Rusijoje prasidėjo konferencija dėl Afganistano | Diena.lt

RUSIJOJE PRASIDĖJO KONFERENCIJA DĖL AFGANISTANO

  • 3

Rusijoje penktadienį prasidėjo konferencija dėl Afganistano, kurioje dalyvauja šios karo draskomos šalies valdžios ir Talibano atstovai.

Pradėdamas penktadienio susitikimą Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išreiškė viltį, kad konferencija galėtų padėti sudaryti sąlygas taikos deryboms.

„Maskvos derybų formatu siekiama inicijuoti visas afganų šalis įtraukiantį dialogą nacionalinio susitaikymo proceso paskatinimo labui“, – sakė S. Lavrovas.

Jis akcentavo „Islamo valstybės“ keliamą grėsmę Afganistane ir sakė, kad ši grupuotė su užsienio rėmėjų pagalba bando „paversti Afganistaną tramplinu savo ekspansijai centrinėje Azijoje“.

Ši konferencija yra Maskvos bandymas susodinti prie stalo Afganistano valdžią ir Talibaną. JAV nurodė, kad atsiųs diplomatą iš savo ambasados Maskvoje stebėti diskusijų.

Iš pradžių susitikimas Maskvoje planuotas rugsėjį, bet buvo atidėtas Kabului atsisakius dalyvauti ir pareikalavus, kad procesui vadovautų afganai. Šį kartą Afganistano vyriausybė savo pasiuntinių taip pat neatsiuntė, bet dalyvauja vyriausybės paskirtos Taikos tarybos nariai.

Talibano pareigūnai ir Taikos tarybos nariai anksčiau yra susitikę įvairiuose forumuose užsienyje ir nors jokių oficialių derybų niekada nebuvo, jie yra surengę tiesioginių diskusijų.

Talibanas atsisako tiesiogiai derėtis su Afganistano vyriausybe, kurią laiko JAV marionete, ir tvirtina, kad dėl 17 metų trunkančio karo užbaigimo derėsis tik tiesiogiai su Vašingtonu.

JAV valstybės departamentas nurodė, kad specialusis atstovas Afganistano susitaikymui ambasadorius Zalmay Khalilzadas (Zalmajus Chalilzadas) ketvirtadienį nuvyko į Afganistaną ir kitas regiono šalis susitikti su afganų vyriausybės pareigūnais ir kitomis suinteresuotomis šalimis siekiant „afganų tarpusavio dialogo ir derybų, kuriose dalyvautų Talibanas ir kurios nuvestų prie tvarios taikos“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas parėmė JAV karinę kampaniją Afganistane po 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų, bet vėliau, pašlijus santykiams su Vašingtonu, Maskva ėmė vis kritiškiau vertinti JAV veiksmus ir dabar intensyvina savo pačios diplomatines pastangas visame regione.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

taip

jav neprivalo buti pasaulio zandaras bet ir rusai neturi teises kistis nors siu nostalgisku viduramziu mastytoju smegeneles nesuveikia iki musu mastymo tai nereiskia kad jie neturi teises i savo teritorija i kuria bando listi imperijos kirsindamos tarpusavy tautas ir jas naikindamos...

...

"Talibanas atsisako tiesiogiai derėtis su Afganistano vyriausybe, kurią laiko JAV marionete, ir tvirtina, kad dėl 17 metų trunkančio karo užbaigimo derėsis tik tiesiogiai su Vašingtonu" - ir Rusija turi iš JAV pareikalaut jos kariuomenės iš svetimos šalies išvedimo.

teatras

tas is desines sutinioras grynas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS