Danija tikisi vakcinacijos kampaniją užbaigti iki birželio pabaigos | Diena.lt

DANIJA TIKISI VAKCINACIJOS KAMPANIJĄ UŽBAIGTI IKI BIRŽELIO PABAIGOS

Danijos sveikatos tarnybos tikisi, kad dar iki vasaros atostogų pavyks paskiepyti nuo COVID-19 beveik visus šalies gyventojus, kurie to norės. Tai rodo patikslintas skiepų kalendorius.

Naujais duomenimis, Danija iki vasaros gaus beveik 1 mln. skiepų dozių daugiau nei iki šiol manyta. Ypač JAV koncernas „Pfizer“ ketina nuo balandžio pristatyti gerokai daugiau preparato dozių. Britų ir švedų kompanija „AstraZeneca“ tuo tarpu informavo, kad yra priversta mažinti siuntų kiekį.

Apskritai tai reiškia, kad Danija turėtų gauti 900 000 vakcinos dozių daugiau nei dar manyta praėjusią savaitę, sakė sveikatos tarnybos vadovas Sørenas Brostrømas. Todėl tikimasi, kad visi, kas to norės, nuo COVIND-19 bus paskiepyti iki birželio 27 dienos. Vis dėlto sveikatos tarnyba pabrėžė, kad ir tai yra tik prognozės, kurios vėl gali keistis.

5 mln. gyventojų turinčioje Danijoje iki vasario 9 dienos pirmąją vakcinos dozę gavo per 200 000 žmonių. Ir antrąja paskiepyta beveik 150 000 gyventojų. Lyginant Europos šalis, Danija yra viena tų, kuriose iki šiol paskiepyta daugiausiai suaugusių gyventojų.

 

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

dk

Kazkam visur sapnuojasi korupcija. Danai paprasciausiai sugeba gerai organizuoti skiepijima. Stai ir visa "korupcija"

ALGIS

Kyla klausimas , ar ES vakcina skirstoma proporcingai gyventojų skaičiui , kodėl viena šalis ,iki vasaros , paskiepins visus savo gyventojus , o kiti tik pradės įsibėgėti , AR ČIA NĖRA KORUPCIJOS ,

SUSIJUSIOS NAUJIENOS