Dėl skiepų – nesusipratimai vaistinėse | Diena.lt

DĖL SKIEPŲ – NESUSIPRATIMAI VAISTINĖSE

  • 7

Įsibėgėjus skiepijimui nuo gripo ir besitęsiant vakcinacijai nuo COVID-19 – nesusipratimai vaistinėse, praneša LNK.

Marija su dviem mažyliais Dominyku ir Benediktu vaistinėje. Vilnietė girdėjo, čia galima pasiskiepyti suaugusiems. Pritartų, jeigu skiepyti būtų galima ir vaikus.

Skiepų kabinetai įrengti, tačiau juose pageidaujami tik pilnamečiai. 

Kai kurie gyventojai ateina šeimomis. Deja, juos tenka apgręžti. Apgręžtų šeimų – ne viena, tad norint pasiskiepyti visiems šeimos nariams tenka važiuoti po kelis kartus, gaišti laiką. Gyventojai, ypač tie, kurie turi vaikų, tvarkai, jog nepilnamečius būtų galima skiepyti ir vaistinėse, pritartų, ir sako, tai būtų palengvinimas. 

Šiuo metu įsibėgėja skiepijimas nuo gripo, tačiau pasiskiepyti vaistinėse galima ir nuo erkinio encefalito, ir nuo COVID-19. Būtent dėl pastarųjų vakcinų taip pat neapsieita be kuriozų. Jie taip pat susiję su nepilnamečiais, o tiksliau – jų registracija. 

Visgi yra kas ne tik kad nepilnamečių, bet ir suaugusiųjų skiepijimui vaistinėse nepritaria. 

Sveikatos apsaugos ministerija neatmeta galimybės, kad kada nors vaikų skiepijimas vaistinėse galėtų virsti realybe. Tam, kad tvarka pasikeistų, reikėtų ir papildomų mokymų, ir resursų.

Visgi patys vaistininkai sako, šiuo metu yra ir dar svarbesnių klausimų. Dėl vakcinos nuo pneumokoko šiuo metu parašytas raštas Sveikatos apsaugos ministerijai. 

Siaučiant COVID-19 pandemijai nuo pneumokoko skiepytis rekomenduoja ir Pasaulio sveikatos organizacija. 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

v

Yra ir zmoniu vaistinese suprantanciu

DULKIO APSILEIDIMAS

NA VAT MARIJA NORI SKIEPYTI IR VAIKUS......O DULKYS TO NELEIDŽIA....GALIMA SKIEPYTI IR NEGIMUSIUS KŪDIKIUS (per PYYZDĄ).....tik Dulkys neužpirko tokių ilgų adatų...

Analinės naujienos

O kur skiepija nuo durnumo?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS