Dvi Korėjos vėl ant karo slenksčio. Dar vieną raketą paleidusi Šiaurės Korėja perspėjo Seulą dėl galimo karinio atsako į šio sprendimą prisijungti prie masinio naikinimo ginklų neplatinimo programos.
Veiksmai sulauks atsako
"Bet kokie menkiausi priešiški veiksmai prieš mūsų respubliką, tarp jų – mūsų taikių laivų sustabdymas ir apieškojimas, sulauks nedelsiamo ir galingo atsakomojo karinio smūgio", – sakoma kariškių pranešime. Jame taip pat nurodoma, kad Pchenjanas nebepaisys 1953 m. pasirašytos paliaubų sutarties, kuri užbaigė dviejų Korėjų karą.
"Mūsų kariuomenė nebebus saistoma paliaubų sutarties, nes dabartinė JAV vadovybė įtraukė Pietų Korėjos marionetes į savo programą", – nurodoma Šiaurės Korėjos kariuomenės atstovo išplatintame dokumente.
Paleido gamyklą
Pranešusi apie savo pasiryžimą kariauti, Šiaurės Korėja vėl paleido branduolinio kuro perdirbimo gamyklą. Joje išgaunamas branduoliniams ginklams tinkamas plutonis.
Kad paleidžiama gamykla, pranešė regiono šalių žiniasklaida. Pietų Korėjos dienraščio "Chosun Ilbo" pranešime nurodoma, kad virš Jongbjono gamyklos, kuri yra į šiaurę nuo Pchenjano, pastebėti kylantys garai. Tai rodo, jog šis kompleksas vėl pradėjo dirbti.
Informaciją patvirtino ir vienas pareigūnas. "JAV palydovai šnipai neseniai pastebėjo įvairių ženklų, rodančių, kad buvusi įšaldyta perdirbimo gamykla vėl pradėjo veikti", – sakė neįvardytas likti pageidavęs asmuo.
Tarptautinis atsakas
Šiaurės Korėjos ir tarptautinės bendruomenės santykiai paaštrėjo šių metų pavasarį, kai šalis išbandė tolimojo nuotolio raketą ir pareiškė pasitraukianti iš branduolinio nusiginklavimo sutarties. Jungtinių Tautų (JT) išsakytas pasmerkimas tik sukėlė dar daugiau priešiškų Šiaurės Korėjos veiksmų.
Šią savaitę Pchenjanas išbandė branduolinį užtaisą ir paleido šešias artimojo nuotolio raketas. Reaguodama į tai JT Saugumo Taryba sušaukė skubų posėdį. Netgi nuolatinės Šiaurės Korėjos užtarėjos Rusija ir Kinija šį kartą vienbalsiai pritarė, kad Pchenjano veiksmai turi būti pasmerkti. Dabar Saugumo Taryba svarsto galimas sankcijas.
Naujausi komentarai