ES šalyse nuo COVID-19 paskiepyta jau daugiau nei pusė suaugusiųjų | Diena.lt

ES ŠALYSE NUO COVID-19 PASKIEPYTA JAU DAUGIAU NEI PUSĖ SUAUGUSIŲJŲ

Europos Sąjunga ketvirtadienį pranešė, kad Bendrijoje jau 200 mln. žmonių, daugiau kaip pusė suaugusių gyventojų, visiškai paskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos, bet vis dar atsiliekama nuo plano iki vasaros pabaigos imunizuoti 70 proc. europiečių.

Europos Komisijos atstovė Dana Spinant (Dana Spinan) žurnalistams sakė, kad Europos ligų kontrolės centro naujausi duomenys rodo, jog „54,7 proc. visų suaugusių gyventojų visiškai paskiepyti arba dviem dozėmis, arba viena doze „Johnson and Johnson“ vakcinos atveju“.

„Europos Sąjungoje 68,4 proc. suaugusiųjų jau yra  gavę pirmąją dozę“, – pridūrė ji.

„Dabar esame tarp labiausiai vakcinuotų pasaulio regionų, bet svarbu, kad ši pažanga būtų paskirstyta tolygiau, kad nebūtų jokių rajonų, kur virusas galėtų plisti ir mutuoti“, – kalbėjo D. Spinant.

Skiepijimo nuo COVID-19 kampanija Europos Sąjungoje prasidėjo lėčiau negu Jungtinėje Karalystėje ar JAV. Tai visų pirma lėmė tiekimo nesklandumai, dar pirmaisiais šių metų mėnesiais ES imunizavimo programa sulaukė aštrios kritikos.

Vakcinų įsigijimą 27 šalių Bendrijoje koordinuojanti Europos Komisija buvo daugelio šių skundų taikinys.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) liepos 10 dieną paskelbė, kad ES turi pakankamai vakcinų atsargų, kad galėtų paskiepyti „mažiausiai 70 proc. suaugusių gyventojų jau šį mėnesį“.

Kaip rodo naujienų agentūros AFP apibendrinti duomenys, iki šio Europos Sąjungoje suleista daugiau kaip 440 mln. vakcinų dozių – tai yra 98,4 dozės 100-ui gyventojų. Jungtinėse Valstijose šis rodiklis siekia 102,4 dozės 100-ui gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS