdė įsisiautėjusią minią. Atkurti tvarką boheminiame Šancenfirtelio rajone pavyko tik sekmadienio rytą.

Policijos ir riaušininkų susidūrimai per Hamburgo gatvės šventę "Schanzenfest" jau tampa tradicija. Vokietijos žiniasklaida dėl to kaltina suaktyvėjusius kairiųjų pažiūrų ekstremistus.

Protestuotojai gerai pasiruošė

Susidūrimai su policija šeštadienį vyko ir Italijos Vičencos mieste. Čia keli šimtai žmonių išėjo protestuoti prieš JAV karinės bazės, įsikūrusios netoli šio miesto, plėtrą.

Maždaug 300 jaunuolių su šalmais ir savadarbiais plastikiniais skydais stojo į atvirą kovą su policininkais. Chuliganai mėtė į pareigūnus akmenis ir butelius su degiais skysčiais. Policininkai atsakė guminėmis lazdomis ir ašarinėmis dujomis. Apie nukentėjusiuosius nebuvo pranešta.

Protestuotojai bandė prasiveržti į JAV karinę bazę, bet nesėkmingai. Šioje akcijoje taip pat dalyvavo antiglobalistai, protestuojantys prieš JAV prezidento Baracko Obamos politiką ir Didžiojo aštuoneto susitikimą, kuris šią savaitę vyks Italijos L'Akvilos mieste.

Įsiplieskė etninis konfliktas

Kinijos Sindziango provincijos sostinėje savaitgalį kilę neramumai pareikalavo daugybės aukų. Per riaušes žuvo maždaug 140 žmonių.

Dalis vietos gyventojų, išėjusių į Urumčio gatves, degino automobilius, daužė parduotuvių vitrinas, taip pat susigrūmė su policija ir riaušių malšinimo daliniais. Jau ilgą laiką konfliktuojantys hanų ir uigūrų tautybės žmonės puldinėjo vieni kitus.

Vyriausybė šiuos etninius neramumus pavadino mėginimu nuversti valdžią ir griežtai juos numalšino. Pareigūnai suėmė kelis šimtus asmenų, dalyvavusių smurto išpuoliuose, tarp jų daugiau nei dešimt svarbiausių riaušių kurstytojų.

Riaušės kilo 2,3 mln. gyventojų turinčiame Urumčyje, esančiame už 3270 km į vakarus nuo Pekino. Sindziango sostinės gyventojai surengė protestą dėl vyriausybės veiksmų birželio pabaigoje malšinant susirėmimus, kilusius tarp kinų hanų ir uigūrų tautybės darbininkų Kinijos pietuose. Per tuos neramumus Šaogiano mieste žuvo du uigūrai.

Kruvini perversmo atgarsiai

Lyg ant parako statinės pastarosiomis savaitėmis gyvena ir Hondūras, kur kariuomenė birželio pabaigoje nuvertė šalies prezidentą Manuelį Zelayą ir ėmėsi griežtai malšinti jo šalininkų protestus.

Kariniai automobiliai sekmadienį užblokavo Hondūro sostinės oro uosto tūpimo taką ir neleido nutūpti ištremtojo prezidento lėktuvui.

Prieš lauktą M.Zelayos sugrįžimą kariai panaudojo ašarines dujas ir šaudė į įpykusius protestuotojus, mėginančius įsiveržti į oro uostą. Per šiuos susirėmimus žuvo du prezidento šalininkai, dar bent du buvo sužeisti.

M.Zelayos lėktuvas kurį laiko suko ratus virš Hondūro sostinės oro uosto, bet nesugebėjęs nusileisti nuskrido į Nikaragvą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų