Ekspertai tarsis, ar vėlinti antrąjį „Pfizer-BioNTech“ skiepą | Diena.lt

EKSPERTAI TARSIS, AR VĖLINTI ANTRĄJĮ „PFIZER-BIONTECH“ SKIEPĄ

Sveikatos apsaugos ministerijos suburti ekspertai trečiadienį tarsis dėl galimo skiepų pavėlinimo antrąja „Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze.

„Šioje ekspertinėje grupėje bus imunologai ir kiti asmenys, kurie dirba su vakcinomis, imunoprofilaktika“,  – BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

Antradienį šį klausimą svarstė ir prie Vyriausybės suburti ekspertai. Jie palankiai įvertino galimybę antrąja „Pfizer-BioNTech“ doze skiepyti ne po trijų savaičių, o vėliau, kad nuo COVID-19 būtų paskiepyta kuo daugiau žmonių.

Apie galimą revakcinacijos antrąja doze vėlinimą antradienį prabilusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad kitose šalyse svarstoma, jog antroji vakcinos dozė galėtų būti skiriama po aštuonių savaičių. Ji taip pat patikslino, kad ilgiau antrosios vakcinos lauktų ne jau paskiepyti, o naujai skiepijami asmenys.

Lietuvoje vadovaujamasi „Pfizer-BioNTech“ rekomendacija antrąjį skiepą suleisti po 3–4 savaičių priklausomai nuo konkretaus vakcinų pristatymo grafiko.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) antradienį pranešė skeptiškai vertinanti galimybę vėlinti skiepijimą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina, pabrėždama, kad toks skiepijimas prieštarautų gamintojų rekomendacijoms, nors kai kurie ekspertai sako, kad pavėlinimas būtų veiksmingas.

Skiepyti nuo koronaviruso Lietuvoje pradėta praėjusių metų gruodžio pabaigoje.

Šiuo metu pirma doze vakcinuota beveik 18 proc., abiem dozėmis paskiepyta beveik 7 proc. gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Romas

Vartojimo instrukcija ant pakuotes , arba pakuoteje . Panele ministre ar nera kur pinigu kishti ? Ekspertu komisija sukure b...t . Apie zmones galvok o ne kisene savo .

Alda

Dieve mano,kokie ekspertai?Ka panele Simonyte pasakys,tam ekspertai pritars.

jonas

TAi lietuvos ,,ekspertai,, gali nuspresti kaip naudoti vakcina ar jie ja isrado?musu tokie ekspertai nezino nuo ko astros kresuliai.Kaip naudotis reikia su isradejo klausti nes gali buti bus visi pusiau skiepyti. ir su kuo tartis su psichiatru Slusniu gal ar ismesti Ceplinsku Ogal ministru Dulkiu kurio isvis kaip ir nera Bobos nupezejimai Ir taip zmones bijo vakcinacijos dar visko sugalvos isvis vakcinacija sustos.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS